SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Janne Ahonen zakończył karierę!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 677 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3014
Szukałam na Eurosporcie, ale tam tez nie ma. Szkoda, szkoda.

A na liście brakuje mi jeszcze tego chudego Niemca, jak mu tam było.. Sven Hannawald! (musiałam wygooglować )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
On już całkowicie zaprzestał skakania, jego pojawienie się na skoczni mogło tylko jakąś tragedię spowodować, poza tym, chyba nie lubili się z Ahonenem

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 677 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3014
Nie wiem czy lubili czy nie. Sven by mi pasował bo skakał na początku jak Małysz robił karierę. Poza tym Goldi tez już pare lat nie skacze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Nie koniecznie, Goldi występuje jako komentator/przedskoczek ORF-u bodajże, tzn. skacze jako przedskoczek z kamerką na kasku i komentuje w tym czasie swój skok

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 677 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3014
A no nawet chyba jakiś czas temu widziałam taki skok jego z kamera. No ale w konkursach nie skacze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Ale nie rozstaje się ze skokami, a Hannawald z tego co wiem, to oddał się pasją kulinarnym

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 677 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3014
Nie wiem, coś tam słyszałam, że lubi gotowac, ale nie jestem na bieżąco w skokach i skoczkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Świat skoków narciarskich żyje oficjalnym pożegnaniem Janne Ahonena z rywalizacją na skoczniach. Fińskie media przypominają o sukcesach, które odnosił na przestrzeni swojej bogatej kariery ten popularny zawodnik. Do Lahti zjechali się najlepsi skoczkowie, którzy mieli przyjemność rywalizować z Ahonenem na skoczniach całego świata. Nie zabraknie także kibiców, którzy wspólnie chcą podziękować Ahonenowi za jego wielkie sukcesy i obejrzeć ostatni konkurs z jego udziałem.

Na zawody zaproszony został także słynny austriacki skoczek - Andreas Goldberger, który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyjaciela ze skoczni w telewizji MTV3.

"Muszę powiedzieć, że mam bardzo miłe wspomnienia związane z Janne. Uważam go za wspaniałego skoczka. Nie skłamię jeśli powiem, że najlepszego na świecie. W końcu aż pięciokrotnie sięgał po zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, a to dla mnie jako skoczka - tym bardziej Austriaka - wielkie osiągnięcie. Wiele razy walczyłem z nim o najwyższe laury. Najważniejsze jest jednak to, że Ahonen zawsze grał fair. Kiedy wygrywał nie miał sobie równych, ale kiedy przegrywał potrafił podejść do zwycięzcy i szczerze mu pogratulować" - powiedział "Goldi".

Austriak zapytany o to, czy trenował specjalnie do konkursu pożegnalnego z uśmiechem na twarzy przyznał: "Czy trenowałem? Przyznam się, że nie za bardzo. Oczywiście cały czas wykonuję różne ćwiczenia, dbam o formę, a zimą pełnię rolę przedskoczka. Ponadto pokazuję kibicom skoki oczami zawodnika, skacząc z kamerą na kasku. Można powiedzieć, że przenoszę rywalizację ze skoczni do ich domów, dodatkowo komentując konkursy. Ostatnie zawody, w których brałem czynny udział w rywalizacji miały miejsce już aż trzy lata temu, więc taki powrót na skocznię będzie z pewnością interesujący".

Dziennikarze zapytali również, czy Andi - który oficjalne zakończenie kariery i pożegnanie ze sportem ma już za sobą - mógłby dać koledze jakąś radę. Odpowiedział: "Co powinien teraz robić Janne? Ma wspaniałą rodzinę, więc na pewno będzie mógł poświęcić jej więcej uwagi. Najważniejsze to cieszyć się z życia, znaleźć sobie cel na przyszłość. To bardzo ważne dla sportowca po zakończeniu kariery. Co jeszcze? Uprawiać sport, relaksować się i co ważne, spędzać czas z rodziną" - kończy Goldberger.

Źródło: skijumping


No z tym najlepszym skoczkiem na świecie to trochę przesadził Ja mam inne zdanie na ten temat, no ale dobrze, dziś żegnamy Janne więc mógł tak powiedzieć


ED:

Już dziś w Lahti uroczyste zakończenie kariery Janne Ahonena. Utytułowany Fin, zaliczany do najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii, rozegra swój ostatni konkurs w gronie przyjaciół i byłych rywali ze skoczni.

Pośród tych ostatnich nie zabraknie Adama Małysza. Czterokrotny Mistrz Świata dostał zaproszenie na tę wyjątkową imprezę i po raz ostatni będzie rywalizował z wieloletnim przeciwnikiem na skoczni K-90 w Lahti. Choć konkurs jest rozgrywką towarzyską i pożegnaniem Fina, Małysz zapowiada że nie zamierza "podłożyć się" Ahonenowi. Uważa, że nie ma takiej potrzeby.

"Myślę, że Janne da sobie radę" - powiedział Adam. "To jego obiekt i jego miasto oraz jego impreza. Jestem pewien, że odejdzie od skoków tak, jak to wielokrotnie pokazywał - wygrywając. Da radę."

Zmieniony przez - wikt w dniu 2008-07-09 15:45:08

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 677 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3014
Heh, no ja też bym go najlepszym nie nazwała, ale jednym z lepszych juz mogę.
Ogólnie to w żadnych wiadomościach ani nigdzie słowem o tym nie wspomniali. Nawet nie wiem jak się konkurs zakończył.
Jak coś jeszcze znajdziesz to wklejaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064


Mówisz masz :

Janne Ahonen wygrał konkurs skoków w lahti, zorganizowany z okazji zakończenia przez niego kariery zawodniczej. Utytułowany fiński skoczek raz jeszcze okazał się bezkonkurencyjny. Adam Małysz stanął na drugim stopniu podium, a trzeci był Georg Spaeth.

Na czwartym miejscu uplasował się Andreas Kuettel, piąty był Martin Schmitt, a szósty Bjoern-Einar Romoeren.

Ahonen był również najlepszy w konkurencji skoku w dal z miejsca. Fin skoczył 310 cm, o centymetr więcej od Vile Larinto i aż o 10 cm więcej od Adama Małysza.

a tu ostatni skok Janne: http://www.yle.fi/media/asxgene.php?file=tvurheilu/090708URW_ahonen_viimeinen_hyppy_EMC.wmv

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kosz

Następny temat

znajdę coś lepszego w tej cenie ?

WHEY premium