SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja po siłowniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak nie prejdize po kilku dniach (reakcja zapalna) trzeba udac sie do specjalisty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Znajdź lekarza ortopedę, traumatologa ktòry dysponuje usg ( żeby to usg nie było stare) zapisz się na wizytę i po problemie. W diagnostyce urazòw bardziej liczy się sprzęt niż lekarz. Badanie rtg poza ewidentnym złamaniem nic nie wykaże. Najlepiej jeśli to będzie jakaś duża klinika bo prywatni lekarze z gabinetem za swoje nie inwestują w tak drogi sprzęt.
Każda porada typu poczekaj samo przejdzie jest szkodliwa. Żeby wiedzieć jak w tym momencie postępować konieczna jest diagnostyka. Od samego początku urazu powinieneś robić zimne okłady. Kup w aptece okład żelowy i wrzuć do lodòwki. Do wizyty lekarskiej przykładaj kompres 3x dziennie po 15 minut. Unikaj ruchu tym nadgarstkiem, słyszalny trzask przy urazie nie za dobrze wròży.
Przed wizytą zapytaj w rejestracji czy ten lekarz pracuje też w jakimś szpitalu i czy gdzieś operuje jeżeli tak to dobrze trafiłeś


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2015-11-25 13:51:25
...
Napisał(a)
Usunięty przez BPL-G za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
rarytas1



Każda porada typu poczekaj samo przejdzie jest szkodliwa. ]


nie kazda , poniewaz reakcja zapalna jest czyms normalnym nawet przy drobnym urazie, co zreszta mozna wiekszosci tego typu sprawach uslyszec u lekarza (prosze oszczedzac, leki przeciwzapalne itp.) natomiast to czy warto poczekac czy nie jest kwestia dokladnych objawow a co za tym idzie potencjalnego uszkodzenia tkanki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
BPL-G
rarytas1



Każda porada typu poczekaj samo przejdzie jest szkodliwa. ]


nie kazda , poniewaz reakcja zapalna jest czyms normalnym nawet przy drobnym urazie, co zreszta mozna wiekszosci tego typu sprawach uslyszec u lekarza (prosze oszczedzac, leki przeciwzapalne itp.) natomiast to czy warto poczekac czy nie jest kwestia dokladnych objawow a co za tym idzie potencjalnego uszkodzenia tkanki

masz rację, ja jestem po zerwanym ścięgnie klatki piersiowej, natychmiast udałem się na usg, rezonans, operację gdybym to zbagatelizował już bym nie trenował bo ćięgno by uciekło od kości i nie byłoby jak przyłapać. Odzyskałem 100 % siły, po kontuzji nie ma śladu, gdybym poczekał jak mi wielu radziło to po miesiącu raczej nikt by się tego nie podjął.
Dmucham na zimno i jestem wrażliwy na tym punkcie. Sorki bo faktycznie 90 % przechodzi samo. Nikomu nie odważę się poradzić żeby czekał


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2015-11-25 17:09:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
:)



Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2015-11-25 17:14:23

Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2015-11-25 17:15:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
stad napisalem:

natomiast to czy warto poczekac czy nie jest kwestia dokladnych objawow a co za tym idzie potencjalnego uszkodzenia tkanki

przy zerwaniu to sa juz powazne objawy zmniejszenie i/lub wypadniecie funkcji miesnia, krwiak, obrzek itp. to juz jest powazny uraz, ja sie tym zajmuje zawodowo na codzien wiec dokonale wiem ile problemow wynika z powodow ze ludzie bagatelizuja problem a najgorzej gdzie jakas z pozoru blacha sprawa robi z nich w dluzszej perspektywie kaleki natomiast nie ma co przesadzac jak postawisz lekko CI noga ucieknie i poczujesz przy tym dyskomfort to wystarczy oszczedzac noge, chlodzic, trzymac w gorze , i odczekac kilka dni
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
minął tydzien a mi nie przeszło , zaczynam żałować że od razu nie poszedłem tylko czekałem tydzień jak mi radzono :/ zauwazyłem, ze ostatnio doszedł mi pulsujący ból kciuka co jakis czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Kacperp1000
minął tydzien a mi nie przeszło , zaczynam żałować że od razu nie poszedłem tylko czekałem tydzień jak mi radzono :/ zauwazyłem, ze ostatnio doszedł mi pulsujący ból kciuka co jakis czas

Żałowanie Ci w niczym nie pomoże. Rusz się człowieku bo zawsze może być gorzej. Kompresu żelowego nie kupiłeś i nie przykładałeś?


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2015-11-27 09:10:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
Nie, nie wiem na kiedy będę miał wizytę dzisiaj się zapisze, o tym kompresie tez przeczytałem wczoraj wieczorem, smaruje takim czymś co dał mi lekarz na kolana, w ulotce pisało ze to jest na różne urazy i bóle, nie pamiętam nazwy w tym momencie :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY !!! #2

Następny temat

Dziwna "kulka" przy nacisku na nogi

WHEY premium