SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co wybrać ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
ZAPRASZAM DO NAS ZEBY SPARWDZIC , JAK TO NAZWALES, "MACANKI" ? z tego co ogladalam i cwiczylam w shotokanie w polskich róznych szkolach, najbardziej mnie dziwi fakt, że nikomu z ludzi trenujacych nie przeszkadza, to ze na treningu przy technice tradycyjnej robią coś co zupełnie innego niz na macie na zawodach. pomijajac ze ich technika tradycyjna jest słaba, a raczej bez możliwości jej zastosowania.
kwestia skuteczności - ... duży mięśniak prawie zawsze sobie pewnie poradzi, gorzej z ludźmi o normalnej posturze, bez specjalnego przygotowania na siłowni, wówczas to technika i umiejętność jej zastosowania może pomóc, choć na to nie ma recepty. bałagan który jest w stylach będących mieszanką różnych stylów śmieszy mnie tylko, i tak jak pisalam jest dobry dla ludzi, którzy raczej do małych i drobnych nie należą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Stronę chyba złą podałaś, bo powinno być z tego co widzę bez .pl. W każdym razie z owej strony:

KUMITE (walki z partnerami).
Jest walką z partnerem, gdzie umownie jeden z przeciwnik atakuje w umówione miejsce umówioną techniką, a drugi przeciwnik się broni.


Jak wiadomo w walce ulicznej przeciwnik zawsze atakuje w umówione miejsce i umówioną techniką. Nie robi tego z zaskoczenia i zawsze po jednym ciosie kończy atak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
knockdown na ulice?
Przemilcze street fighting bo mnie takie rozmowy śmieszą

searme przecież ja dla Ciebie zawsze miły jestem i nawet kruffffek Ci nie podjadam

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
tak, z rozpędu dopisalam pl.
mamy różne formy kumite na treningu i one zależą również od poziomu trenujących oraz od stopnie zaufania do siebie w rakcie treningu. Na treningu celem jest się nauczyć i opanować technikę, aby była max. realna, a nie znokautować partnera - musisz go zachować do dalszych treningów, to dość logiczne.
Nie da się wszystkiego opisać i dać instrukcji do treningu karate, ale też i nie ma sensu teoretyzować i rozpisywać się co robimy - dla osób całkowicie nie obeznanych to nic nie da, nie zrozumieją, dla "wtajemniczonych" - mniej więcej wiedzą i są świadomi, że każda szkoła/styl ma swoją specyfikę i różnice są, to normalne.
Karate nie jest tylko nawalaniem w trenażery i worki, to trochę coś więcej ... ale każdy szuka czegoś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Rozumiem że trenujesz karate i to Twoja pasja, podoba Ci się itd. Ok niema w tym nic złego ale zastanów się dwa razy zanim napiszesz coś o skuteczności i realnej technice.
Knockdown a fullcontact to 2 różne bajki. Styl walki zmienia się diametralnie gdy dochodzą uderzenia na twarz. Akurat napisałaś to gdy była rozmowa na temat skuteczności w samoobronie itd. Stąd moja odpowiedź. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak na Ciebie, to po prostu moje zdanie

Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2010-11-14 02:40:29

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
kwestia skuteczności - ... duży mięśniak prawie zawsze sobie pewnie poradzi, gorzej z ludźmi o normalnej posturze, bez specjalnego przygotowania na siłowni
Dlatego wiesz co się robi w dobrej szkole walki? Może Cię to zadziwi, ale porządnie przygotowuje się siłowo!

Scorpion, to nie jest knockdown. To jednostrzałowe karate

Karate nie jest tylko nawalaniem w trenażery i worki, to trochę coś więcej ... ale każdy szuka czegoś innego.
Dokładnie tak. Ideą karate jest nawalanie w żywego przeciwnika a nie w worek i tego się trzymajmy.

Kumite, droga koleżanko, to wolna walka. Umawiasz tylko strefy ataku jeśli to zadaniowe kumite oraz siłę kontaktu jeśli np sparujesz na treningu.
Kumite na krok (jiyu kumite? nie jestem pewien...) to coś zupełnie innego i do nauki walki ma się to nijak. To o prostu zbiór kombinacji.

