SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 98,5kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1015

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 414
Witam
W tym temacie chciałem zadać kilka pytań, dla rozjaśnienia kwestii diety "dla mnie" ile artykułów tyle odmiennych informacji :)
A ja po prostu nie chce dłużej marnować czasu z własnej głupoty :) Trzeba dbać o siebie :)
Coś o mnie 22 lata, blisko 100 kg wagi, wzrost 188 cm.
Powrót na siłownię (od 16 marca) po półrocznej przerwie wynikającej z przyczyn osobistych :P
Trening:
Poniedziałek: Brzuch/Klatka/Biceps/Bieżnia 15 min po treningu
Sroda: Brzuch/Plecy/Triceps/Bieżnia 15 min po treningu
Piątek: Brzuch/Nogi/Barki+Kaptury/przedramiona/ Bieżnia 15 min po treningu
+ Skakanka co 2-3 dni przed snem

Wyniki jak narazie słabe z powodu przerwy, po mału wracam:
Ławka płaska- Przed przerwą 125kg teraz 105kg = Wyniki jako ostatnie w piramidce 5x85,4x90,3x95,2x100,1x105. Co tydzien w planach zwiększać o 5 kg
Przysiad- wtedy 10x 110 teraz10 x 90 - oczywiscie serie nie sprawdzałem się :P
Suwnica(wypychanie leżąc): teraz 10x 140,10x180, 10x220, mało ale co tydzien na +
Cwiczenia na brzuch - wznos nóg na poręczach albo ławka skośna brzuszki z talerzem 10kg oraz allachy

Około 12.03 - Waga 102,5kg :P ...
20.03 - Waga 99kg, BF: 20,5 % pas: 99cm biodra: 100cm, biceps: 41,5cm, przedramie: 33,5cm, udo: 59cm, łydka: 41 cm
27.03 - Waga 98kg, BF: 20,4 % pas: 97cm biodra: 100cm, biceps: 41,5cm, przedramie: 33,5cm, udo: 59cm, łydka: 41 cm
02.04 - Waga 98,5kg, BF: 19,1 % pas: 96,5cm biodra: 100cm, biceps: 42cm, przedramie: -, udo: -, łydka: - ( wczoraj były nogi, wynik byłby nie miarodajny)

Zapotrzebowanie kaloryczne: 3430 kcal

Dieta: 3000 kcal, Białko 20%, Węgle 50, Tłuszcze 30 % (stosujac zasadę jedz co chcesz- to znaczy, ze jesli raz na tydzien zdazy mi sie wypic jakis sok czy nawet zjesc cos słodkiego to wliczam w kcal i jade dalej :P przy czym jak narazie zdarzyło mi sie to w święta :P wiadomo duzo na stole :P ale 1 mały kawałek nikomu nic nie zrobi :P Dla wyjasnienia nie naduzywam tego i to nie ma miejsca na co dzien)
Zamierzam zwiększyć białko do 35 % przy 45% wegli oraz 20 % tłuszczu

Moja dieta przez 2 ostatnie tygodnie(02,04-jeszcze czeka mnie posiłek dlatego jest 2300kcal) :
http://pl.tinypic.com/r/10crps7/9  LINK GDYBY ZDJ NIE DZIAŁAŁO


Oczywiście od razu po kazdym treningu -bcaa 10g, białko 30g, 2x banan

Suplementacja:
Cm3 - Rano(DT, DNT- 5g), oraz przed treningiem - 5 g
Bcaa- Po treningu siłowym, przed bieżnią - 10g
Białko- Po treningu siłowym, (oraz po skakance, jeśli skacze) ( 1 porcja - 30g)
Beta-alanina+aakg po 4g przed treningiem

Jak każdy widzi metrowy świniak ze mnie, moim celem jest zgubienie brzucha i zbudowanie dobrej jakości mięsa oraz siły.
z 20 % BF, chciałbym zejść do około 10% ( waga nie gra roli), oczywiście przy zachowaniu jak najwiekszej ilosci mięsni nie wypalając ich (jak zrobiłem to w zeszłym roku majac 1500kcal na start - moja głupota ale były refleksje i na błędach człowiek się uczy, udało mi sie wtedy zejsc do bf 14% przy 92,5kg wagi, jakby nie było moje najlepsze osiagniecie) Ale wiem, że stać mnie na wiecej i moge zrobic to lepiej.
Oczywiście nie goni mnie czas, że muszę to osiagnąc do wakacji.... bardziej realnie mam w planach zbudować już dobrze prezentujaca sie sylwetke do połowy przyszłego roku :)

Stąd pytania:

1.Czy 3000 kcal to jest odpowiedni wynik by dążyć do celu ?
Robiąc pomiary co tydzień w tym tygodniu(02,04) waga pokazała 0,5 kg wiecej niz tydzien temu(27.03), ale centymetr 0.5 cm w pasie mniej
2.Czy dorzucenie 15 min skakanki przed snem to dobre rozwiązanie, by osiagnac cel (z mysla o codziennym skakaniu) ? ( Gubić brzuch, przy najmniejszej utracie mięśni) Jeśli tak to czy 15 min wystarczy czy zwiększać stopniowo ?
3.Posiłki - (Obiad jest moim posiłkiem przed treningowym) Czy wystaczy utrzymywać bilans dzienny 3000kcal oraz odpowiednio % białka wegli tluszczy w ciągu dnia ? Czy brac tez pod uwage ze :
Pierwsze sniadanie z drugim - wiecej białka
Obiad oraz kolacja - głównie wegle?
Podwieczorek ( w moim przypadku to po treningowe białko + banany)
4.Czy taki podział makro jest dobry ? : białko 35 % przy 45% wegli oraz 20 % tłuszczu
5.Jeśli ma ktoś jakąś radę, bądź cenna wskazówkę z chęcią się z nią zapoznam :)

Z góry dziękuję i rośnijcie duzi :D



Zmieniony przez - Dzejkob14 w dniu 2016-04-02 14:58:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 414
Jeden z użytkowników, mi już wszystko wyjaśnił temat do zamknięcia. :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wzrost wagi na redukcji-endomorfik

Następny temat

Dieta dla ektomorfika do oceny

WHEY premium