SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co robić? Redukcja? Rekompozycja

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Prosiłbym o radę. Mam 25 lat, wzrost 183, waga 87. Wymiary biceps luzem 35, pas 93. BF według kalkulatora około 20%. Wcześniej nigdy nie trenowałem jakoś regularnie, ale miałem jakieś epizody z siłownia. Aktualnie mam pół roku które mogę poświęcić na regularny trening itd. od 3 tygodni trenuję splitem 3-4 razy w tygodniu do tego w dni nietreningowe biegam 5-6 km tempem 5'00" - 4"40. Przed splitem trenowałem miesiąc fbw na gumach. Suplementuje monohydrat kreatyny, shaaboom pump + witaminy, omege. Dieta wygląda tak że nie mogę jej zaplanować ale mam bardzo duży wybór. Liczę kalorię na bieżąco, wiem mniej więcej co ile może mieć i po posiłku sobie sumuje. Bialko trzymam 1,8-2 g na kg m.c. a kalorię aktualnie w granicach swojego zapotrzebowania. Moje pytanie brzmi co robić? Czy redukowac i później próbować zrobić masę czy trenować siłowo i kalorie trzymać w granicach swojego zera kalorycznego ? Mam trochę tłuszczyku na brzuchu i boczkach ale moim celem nie jest jakaś sylwetka kulturysty a jedynie poprawić trochę sylwetkę i wyniki siłowe. Proszę o poradę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
Witaj!


przechodząc do meritum

Mam 25 lat, wzrost 183, waga 87. Wymiary biceps luzem 35, pas 93. BF według kalkulatora około 20%.
BF 20% to jest juz dosc sporo, osobiscie bym robil redukcje z poziomem tluszczu na 20%


Wcześniej nigdy nie trenowałem jakoś regularnie, ale miałem jakieś epizody z siłownia. Aktualnie mam pół roku które mogę poświęcić na regularny trening itd. od 3 tygodni trenuję splitem 3-4 razy w tygodniu do tego w dni nietreningowe biegam 5-6 km tempem 5'00" - 4"40. Przed splitem trenowałem miesiąc fbw na gumach.
jezeli celem jest redukcja, bedziesz chcial schudnac, to osobiscie bym celowal nadal w plan FBW
3 razyw tygodniu slidny treinga na ciezarach bedzie tutaj najlepszym rozwiazaniem, trening uzupelnisz sobie aerobami i bedzie oki:)

Suplementuje monohydrat kreatyny, shaaboom pump + witaminy, omege.
skoro bedzie redukcja, mozna pokusic sie o termogenika
Polecamy również: Spalacz tłuszczu - skuteczność, efekty


Dieta wygląda tak że nie mogę jej zaplanować ale mam bardzo duży wybór. Liczę kalorię na bieżąco, wiem mniej więcej co ile może mieć i po posiłku sobie sumuje. Bialko trzymam 1,8-2 g na kg m.c. a kalorię aktualnie w granicach swojego zapotrzebowania.
nie musisz miec szczegolowego planu posilkow, ale staraj sie trzymac minimum zaplanowane makro, korzystacaj z apek typu fitatu

Moje pytanie brzmi co robić? Czy redukowac i później próbować zrobić masę czy trenować siłowo i kalorie trzymać w granicach swojego zera kalorycznego ? Mam trochę tłuszczyku na brzuchu i boczkach ale moim celem nie jest jakaś sylwetka kulturysty a jedynie poprawić trochę sylwetkę i wyniki siłowe. Proszę o poradę.
ja bym redukowal
mozesz dorzucic swoje foto by mozna byloocenic obiektywnie to, jak prezentuje sie sylwetka obecnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co właściwie znaczy "zalecana norma dietetyczna"?

Następny temat

Trening zwiększenie objętości

WHEY premium