SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kostka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 433
Witam. Mam mały problem z kostką.

Od 5 dni biegam codziennie po 1h. Mam dobrą kondycję, biegałem też wcześniej i to dużo. Po biegu boli mnie kostka w prawej nodze (czuje lekki ucisk, a kostka jest spuchnięta)
I stąd moje pytania:
- Czy ta spuchnięta kostka jest spowodowana ciągłym bieganiem ?
- Czy moja kostka będzie tak reagować zawsze na czy to pojedynczy ''wybryk''
- Czy ewentualna kontuzja wykluczy bieganie długo dystansowe np. 30 Km
Oczywiście jestem zaopatrzony w obuwie Sportowe ;p

Dodam jeszcze że :
-W marcu 2013 roku miałem kontuzje statu skokowego w prawej nodze.
- Mam Wade postawy (PłskoStopie)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5398
Może to być jakieś powikłanie jeszcze jeśli miałeś skręconą kostkę. Ból przyszedł sam z siebie czy jakoś źle stanąłeś lub coś innego się przydarzyło?

Czy ta spuchnięta kostka jest spowodowana ciągłym bieganiem ? Możliwe, że jest to z przetrenowania ( przeciążenia ) kostki
- Czy moja kostka będzie tak reagować zawsze na czy to pojedynczy ''wybryk'' nie wiadomo
- Czy ewentualna kontuzja wykluczy bieganie długo dystansowe np. 30 Km
Zależy jak poważna będzie Twoja kontuzja i czy będzie Ci bardzo dokuczała podczas biegania

Zmieniony przez - Mgugi w dniu 2013-07-03 15:22:01

By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 433
W czerwcu, podczas sparingu, dostałem łokciem w kostkę (próbowałem kopnąć w głowę). Trochę bolało, ale posmarowałem żelem , przyłożyłem lodu i wszystko było dobrze. Po dłuższej przerwie wróciłem do zajęć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 201
- stawiamy nogę powyżej poziomu serca, dużo odpoczywamy w tej pozycji,
- trzeba potem chronić staw; bandaż elastyczny, specjalna opaska elastyczna,
- po kilku dniach od urazu, można poprawić krążenie, mocząc nogę w ciepłej wodzie,
- głównymi przyczynami tego urazu jest fatalne dobranie obuwia, brak rozgrzewki,
- na płaskostopie konieczne wkładki amortyzujące,
- na chorą nogę można przykładać kompresy z altacetu czy wodą kwaśną, celem zmniejszenia obrzęku,
- w zależności od stopnia skręcenia kostki i naciągnięcia wiązadeł, uzależniamy czas rozpoczęcia ćwiczeń kinezyterapeutycznych,
- ćwiczenia polegają na delikatnym rozciąganiu nogi, pod nogę podkładamy zwinięty ręcznik, kolano lekko zginamy, odwodzimy i przywodzimy palce oraz łagodnie próbujemy ruchów okrężnych w obie strony, można to robić siedząc, zakładając chorą nogę na zdrową,
- siedząc a potem stojąc, próbujemy z asekuracją stawać raz na pięcie raz na palcach,
- do ćwiczeń wybieraj raczej miękkie podłoże, trawę, gąbkę, grubą warstwę ręczników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 433
Mam specjalną opaskę uciskową, zakładać ją podczas chodzenia i podczas snu ??
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nogą..

Następny temat

redukcja a seks

WHEY premium