SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jazda na kolarzówce.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 543
Czy wiecie ile kalorii spala się na kolarzówce, jeżdżąc 1,5 - 2 godziny z prędkością 25 - 35 km/h?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2681
Puchatek94
jak ktoś przestaje pedałować z górki, lub kiedykolwiek nie licząć kilkunastu metrów przed skrzyżowaniem, to wgl nie powinien jeździć...
choćbyś nie wiem jak pedałowal z górki na pewno nie jest to ten sam wysiłek co pod górkę, to raz,a dwa chodzi o bezpieczeństwo, górka to nie tylko skrzyżowania ale także zakręty.Moim zdaniem właśnie ten co pedałuje z górki nie powinien jeździć,no chyba ze jest to wyścig który jest zabezpieczony na trasie. Ostatnio w górach na zjeździe z 5 kilometrowej górki kompletnie bez pedałowania dochodziłem do 68 km/h i niby w jakim celu mialbym jeszcze pedałowac? W takim żeby zobaczyć na liczniku 90 czy żeby nie wyrobić na zakręcie albo może wpaść na krowę?

Zmieniony przez - forx w dniu 2014-07-17 22:18:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12370
Ważysz 180 kg, jedziesz w mróz -40 stopni po drodze o nachyleniu 12% 35 km/h, a może ważysz 55 kg, jedziesz z górki 25 km/h w temp 25 stopni ? jak widzisz zbyt wiele zmiennych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 543
ok, określe sie bardziej :D waże 79 kg, powiedzmy jeżdzę 1,5h prędkością 35 km/h. A pogoda to taka jak widac, narazie cieplo :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12370
Ale dochodzą inne zmienne
wiatr, nachylenie terenu, poziom wytrenowania, itd itd a po co Ci to wgl ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 543
a nie dało by rady uogolnic? sorry ale wiatru to ja liczył nie będe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2681
Nie da się uogolnic bo co innego 30 pod wiatr a co innego z wiatrem w plecy, co innego z górki gdzie nie trzeba pedałowac aby osiągnąć 40 na godzinę a co innego pod górkę gdzie już 20 na godzinę to spory wysiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7814
Prędkosć nic nie znaczy jak chodzi o wydatek energetyczny. Kup sobie jakiś trenażer i znajdź do niego jakieś pomiary mocy. Jak przejedziesz tak z 1,5 h z mocą ok 200W to możesz założyć ze spaliłeś ponad 1000kcl. TYlko pytanie jeszcze z czego te kalorie. Z Białek mieśni, węglowodanów czy z tłuszczu na brzuchu. Ja mogę pojechać godzinę z mocą ok 240w. 300W to juz inna para kaloszy. 350W utrzymam moze z kilka minut . Dziś zrobiłem na trenażerze 40km z prędkością średnią 23kmh w czasie 1:40min na najcięższym obciążeniu trenażera. Nie chce mi się liczyć ale to będzie jakieś 220W mocy średnio a k.kalorii to na pewno grubo ponad 1000. Jazda na trenarzeże jest bardziej efektywna - w krótszym czasie więcej spalisz. Na rowerze zawsze gdzieś oszukasz

Zmieniony przez - einwunder w dniu 2014-07-15 20:29:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 543
Chodzi mi o jazde na płaskim terenie, po ulicy. No ale ok. Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy ( w jakich porach, rano. wieczór) najlepiej jeździć, i jak z posiłkami. Ile godzin przed jeść i ile po?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 543
I ja za trenażer podziekuje Dla mnie rower na świeżym powietrzu jest o wiele przyjemniejszy niż jeżdżenie na rowerku w pokoju i patrzenie w TV
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7814
Albo spalanie albo rekreacja. Bez pomiaru mocy w rowerzenigdy nie dowiesz się ile spalasz. Na rowerze jest tendencja do oszukiwania. Są zjazdy, wiatr w plecy, przestajesz pedałowac i jedziesz... To wszystko robi z godziny pół godziny jazdy. albo się trenuje - i tu nie ma rznicy miedzy tv a ostrym treningiem na powietrzu albo się na rowerze obija i wtedy o spalaniu można zapomnieć.
Na kolarzówce spala się jak na każdym innym rowerze tyle ze prędkosci są większe przy tej samej energii włożonej w pedały. Ile jeść? jak i kiedy to dział dietetyki chyba. Nie ma róznicy kiedy jeździsz. Rano szybciej spalisz ale stracisz tez mieśnie bo organizm głodny po nocy.
Ja ćwiczę na trenarzeże bo wtedy nie muszę żyłowac się na rowerze na powietrzu gdzie jazda jest już tylko odpoczynkiem i rozrywką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12370
jak ktoś przestaje pedałować z górki, lub kiedykolwiek nie licząć kilkunastu metrów przed skrzyżowaniem, to wgl nie powinien jeździć...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty do siatkówki

Następny temat

F1 - Grand Prix Niemiec (sezon 2014)

WHEY premium