SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glikocyjamina - czy szkodliwa?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1568 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44776
Panie Ambroziak jakie to sa te wysokie dawki glikocjaminy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Wielkość dawki nie ma znaczenia dla ewentualnej szkodliwości, jeżeli glikocjamina pozostaje w odpowiedniej proporcji do betainy.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1568 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44776
Czyli jesli jest w staku w polaczeniu z betaina to jest ok

A co jesli jest uzywana osobno??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
nrw nie jest ok skoro firmy wywalaja i glikocyamine i betaine( nie zostawiaja samej beta.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
nrw - tak jest! Samej Nad samą glikocjaminą można dyskutować... Ja raczej jestem zwolennikiem łączenia jej z betainą. Betaina to znakomity suplement, ale raczej nie pierwszoplanowy dla wspomagania rozwoju masy. Ma świetne rekomendacje w obniżaniu poziomu homocysteiny, a więc jako suplement zapobigający chorobom układu krążenia.

Tu od razu odpowiedź dla tazoo... Jeżeli wywalają glikocjaminę - to i betainę - logiczne. Betaina ma bowiem w stackach: a) metylować glikocjaminę do kreatyny i b) metylować homocysteinę z odtworzeniem metioniny, bo sporo homocysteiny powstaje na skutek metylacji glikocjaminy do kreatyny przez metioninę.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
ciekawa sprawa,
a moze mi ktos przyblizyc sprawe winpocetyny?
jakie znajduje ona zastosowanie w suplementach,
bo cytat z wikipedii: "Winpocetyna stosowana jest pomocniczo w leczeniu lekkich i średnich zespołów otępiennych." jakos mnie nie przekonuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 44112
fragment mojeo "artu":
"Winpocetyna pełni w organiźmie wiele funkcji:
*jest antyutleniaczem - zapobiega utlenianiu tłuszczy w tkankach nerwowych, zmniejsza obumieranie neuronów aż do 60%!
*jest inhibitorem impulso-zależnych kanałów sodowych w mózgu, dzięki temu skutecznie przeciwdziała zatrzymywaniu sodu w tkance nerwowej oraz zmniejsza uszkodzenia neuronów co sprzyja zmniejszeniu negatywnych skutków utleniania.
*jest inhibitorem fosfodiestrazy-1 co sprzyja zwiększeniu poziomu cAMP powyżej poziomu cGMP, powoduje to nasilenie cyrkulacji wewnątrzczaszkowej
*zwiększa przepływ krwi w mózgu"

Mam nadzieje, że all OK jeśli chodzi o terminy chemiczne - pracowałem na znalezionych badaniach w języku angielskim

Pozdrawiam

Ułożenie diety nigdy nie było prostsze: http://www.sfd.pl/temat222906/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
dzięki,
ale chyba w stosowaniu tego w suplach nie chodzi jedynie o aspekt prozdrowotny?

i sry za ot ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Bravo Tomo!
Dla wspomagania wysiłku ogromne znaczenie ma efekt podnoszenia poziomu cAMP i cGMP. Pierwszy prowadzi do rozpadu tłuszczu i anabolizmu białek, drugi do dokrwienia tkanki mięśniowej, wzrostu siły skurczu włokien mięśniowych i też anabolizmu białek. Dlatego winpocetyna dodawana jest do spalaczy tłuszczu, stacków kreatynowych i no-boosterów. Niestety, nasza legislatura uznaje ją za lek i nie dopuszcza jej do suplementacji diety.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Bravo Tomo!

no ba :D
rozwija sie chlopak :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie w sprawie cyklu.

Następny temat

Faza nasycenia - Creatine Mega Caps

WHEY premium