SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolace plecy...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 390
Witam, mam taki problem, rok trenowalem kick-boxing, teraz chodze na karate... Jeszcze podczas treningu kick-boxingu zle kopnelem albo cos i cos mi sie zrobilo z plecami (konkretnie miejsce nad biodrem krzyz chyba) niemoge za bardzo biegac, ze o kopaniu high-kickow nie wspomne, nie wiem co sie dzieje, zrobilem se tydzien przerwy w cwiczeniach i spie na podlodze (bo podobno twarde podloze dobrze wplywa na plecy) ale teraz mam zamiar wrocic "do gry" wiec prosze o pomoc co z tymi plecami mam zrobic (niechce za bardzo isc do lekarza) mam chlodzic to miejsce czy rozgrzewac, moze jakies cwiczenia czy cos...
Prosze o szybka pomoc

Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 273
przede wszystkim zbyt niedokładnie opisałeś miejsce bólu(
co to znaczy nad biodrem, krzyż chyba :)? ). Możliwe że chodzi ci o część lędźwiowo krzyżową po jednym z boków pleców. Możliwe że naciągnąłes jakiś mięsień, i pojawiać się moze stan zapalny. Oczywiscie, ból w tamtej częsci pleców uniemożliwia intensywniejsze bieganie, jakiekolwiek kopanie, sprawia ból przy ćwiczeniach.

Najlepiej stosuj okłady z lodu, albo rozgrzewaj to miejsce, jedno albo drugie. +maść przeciwzapalna. Oczywiście mówie o tej częsci którą ja podałem. jeżeli boli cie w innym miejscu, możliwe że to co pisze nie jest dobre :)
no i bez sportu na razie :)

i powiedz mi jeszcze, na tej podłodze spałeś na jakimś materacu czy jesteś poprostu hardcorem :D ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 390
To jest tak jak opisales... Czesc ledzwiowo krzyzowa (w encyklopedi sprawdzilem jak to miejsce sie nazywa :D ) Na karmacie spalem, na to przescieradlo i tyle... Jakies masci proponujesz ? Ja mam 2x Masc Konska :] Jedna grzeje druga chlodzi... jak uzywam tej chlodzacej to na jakis czas bol mija...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 390
Konkretnie to ledzwiowo krzyzowa lewy bok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 273
no, możliwe przy kopnięciu jakimś naciągnąleś coś, jakiś mięsień. To sie będzie odnawiać, jak nie zaleczysz do końca stanu zaplanego, który prawdopodobnie się pojawi. Jakby długi czas sie utrzymywał ból to możesz ewentualnie pójsć do lekarza pogadać co z tym robić. Prawdopodobnie wypisze ci skierowanie na rehabilitacje, laser, solux(lampy rozgrzewający), prądy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 390
:) Zobacze od niedawna zaczelem z ta mascia chlodzaca dzialac i troche pomaga jeszcze oprucz tego mam fastum (pomoze ?) jesli nie przejdzie w ciagu tygodnia to do lekarza pujde... ale powinno przejsc bo czuje ze od tej masci troche sie bol zmiejsza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 217
Fastum jest rozgrzewajacy podbny do konskiej masci o dzialaniu rowniez rozgrzewajacym. oklad z lodu lub masc chlodząca pomaga ale tylko na chwile, bo tak jakby "zamraża" smarowaną część ciała, tak samo, kiedy na dworze zmarzniesz, nie czujesz rąk, lub np. ja tak mialem, ze jak wyszedlem na mróz, czy an zimne powietrze, a mialem dziure w zębie dosyć sporą, to na dworze nic nie czulem, wrocilem do domu, a za pol minety ból nie do wytrzymania... Oczywiscie na chwile ;D W kazdym razie czy to kosc, czy miesien powinienes stosowac raczej rozgrzewajace masci ;D Ale najlepiej idź do lekarza Pzdr :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Paznokcie

Następny temat

Wysiłek fizyczny a choroby przewlekłe<ART>

WHEY premium