SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak rozpoznać czy rowerek jest magnetyczny?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Witam,
Przejrzałem wiele stron w poszukiwaniu opinii na temat rowerków treningowych, włącznie z tym forum. Panuje opinia, że lepsze są rowerki magnetyczne niż mechaniczne. Na Allegro zakupiłem rowerek z tej aukcji: [http://www.allegro.pl/show_item.php?item=843219879]
Pomijając to, że wykonanie jest kiepskie (za tę cenę trudno spodziewać się cudów) mam wątpliwości czy jest on na pewno magnetyczny. Rower nie pracuje jakoś specjalnie cicho, poza tym wewnątrz rurki od kierownicy jest stalowy drut, który przy montażu trzeba było zaczepić o haczyk (sprężynkę). Na przedniej części rowerka jest pasek, który można naciągać. Mam wątpliwości, czy nie dałem się zrobić w konia. Proszę o opinie zorientowanych forumowiczów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17523
ten pasek do naciągania sugeruje, że to nie jest rowerek magnetyczny.
może masz jakies inne zdjęcia?
poza tym w magnetycznym opor zmienia się elektronicznie, przez panel kontrolny na kierownicy. jeżeli musisz zmieniać opór przekręcając pokrętło, to jest to rowerek niemagnetyczny.

Zmieniony przez - helpless w dniu 2009-12-17 00:58:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Właśnie przeglądam inne oferty z rowerkami magnetycznymi i one również mają pokrętło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17523
ten pasek do naciągania jest oznaką niemagnetyczności rowerka. to on stawia opór, im bardziej zaciśnięty, tym trudniej się kręci. ja mam orbitrek magnetyczny i opór zmieniam używając przycisków na komputerku na kierownicy. może inaczej, jeżeli ten pasek do naciągania jest nawinięty wokół koła zamachowego, to nie jest to rowerek magnetyczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53
Sorry że odkopuje ale bzdury wypisujecie. Oczywiscie że tanie rowery magnetyczne są sterowane linką albo taśmą. Linka ta zmniejsza lub zwiększa odległość koła od magnetycznych blaszek.
Rowery sterowane elektronicznie mają elektomagnes zamiast magentycznych płytek. Rowery takie kosztuja zwykle powyzej 700-800zł a nawet grube tysiące w markowych produktach.
Sam miałem tani rower magnetyczny właśnie sterowany linką i to zupełnie normalne rozwiązanie w tej cenie sprzętu.
Linka powoduje zmianę ustawienia magentycznych blaszek względem koła, im większy naciąg linki tym blaszki zbliżają się bardziej do koła zamachowego, ewentualnie większa ich powierzchnia znajduje się w obszarze koła przez co opór rośnie.
Rowery magentyczne nawet te z linką są o wiele bardziej trwałe od mechanicznych gdzie opór wywoływany jest przez tarcie i własnie elementy cierne w nich zużywają się bardzo szybko.
W magentycznych wystarczy jedynie smarować łożyska i powinny działac latami.

]

Zmieniony przez - guzik23 w dniu 2011-02-24 20:05:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w ułożeniu diety.

Następny temat

Dieta Cel Rezba........

WHEY premium