SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja pleców po przysiadach? co to może być

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Witam
W czasie wykonywania przysiadu (przy wstawaniu) pojawił się u mnie ból z boku pleców w środkowej części, ponieważ wypuściłem za wcześnie powietrze i i straciłem napięcie mięśni. Byłem w stanie dokończyć trening ale dzisiaj na drugi dzień zastanawiam się co mi dolega.
Ból jest w miejscu jak na zdjęciu chociaż ciężko go sprecyzować, pojawia się przy poruszaniu, używaniu lewej ręki, skrętach tułowia, przy mocnym wdechu, i potrafi być na tyle silny że paraliżuje lub zastygam w bezruchu jak kamień. Zastanawiam się czy iść do lekarza czy poczekać kilka dni.
Chyba nie ma przepuklin w takim miejscu, zakładam że sobie naciągnąłem tylko mięsień.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
Witam!!! Mam bardzo podobna dolegliwosc.
Podczas zaliczenia Open 17.3 (przy overhead squat) zerwalam miesien plecow. Jestem juz po konsultacji z fizjoterapeuta, ktory zalecil mi cwiczenia w domu i odpoczynek.Zastanawiam sie, Czy jest tu ktos, kto borykal sie z taka kontuzja i moze mi podpowiedziec ile trwal powrot do formy, czy mozna jakos przyspieszyc gojenie sie tego miesnia?
Plakac mi sie chce jak sobie pomysle, ze, byc moze, czeka mnie dluga przerwa...


Zmieniony przez - KaskaNl w dniu 2017-03-21 22:42:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mogło dojść np. do zablokowania stawu międzywyrostkowego czy dotyczyć problemu mięśniowego , należałoby udać się do specjalisty ortopedy bądź fizjoterapeuty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Organizm strasznie osłabiony i często infekcje grypowe i brak chęci do treningów?

Następny temat

Zaburzenia hormonalne, problemy z libido itp. - prośba o pomoc

WHEY premium