SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KNOCKOUT - wkrótce !!! Nowość!!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sławek ponoć maja kręcic kolejny odcinek "Dzień świra"
ja tez sie nadaje ale jestem za młody do tej roli
ty trafisz idealnie

I mysle ze wiecej na tym zarobisz i mniejszym kosztem mimo dobitnego tytułu

bo w filmie to tylko gra
a tu wyglada to ze niby gadasz powaznie




Zmieniony przez - bulmastif w dniu 2005-06-10 10:13:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4479
Mam kilka pytań do pana Ambroziaka:
- pierwsze dotyczy creatine ethyl ester malate w czerwcowym SDW wyjaśniał pan budowe tego związku alee czy to podwójne zabezpieczenie nie zmiejsza biodostępności kreatyny w pracującym mięśniu (tzn czy taki związek nie jest zbyt trtudny do rozbicia na poszczególne elementy)
- drugie pytanie też o creatine ethyl ester malate: czy w tej cząsteczce jest sprzężona tylko jedna cząstka kreatyny?(pisał pan kiedyś o przewadze ticreatine malate nad dicreatine malate: czy ilość kreatyny nie zostaje w ten sposób ograniczona na rzecz jabłczanu i etanolu?)
-jaki jest cel estryfikacji argininy, glutaminy, tauryny; arginina jest aminokwasem proeogennym zatem nie powinna ulegać laktamacji jak to może mieć miejsce w przypadku kreatyny, a poza tym w obecności L-norwaliny argina nie powinna zbyt szybko być rozkładana przez arginaze(?);w kwestii glutamine ethyl ester- pisał pan kilkukrotnie o zaletach N-acetyl L-glutaminy czym ester przewyższa forme acetylowaną? ; czy tauryna tez ulega laktamacji?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Misio - bardzo mądre stwierdzenie!!!
Jak napisałem - nie angażuję się w tego typu rozmowy...

Kaminiak - znakomite pytania... Świadczą o tym, że naprawdę wiesz, o co pytasz. Odpowiem jutro rano, bo wpadłem na Forum jedynie na chwilę, a to długi temat.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Słusznie, nie angażuj się w tego typu rozmowy
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4479
Staram sie czytać Pana artykuły ze zrozumieniem
z niecierpliwością czekam na odpowiedź
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
ja tez poczekam na odpowiedzi
bo pytanie baardzo fajne za co zostanie soga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4479
Dzeki, odbijam

A ja czekam i czekam, alee cierpliwość jest jedną z cnót
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 840 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28049
kiedy premiara tego będzie :D:D:D ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Znalazłem w końcu chwilę czasu, więc szybciutko...

Ester etylowy kreatyny powinien być rozkładany dosyć sprawnie, bo będą to rozbiły dwie grupy enzymów - esterazy i proteazy. Obie obecne w komórkach mięśniowych i krwiobiegu. Pierwsze rozbiją wiązania estrowe, drugie - amidowe.

Ester etylowy kreatyny zawiera w cząsteczce dwie molekuły kreatyny. ( W artykule w SdW wizualizowałem tylko jedną - dla uproszczenia.) Związane są one z dwoma grupami karboksylowymi jabłczanu wiązaniami amidowymi. Grupy karboksylowe tych kreatyn związane są etanolem, wiązaniami estrowymi. Wprowadzenie trzeciej cząsteczki kreatyny wymagałoby związania jej z grupą hydroksylową jabłczanu wiązaniem estrowym. W tej chwili, laboratoria nie oferują jeszcze takiej molekuły. Może są jakieś problemy z jej syntezą lub stabilizacją? Nie wiem...

Aminokwasy estryfikuje się z dwóch powodów - dla zapobiegania laktamacji i dla poprawienia wchłanialności. Wprawdzie w aminokwasach proteogennych, grupa aminowa i karboksylowa są związane z tym samym atomem węgla alfa, co zapobiega laktamacji, to jednak niktóre z tych aminokwasów mają więcej grup aminowych, związanych z innymi węglami. Tak właśnie jest w przypadku argininy i glutaminy. Tauryna wprawdzie w ogóle nie ma grupy kraboksylowej, tylko inną grupę kwasową - sulfonową, to jednak grupa sulfonowa (SO2OH) zachowuje się w układach biologicznych tak samo, jak karboksylowa (COOH). Tauryna jest sulfonowym analogiem beta alaniny i pod względem elektrochemicznym zachowuje się do niej podobnie.
Grupa karboksylowa generalnie hamuje wchłanianie substancji. Poza małymi wyjątkami, niemal wszystkie, zawierające ją substancje nie przedostają się samodzielnie przez bariery biologiczne. To samo dotyczy aminokwasów! Wchłaniają się tylko dzięki temu, że organizm produkuje wyspecjalizowane białka transportowe. Estryfikacja buforuje grupę karboksylową i znacznie zwiększa dostępność biologiczną estryfikowanych substancji. Często jest stosowana w farmakologii, w celu tworzenia doustnych form substancji, niewchłanianych z przewodu pokarmowego. To samo dotyczy grupy sulfonowej. Estryfikowane aminokwasy wchłaniają się szybciej i pełniej od wolnych ich form.

Trudno powiedzieć, czy lepsza będzie acetyloglutamina, czy glutamina estryfikowana. Teoretycznie, dostępność bioloegiczna jednej i drugiej formy powinna być podobna. Może pojwaią się jakieś badania? Poczekajmy...
Na pewno obie są lepsze od zwykłej glutaminy!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1083 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7851
no no :) beating response

każda masa wymaga czasu :)im wiecej pospiechu tym wiecej skutków ubocznych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drogi Olimpie - zasponsorujecie....???

Następny temat

Nowy SP 80 ?

WHEY premium