SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CHRUPKI KUKURYDZIANE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 46639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
I tu trafiłeś w sedno kolego - jak wiadomo doświadczenia nabiera się z czasem, a ten łatwo porównać przyglądając się dacie rejestracji na forum wypowiadających się osób.

Do adwersarzy: uważna lektura dowiedzie, iż nie ma różnic między kaszką kukurydzianą, a chrupkami. Te drugie można skruszyć otrzymując dokładnie to samo. Na opakowaniu jest stosowna informacja.

OK, tyle chyba ode mnie - temat staje się nieco bezproduktywny. A co do moich studiów to skończyłem pierwsze blisko 10 lat temu i chwilowo nie mam ochoty zmieniać zawodu, zatem dziękuję za rekomendację wszelkich kierunków, ale mi się nie przyda.

Zmieniony przez - Wiad w dniu 2006-08-27 17:37:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
Dobrze proszę Pana, widzę że ta rozmowa jest bez celowa dlatego.......






























wyłanczam powiadomienia

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1855 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18383
Xabi i wiad SOGI oczywiście
Dzięki i pozdro

przede wszystkim bądź w formie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Dzięki za sog. Przeglądając właśnie tabelę znalazłem IG dla chrupek kukurydzianych. Wynosi 63. Baton Mars: 70, cukier tyle samo, ale ryż: 80, a makaron tyle samo. Mój interlekutor stwierdził, że chrupki posiadają wysoki IG, co jak widać nie jest prawdą. Zasugerował, że im większe IG tym gorzej, zatem w myśl tej teorii lepiej zjeść batona czy czysty cukier niż makaron lub ryż... hmmm... doprawdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
a ja wam taka ciekawostke powiem
mam kolezanke ktora kieyds sie odchudzala
jadla przez jakies 6 miesiecy
tylko i wylacznie chrupki te kukurydziane wlasnie
zrzucila jakies 8-10kg
nie je jzu tak pare miesiecy i nic nie przytyla

jaki z tego moral?
nie mozesz sie odchudzic? jedz chrupki kukurydziane!!

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
nvm, niedoczytałem

Zmieniony przez - Khaine w dniu 2006-08-28 08:04:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
Miałem tutaj nie wchodzić no ale wymiękam jak widze że ktoś porównuje batonik do ryżu
Drogi kłutliwy, forumowy kolego czy Ty sobie zdajesz sprawe z tego co piszesz?
No ale mniejsza z tym. Otóż po pierwsze primo w mojej tabeli oba te produkty mają MAX 70 IG. No ale co z tego? Po drógie secundo, indeks glikemiczny tych prodóktów zależy od kliku czynników. Np zależy jaki to rodzaj ryżu i z jakiej mąki jest ten makaron. Również długość gotowania ma tutaj znaczenie. Dodatkowo ich IG można znacząco obniżyć odpowiednio zbilansowaną dietą tzn łącząć produkty ze sobą np. makaron + sos + mięsko + warzywa, to jego ig będzie niższe niż gdybyśmy jedli go osobno.
pozdro

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
No i temperatura spożycia jest jeszcze wazna

generalnie schłodzony produkt - niższe ig

Zmieniony przez - Khaine w dniu 2006-08-28 10:33:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
IG wziąłem z linka podwieszonego, ze stronki dobrejedzenie. Sam nie wymyślałem IG :) Jeśli prawdą jest, że można je w prosty sposób zmniejszyć lub zwiększyć to tylko potwierdza, że czynnikiem tym nie warto się przejmować.
Nigdy nie proponowałem batonika zamiast ryżu, to ktoś tam w poście pisał, żeby jeść to co ma niższe IG, a tak się składa, że batonik i sacharoza mają niższe niż makaron czy ryż. No chyba, że strona, z której brałem tabelę kłamie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
"Jeśli prawdą jest, że można je w prosty sposób zmniejszyć lub zwiększyć to tylko potwierdza, że czynnikiem tym nie warto się przejmować."
Znowu bez przesady, batonika raczej gotował nie będziesz. Podałem Ci przykład na tych dwóch produktach o których była mowa wyżej tzn. ryż i makaron.

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Glupie pytanie%-)z serii moje pomysly:)

Następny temat

CZY MOGE NIE WLICZAC OBIADU???

WHEY premium