SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy będę mógł dalej trenować po złamaniu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
i znowu zolwik (tylko lekko ) ze slabym 56

Zmieniony przez - Kask w dniu 2008-10-22 23:48:32

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Kask-no to żółwikWidzę,że na podobnej częstotliwości chyba nadajemy.Pozdrowienia

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek -230 dzień Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 250
Piszę to co wiem, a raczej to czego sam doświadczyłem
Nie napisałem że wszystko co napisałem należy robić na własną odpowiedzialność

A jeśli chodzi o stukanie pręcikiem w głowę, to robię tak, ba nawet czym więcej niż pręcikiem :) Efekty czuć, również na ścianach


Jeśli chodzi o utwardzanie kości - dyskusja nie zawsze prawdę powie, mimo iż wypowiada się masa osób, w tym wielu średnio lub dobrze znających się na rzeczy.
I powiem tak: było oglądać TVN oraz National Geographic. W TVNie był o tym program, dość dawno, a na NGC pewnie nadal leci o tym.
Chociażby testy, że kość łokciowa człowieka dorosłego wytrzyma ok 190-280kg nacisku. Za to kość taka osoby która uderzała (cegły :) ma wytrzymałość większą niż 850kg

Wierzyć więc "naukowcom" z telewizji czy dyskusji? Wierzcie komu chcecie, ja natomiast pozostanę przy tym pierwszym.



A jeszcze Wasze żółwiki coś mi przypomniały ;) Też niedawno była w to zabawa i uderzając w nierówną rękę "kumpla" pod różnymi kątami nachylenia również prawie nic nie czułem.

Zmieniony przez - Rexomega w dniu 2008-10-23 18:52:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Najlepiej to mimo wszytko wierzyć książkom naukowym i prawdziwym naukowcom,ale nie takim z TVN,gdzie słusznie użyłeś cudzysłowiu, tylko takim,którzy praowdzą własne badania i wykładają na uczelniach.

Co do proawdzenia odpowiedniego treningu i rehabilitacji - to tylko do fizjoterapeuty Lekarz nie jest od tego,mimo,że czesto lubią wkroczyć w te kompetencje.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek -230 dzień Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 250
"Najlepiej to mimo wszytko wierzyć książkom naukowym i prawdziwym naukowcom,ale nie takim z TVN,gdzie słusznie użyłeś cudzysłowiu, tylko takim,którzy praowdzą własne badania i wykładają na uczelniach. "


Tylko ze książki również nie są zawsze 100%owym źródłem wiedzy chociażby dlatego że w dwóch atlasach anatomicznych człowieka (wydane w 2005 i chyba 2006 albo 7) wiele pojęć różniło się od siebie.
Szczerze to nie wiadomo komu teraz można ufać, bo nawet wspomniany naukowiec który wykłada na uczelniach itd może się mylić.

W końcu każdy organizm człowieka jest inny, podobny ale inny, co przecież każdy łatwo może zobaczyć. Mam kolegę który wpi***ala prawie tyle jedzenia co ja (4,5-6k kcal dziennie) a waży - (usiądźcie) - 42 kilo (a ja 90).
Tak samo jest z kośćmi choć na mniejszą skalę, są przecież 120-kilowe napakowane byczki które po upadku łamią sobie 3 kości, są i malutcy/suchutcy którzy wstaną po upadku z 30 schodów :)

I pytanie jest takie - gdzie jest złoty punkt? Jaki typ człowieka biorą naukowcy i "naukowcy"?
Kto odpowie logicznie ma SOGa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szpan wiezienie

Następny temat

Berserkers Team Bielsko-Biała

WHEY premium