I błagam Cię. Fajnie, że się dobrze bawicie, ale wmawianie ludziom, że uczycie się konkretnej walki jest śmieszne

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
to jest moje osobiste zdanie, a nie to co chcialbys przeczytac i stwierdzic, "tak, zgadzam sie z tym", wolność wypowiedzi chyba obowiązuje.

przygotowanie silowe, owszem czemy nie, czy ja napisalam cos co jest zaprzeczeniem? nie wiedz tego w swojej wypowiedzi; dlatego słynny Pudzian pewnie nieco zmienil swoj trening kiedy zdecydowal sie na walki zmiast ciężarów ...

a jak trenujecie na ringu, albo treningach innych walk - trening jak wyglada? nie robicie kombinacji technik, nie szukacie pewnych strategii, które później sie probuje zrobic w sposób bezwarunkowy; jak oglada sie treningi słynnej kravmagi - ile technik róznych sie tam używa - jest głównie jedno hiza-geri, które ma zakończyć cała kombinację.

ja wychodzę z założenia, że trzeba mieć pewną baze umiejętności, zeby móc póść dalej. wykonujemy "x" powtórzeń, ćwiczeń czysto edukacyjnych i nie jest (nie może być) to tylko samo fizyczne ćwiczenie. nie każdy kto się decyduje na trening typu "sztuka walki" lub podobny jest już gotowy psychicznie, fizycznie, mentalnie itd. oraz ludzie sie decydują na to z różnych pobudek i trzeba to zrozumieć, a nie wrzucać wszytsko do jednego worka.

jasne jest też to, że rywalizować z facetem wiekszym i cięższym od mnie nie bedę, ale dobre podstawy techniki dają mi minimalną szansę, że nawet jeśli sie nie uda będą w stanie zostawić mu małą pamiątkę po sobie jeśli to będzie konieczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
foczyca to co piszesz to żadna nowość. Nikt nie broni tutaj pisać jak sama mówisz "wolność wypowiedzi" ale licz się z krytyką. Kartate które tak zachwalasz jest ok jeśli walczycie na waszych zasadach, ale nie mów że jest tak samo skuteczne w full kontaktowej walce. Przygotowanie fizyczne, siłowe, kopnięcia, obicie ok są plusy ale są też minusy, skoro jesteś otwarta to chyba sama umiesz je dostrzec.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
to jest moje osobiste zdanie, a nie to co chcialbys przeczytac i stwierdzic, "tak, zgadzam sie z tym", wolność wypowiedzi chyba obowiązuje.

Wolność wypowiedzi a wypisywanie rzeczy nie mających odbicia w rzeczywistości to dwie różne sprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Foczyca, nie każdy musi trenować full i super, że Shotokan to Twoja pasja - to widać i tak być powinno Ale nie upieraj się przy sprawie, w której niestety nie masz racji. Nie można takiej formuły kumite postawić obok walki w pełnym kontakcie (to nie znaczy oczywiście, że ktoś kto trenuje np.Shotokan absolutnie nic nie umie i nie ma szans w samoobronie)

Popełniasz błąd w rozumowaniu (ale to pewnie Ci trenerzy wcisnęli, norma), twierdząc, że dla osoby mniejszych gabarytów czyli np. kobiety lepsze będą formuły niekontaktowe. To właśnie my poiwnniśmy zrekompensować nasze braki fizyczne umiejętnością walki w kontakcie, użycia kolan i łokci, gdzie nie trzeba dużo siły, aby technika znokautowała. Jestem kobietą i mam kilkuletnie doswiadczenie zarówno w Shotokanie, jak i w Muay Thai, tak więc piszę to na podstawie własnego doświadczenia w tym względzie
Nie wspominając o zaletach technik parterowych, do których osobiście nie mam niestety serca ani predyspozycji, ale bardzo je szanuję. Poza tym, jak Olek napisał, w sportach kontaktowych rozwijasz też siłę.

Na forum jesteś chyba nowa, temat był wałkowany 1000 razy.
Shotokan ma swoje zalety i dużo z niego wyniosłam, np. jeśli chodzi o timing i dokładność techniki, ale w kontekście osławionej 'skuteczności' nie może konkurować z kontaktowymi SW. Zresztą spróbuj posparować z kimś kto jakiś czas ćwiczy kontaktowo, sama zobaczysz.

Na treningu celem jest się nauczyć i opanować technikę, aby była max. realna, a nie znokautować partnera - musisz go zachować do dalszych treningów, to dość logiczne.


Jeśli myślisz (albo Ci wmówili), że na treningach kontaktowych to co zajęcia wynoszą po kilka trupów, to naprawdę się mylisz. PRzy dobrej metodyce trening bywa bezpieczniejszy niż semi kontakt, gdzie zdarzają się różne przykre niespodzianki bo na ogół ludzie gardy nawet nie potrafią trzymać.

Zmieniony przez - searme w dniu 2010-11-14 18:13:53

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ron Lyle-Osaczony ;) SLUGGER

Następny temat

Sprostowanie

WHEY premium