SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dylemat w doborze Gainera.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 710

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Ektomorfik

Wiek

16

Waga / wzrost

165cm / 61kg

Staż treningowy

W styczniu minie rok

Cel cyklu

MASA !!!

Stosowane już wcześniej suplementy

Gainery, Białka, Monohydrat, AAKG i jeszcze troche

Stosowane wcześniej spalacze

Zero spalaczy narazie, Nie mam jeszcze czego rzeźbić.

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Serwatka WPC

Przewidziane finanse na cykl

300zł

Uwagi i sugestie

Gainera używam tylko w dni treningowe, po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 146 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2984
Witam.
Otóż mam problem który gainer wybrać, są dwa którymi się interesuje :
1. Optimum - Serious Mass - 5500g za 170 zł
2. Hi-Tec Nutrition - Whey Mass Builder - 1500 g za 39zł (ale kupiłbym go 4 paczki i wyszło by mi niecałe 160zł za 6 kg).
I Tu pojawia się pytanie który ??
Optimum ma więcej Węgli ale znów mniej białka, i jest bogaty w witaminy.
Ten drugi z Hi-Teca ma więcej białka, mniej węgli, i trochę witamin no i wyszedł by mi taniej.
Dodam że jestem ektomorfikiem, i słyszałem że Ektomorfy potrzebują więcej węgli, niż np. Endo czy Mezo.
A więc Panowie doradźcie który mam wziąć ??

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

Masa to podstawa, Rzeźba to zabawa :P

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Szczerze? Żaden.
Nie trzeba się specjalnie namęczyć, by z konwencjonalnej żywności dostarczyć odpowiednią ilość węglowodanów, więc zmierzałbym w tę stronę. Zamiast gainer - możesz zakupić odżywkę bialkową, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Skup się na diecie, zamiast kupować 6kg gainera

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
co bys nie kupił na jedno wyjdzie,
faktycznie lepiej bylo by sie przyłozyc do odzywiania, tym bardziej z Twoja waga nie powinienes miec problemu z dostarczeniem odpowiedniej ilosci kalorii. do tego wegle z jedzenia sa tanie i łatwo je dostarczyc z jedzenia..
ewentualnie kup odzywke bialkowa i rób własne szejki dodajac do niej pł.owsiane/ugotowany ryz/owoce, oliwe/orzechy itp. na pewno bedzie to lepsze rozwiazanie

Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-12-29 09:43:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8281
j.w jesli masa nie idzie to brakuje kcal, a gainer słuzy do uzupełnienia. a za 300 zł kupisz tyle ryzu, miesa, sera białego czy owsianki i inne produkty ze ci na tym lepiej wyjdzie jak ten gainer :) nie ma czegos takiego ze "który gainer lepszy" kazdy potrzebuje innego z innym skladem. jak juz to bym sobie kupił te 2 kg gainera a za resztę kasy by kupił zarcia

jak pomogłem daj soga :)
----------------------------
http://www.sfd.pl/***_NAJWAŻNIEJSZE_TEMATY_-_PRZECZYTAJ_KONIECZNIE_!_***-t284368.html
------------------------------
Trenuj ponad ból, śmierć bedzie twoim jedynym wybawieniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 146 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2984
Ale jak napisałem Gainera używać będę tylko po treningu, nie mogę wziąć ze sobą normalnej szamy bo nie mam czasu zjeść zazwyczaj, skończę trening to szybko wypije szejka białkowego, przebiorę się i na autobus a to jeszcze trzeba lekcje zrobić itp a posiłek potreningowy musi być przecież bogaty w białko i węgle. W dni nietreningowe jem normalnie, Ryż/kasza/makaron + Kurczak/Ryba.
Pozdrawiam.

Masa to podstawa, Rzeźba to zabawa :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
To lepsza opcja carbo+białko według mnie...A jak się uprzesz to bierz MA, po co kasę tracić, po treningu i tak większość na odnowę glikogenu pójdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 146 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2984
Ok dzięki, chociaż nie odpowiedzieliście na pytanie mimo wszystko dzęki.
Pozdrawiam.

Masa to podstawa, Rzeźba to zabawa :P

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

melatonina wkulturystyce wasze opinie??

Następny temat

Gainer, 25g białka 60-70g węgli w 100g, poszukiwany.

WHEY premium