SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kabanosy, Krakowska suszona

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27
Z tego wszystkiego wynika że albo mieć znajomego który hoduje świnie a takich coraz mniej ( mój dziadzio kiedyś zawsze miał 2 - 4 świnki, teraz mu się ponoć nie opłaca i też nie chce, zresztą obore kilka lat temu już wybużyli i na dodatek mają sklep za płotem z gotowymi już produktami hehhh) alboo ... przerzucić się na ryby. One chyba nie sa faszerowane za życia tak jak świnie, drób itp.

I zostają jeszcze produkty nieprzerobione, czyli np, pierś z kurczaka, szynka itp.

Ciekawe jakiej jakości i z czego jest mięso w McDonald's i w tych lepszych kebabach.

I takmi się nasuneła myśl "zbliżamy się pod względem jedzenia syfu do zachodu i USA"

Jajka też chyba są dość ok i można je jeść codziennie - tak wyczytałem na jakimś forum.

Pozdrawiam Rufi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1274
''Jajka też chyba są dość ok i można je jeść codziennie'' no białka z jajek to najlepsze zrodło protein :pp a z tymi żółtkami to chyba bym nie przesadzała :p

Człowiek jest uczniem, ból jego nauczycielem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
przesadzać nie należy z niczym

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ryby morskie to nie wiem jak tam z nimi jest do końca , ale ryby hodowlane jadą na "proteinach" :) Niestety jest to podyktowane sytuacją na rynku każdy walczy żeby zarobić a klient nie chce czekać i tak to się napędza.
A kebaby to robi większości zakładów mięsnych i praktycznie każda knajpa kupuje gotowce także szału pewnie nie będzie :)
Ale nie ma co popadać w depresje , u nas nie jest jeszcze tak źle z jedzonkiem , tylko trzeba patrzeć na skład ile „ cukru w cukrze „ :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1220
Gdy zabijamy świnię to mamy określoną ilość mięsa. Mój ojciec zabija co miesiąc wieprzka i wychodzi nam kiełbasa po 12zl za kilogram(wg naszych wyliczen bez robocizny) Aha i podczas wędzenia 30% miesa poprostu zanika :P a masarnie robią 2kg mięsa z 1kg :D ciekawe co tam pchają :P. Osobiscie polecam kupic wieprzka na wsi, zabic go zrobic podroby(pasztet, galareta) uwędzić kiełbasę i wędliny:P. Wychodzi cenowo tak samo jak w sklepie, a jakość nieporównywalnie lepsza :P. Od lat u nas w rodzine każdy jadł bardzo dużo mięsa i jakoś to wyszło na zdrowie :P. Zły cholesterol nikomu nie grozi :P a masa u każdego jest :D:D. Sam czasami zjadam pól kilo takiej kiełbasy i to bez chleba, mniam ;] Pozdrawiam mięsożerców ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 270 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8538
Tomowolf, wiem o czym mowisz. Moj ojciec cale zycie, z tego co mi mowi zjada bardoz duzo miesa, jest mięsozercą nawet bym powiedzial (ja tez lubie;D), mowi ze najlepsze jest mięso tluste, co ciekawe nigdy on nie mial problemow z cholesterolem czy tez inne smiesnze sprawy, na ktora cierpią osoby jedząc tylko "warzywka".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1274
za tymi chorobami to czasem stają uwarunkowania genetyczne i metaboliczne :p ale suma sumą nie ma co porównywać produktów naturalnie pochodzących ze wsi z tymi podróbkami różnymi które są tak ogolnie powszechne
Chyba sie wezmę za jakąś hodowlę hihi

Człowiek jest uczniem, ból jego nauczycielem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 270 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8538
RAczej malo oplacalne w tych czasach ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Orientujecie się ile kosztuje ćwierć/pół świniaka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ostatnio sprzedawał u mnie gość połowe za 250zł

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CKD 1 pytanie.

Następny temat

Węgle proste odrazu po treningu

WHEY premium