SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwny ból łopatki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 40503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1203
Ok ostatnie pytania: poiwedz mi na czym to polega i czy nadaje sie dla mnie gdyż powodem moich dolegliwości był uraz (kolega usiadł,zakładajac dźwignie, na mnie gdy leżałem samą szyją na parkiecie w szkole zgiął mnie w pół po prostu), czy to sa jakieś ćwiczenia czy co(osobiście to bym wolał żeby ktos mnie ręcznie ponastawiał :) )? bo miałem juz rehabilitacje w postaci cwiczen na materacu (koci grzbiet itp) a także masaże (i wciskanie któregoś kręgu piersiowego i nastawianie szyi takie alla "skręcanie karku" wszystko na nic) nic mi niestety nie pomogło
pomocy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Jeśli chcesz iść do Kręgarza to już naprawdę 1szej klasy...
Moja mama miała problem z bolącym karkiem, i Kręgarz ją tak ponaciągał (całą), że teraz ma większy problem od tego czasu i walczy z rwą kulszową. Zapewne nie wiesz o co chodzi, ale to tylko taka przestroga... Dowiedz się czy ten Kręgarz do którego chcesz iść jest naprawdę dobry i czy nikomu nie narobił krzywdy. Pozdro

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1203
wiesz wiem co to znaczy poleciła mi znajoma mamy "świetny" masażysta - kręgaż mówił ze wszytsko mi poprawi i ze bedzie super oczywiscie sie okazało ze prawie nic nie pomógł i w dodatku powiedział mi że żebro mi wyskoczyło z kręgosłupa i to z tąd ten ból i ze musze jeszcze pare razy przyjść nie poszedłem bo mu tylko o hajs chodziło żal spompował ze mnie 400 zł. Teraz znalazłem naprawde dobrego kręgarza no ale zastatnawiam sie nad tym co mowi Piotr że może ta metoda Ackermanna bedzie lepsza tylko chciałbym wiedziec na czym to polega:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Metoda Ackermanna bazuje na ustawieniu miednicy i jej czestej rotacji. W wyniku czego dochodzi do " pozornego" skrócenia jednej z konczyn. Ogranizm wyrównujac to skrócenie przemieszcza sam inne kregi zeby to wyrownac, problem potem moze przeniesc sie na kregoslup szyjny i piersiowy dlatego wszystkie bóle. Podczas leczenia terapia ackermanna terapeuta koryguje ustawienie miednicy i wyszykuje innych zablokowan w kregoslupie. Tak ze jezeli chcesz zeby CIe leczyl dobry terapeuta to zobacz czy ma jakies dyplomy, czy jest po studiach fizjoterapia np na AWF-ie. Nie chodz do jakichs kregarzy, znachorów czy czarodziejów. Metoda ackermanna nie zawsze jest skuteczna to znaczy sa przeciwwskazania : osteoporoza, ciaza, swieze złamania, masywne uciski na rdzeń kregowy, bole niewiadomego pochodzenia, goraczka. O to wszystko pyta terapeuta.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2654
Odświeżam, bo mam podobny problem - od ok. 8 miesięcy mam wrażenie, że mam spięty mięsień przy lewej łopatce, między lewą łopatką i kręgosłupem i zachodzący trochę pod łopatkę(możę czworoboczny - środkowy lub dolny "kaptur"?) Kiedyś poprosiłem kolegę zajmującego się amatorsko masażem aby mi to miejsce rozmasował, faktycznie gdy je dotykał odczuwałem tam dyskomfort i jakby twardszą górkę. Co temu towarzyszy - mam wrażenie że to miejsce ma zaraz "chrupnąć" jak np. przy przeciąganiu się rano albo rozciąganiu, ale nie strzela i przez to nie mogę się tego pozbyć. Gdy wezmę głęboki wdech to czuję tak, jakby ktoś mnie uciskał między lewą łopatkę a kręgosłup. Wykonując ruchy barkami - spinając je do tyłu lub do góry miejsce to delikatnie chrupie - słaby delikatny strzał. No i ogólnie cały piersiowy odcinek kręgosłupa mam jakiś taki spięty i coraz częściej strzela przy ruchach głową.
Nie mogę tego nazwać bólem ale jest to dziwne uczucie i po tym czasie od jakiego mnie ono nęka zaczynam się powoli tym irytować. Miał ktoś podobny problem? Jak to leczyć? Jakąś serią masaży czy rozciąganiem albo wizytą u kręgarza?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Zmieniony przez - Ghor w dniu 2009-04-14 12:52:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 146 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1596
Mam identyczny problem jak kolega wyżej. Często siedząc przy biurku opieram się lewą ręką. Również przyłapałem się na spaniu tylko na lewej stronie. Ten dyskomfort zaczyna mnie drażnić. Ostatnio zrobiłem sobie dwugodzinną sesję mającą na celu wymuszenie tego "chrupnięcia", które mam uczucie, że nie może się przebić przez spięte mięśnie :( Wyginałem się na wszystkie sposoby, różne pozycje, czułem, że jest blisko, jednak walka zakończyła się fiaskiem. Chyba udam się do jakiegoś kręgarza, albo poproszę żonę, aby poskakała mi po plecach

Zmieniony przez - radekm w dniu 2010-02-19 12:55:55

// MASTIFF: THE CHALLENGE OF A GIANT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Cześć mam to samo od połtorej roku.
Byłem u fizjoterapeuty ale tylko raz gdyż stwierdziłem ze 100 zł za 10 minut nastawiania to raczej wyrzucanie pieniędzy w błoto. Byłem u 6 ortopedów w tym 3 prywatnych z drogiej prywatnej opieki medycznej. Miałem robione RTG , USG mięśni a nawet Rezonans magnetyczny. Żadne z badań nic nie wykazało a nadal ma to samo. Napiszcie co wam pomogło chce wrócic na siłownie a nie mam jak. Napiszcie czy ćwiczyliście podczas leczenia. Czekam na odpowiedz dzięki za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Norbert
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
lekarze czy fizjoterapeuta Ci nie pomógł gdzie mogli zrobic badania, palapcje, terapie i a oczekujesz ze ktos w ciemno i przez neta Ci pomoże
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Nie umiesz czytac ze zrozumieniem czy nabijasz posty ?
Pytam się ludzi z tym samym problemem co im pomogło jak nie masz nic do wniesienia w tym temacie to sie nie wypowiadaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
zaraz to Ty nie będziesz miał możliwości wypowiadania się


janorbi89

Pytam się ludzi z tym samym problemem


z tym samym? jak ty nawet nie wiesz co ci jest a tym bardziej innym
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

solarium- żel do wlosow

Następny temat

Wszystko strzyka wtf .. ?

WHEY premium