SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jeszcze urosnę??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6
Mam 14 lat i 165. Chciałabym jeszcze urosnąć. CZy to możliwe?? Jak to obliczyć i jak jest to uwarunkowane?? Czy mogę wpłynąć na swój wzrost??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam 15 i 180 cm wzrostu i jeszcze rosne tata ma 175 a mama 166 ja jestem już najwyższy z rodziny :P i co słyszałem żę wzrost ma sie po rodzicach i dziadkach a ja ich przerosłem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Jest to mozliwe.

Obliczyc mozna, ale to obliczenia tak naprawde g**** dają

Nie mozesz wpłynąć praktycznie na swoj wzrost

Uwarunkowane jest to genetycznie.

Nie wiem jak to jest z dziewczynami, mężczyźni rosną do 21 roku zycia maja rozne zastoje, potem wybijają do góry itp. U dziewczyn jakosto inacze jest z tego co pamietam moje kolezanki zawsze byly wyższe odemnie ale potem juz nierosly a ja tak i sięgaly mi do brody Musisz byc cierpliwa ale nawet jak nie urosniesz to powiem ci ze nic sie nie stanie bo wzrost jak na dziewczyne masz dobry. Co to za dziewczyna długa jak tyka
...
Napisał(a)
Usunięty przez jakryc za pkt 5 regulaminu
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
urosnąć to raczej urośniesz
a co do wpływu
sen , prawidłowe odżywianie , sport ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Co do wpływu na wzrost to możesz tylko uważać żeby sobie nie zaszkodzić. A to ile jeszcze urośniesz to gdzieś wyczytałem że od momentu pojawienia się pierwszej miesiączki dziewczyna urośnie jeszcze około 8 cm. Oczywiście nie wiem czy to prawda. Jak znajde adres tej strony to zapodam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a i postaw sobie pytanie - ile mieżą dziadkowie rodzice rodzeństwo

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Boofi ranga ci spadła z Experta do Specjalisty Coś przeskrobales, zdegradowali cie


Update: ooo o k***a mnie tez zdegradowali

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2005-02-26 13:39:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Wsumie to już dawno chciałem wstawić ten artykuł ,ale jakoś niebyło okazji (i chociaż niejestem zwolennikiem przepisywania czego kolwiek ((co niejest własna wypowiedzią)) to tu zrobię mały wyjątek bo jest to dość ciekawe).
„Wzrost na zamówienie”
„Rustam Achmetow , radziecki lekkoatleta (skoczek wzwyż) , człowiek znany w sportowym świecie ,jako młody i początkujący sportowiec miał kłopot nielada.Niski wzrost praktycznie uniemożliwiał mu osiągnięcie wyników na światowym poziomie.W piętnastym roku życia przestał całkowicie rosnąć.W takich przypadkach medycyna ma niewiele do powiedzenia.Prawa natury wydają się nie do pokonania.A jednak Achmetow nie zrezygnował.W kilka lat później przerósł swoich rówieśników o głowe.Ale zacznijmy od szczegółów tej niecodziennej ,lecz prawdziwej historii.
Zdaniem Achmetowa , dzielącego się swoimi doświadczeniami z czytelnikami miesięcznika „Fizkultura i Sport” , o udanym eksperymencie zdecydowały trzy podstawowe przyczyne:motywacja psychologiczna,trening specjalistyczny i racjonalne odżywianie.
Motywacja psychologiczna , awięc przekonanie o powodzeniu terapii wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów wewnętrznych organizmu, regulując międzyinnymi wzrost człowieka..Rustam Achmetow, jak sam pisze ,wiarę tę zawdzięcza autorytetowi swego trenera Wiktora Aleksiejewicza Łońskiego.Zgodnie z założeniami trenera , Achmetow w pierwszym roku miał urosnąć 5 cm,podobnie w następnym, w trzecim zaś roku –8cm.Ku zaskoczeniu samego zainteresowanego wzrost powiększył się według programu codo milimetra, do 186 cm.W 1971 r. Achmetow ,stale uprawiając specjalistyczne ćwiczenia i niezaniedbując treningów w swej konkurencji sportowej, zdobył mistrzostwo Spartakiady Narodów ZSRR.
Trening specjalistyczny to szczegółowo opracowany kompleks ćwiczeń wykonywanych dwa razy dziennie-rano i wieczorem.Rozgrzewka –20 do 25 min,5-7 min biegu,ćwiczenia gibkościowe,gimnastyka (szpagaty ,znajome z lekcji wf mostki, zwisy na drążku 2x20sek.bez obciążenia i raz z obciążeniem 5-10kg u nóg).Zwisy głową w dół (na drążku lub drabince ,stopy mocno zamocowane pasami).Skoki polegające na dosięganiu końcami palców wysoko umieszczonego przedmiotu lub zaznaczonej wysokości:2x10 (odbicie prawą nogą),2x10(odbicie lewą nogą).Przerwa między skokami 5-8 sek. miedzy seriami 4-5 min.Achmetow wykonywał także inne ćwiczenia (z pomocą partnerów) polegające na lekkich jednoczesnych pociągnięciach za dłonie i stopy.Reżim treningu, który narzucił sobie Achmetow był tak intensywny , że nocą spał tylko w pozycji na wznak********* także inne sporty-pływanie 3 razy w tygodniu (crawlem) i koszykówkę.
Odżywianie.Przede wszystkim jak najwięcej witaminy A-tran 3 razy dziennie,jaja,owoce (najlepiej leśne),winogrona itd.Achmetow nigdy nie palił i nie pił alkoholu.Przestrzegał stałych godzin posiłków i odpoczynku.Przed snem wykonywał w łóżku relaksowe ćwiczenia rozciągające , powtarzając i wyobrażając sobie , w możliwy sugestywny sposób ,jak jego ciało rośnie wzdłuż.
„”Trudno powiedzieć, co ostatecznie zdecydowało o moim wzroście.Obecniew szkole Wiktora Aleksiejewicza Łońskiego mój ”eksperyment” jest kontynuowany.Jego uczestnicy wykonują wiele ćwiczeń, które ja wykonywałem.Wierzą w sukces i jak ja darzą zaufaniem swojego trenera””.
Tyle Rustam Achmetow o swoim treningu.Nie wnikając szczegółowo w efektywność całości programu ,bo fakty mierzone w centymetrach mówią same zasiebie,wniosek nasuwa się jeden.
Można w sposób świadomy zmienić-przy maksymalnej konsekwencji i pracy-swoje ciało,nadawać mu pożądany kształt,mięśniom siłe.Niezwykłośc podobnych ,jak opisany wyżej przypatków,oznacza tylko ,że nasz organizm kryje jeszcze wiele tajemnic,do zrozumienia których,nadal poszukujemy właściwych szyfrów.Na razie natrafiamy na pojedyncze cyfry,które,być może,kiedyś ułożą się w wielocyfrowy logiczny układ.”


Źródło:”CIAŁO” T.Gołąbek,H.Jasiak Młodzieżowa Agencja Wydawnicza–Warszawa 1989

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
BAHAMUT - te określenia to i tak za duzo znaczą ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Święte slowa. Specjalista w dziale zdrowia to brzmi jak Lekarz ze spacjalizacją,a potem ludzie narzekają ze ciągle im piszemy "idź do lekarza". Bo kto wie lepiej jak nie lekarz...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uraz biodra

Następny temat

PROBLEM ZE STAWAMI

WHEY premium