SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boczne przyparcie rzepki - czy ktoś wyleczył?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 140 dni Przeczytanych tematów 27
Cześć,

Mam 37 lat i ostatnio dowiedziałam się, że mam boczne przyparcie rzepki. Szczegóły poniżej:

Kolano lewe: boczne przyparcie rzepki+chondromolacja 1/2st

USG kolana lewego:
kolano lewe: Prawidłowa ilość płynu w stawie. Bez przerostu błony maziowej. Więzadło właściwe rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego uda, więzadło poboczne piszczelowe i strzałkowe o zachowanej ciągłości, bez cech uszkodzenia. Ścięgno m. podkolanowego, dwugłowego uda, ścięgna gęsiej stopki, pasmo biodrowo-piszczelowe bez cech uszkodzenia ani zapalenia. Więzadła krzyżowe przednie i tylne ultrasonograficznie bez cech uszkodzenia. Rzepka ustawiona prawidłowo. Troczki rzepki prawidłowe. Obie łąkotki prawidłowo położone, bez cech uszkodzenia. Chrząstka pokrywająca kłykcie kości udowej i udową powierzchnię SRU w zakresie objętym badaniem prawidłowej grubości ale z zaburzeniami echogeniczności / obrzęk chrząstki/ - chondromalacja I/II. Ciało tłuszczowe Hoffy bez obrzęku. Dół podkolanowy bez zmian. Naczynia podkolanowe prawidłowe.

czy ktoś z Was wyleczył boczne przyparcie rzepki? opowiedzcie o swoich odświadczeniach. Jestem z Łodzi, może ktoś poleci lekarza/fizjoterapeutę, który zajmuj się tym tematem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W zasadzie nie napisałeś nic na temat tego dlaczego zdecydowałeś się wykonać badanie USG. Miałeś jakiś uraz, kontuzję? Czy może po prostu coś tam pobierało i to Ciebie skłoniło, aby przeanalizować dokładnej problem? Nie napisałeś również swoich odczuć. W jakim stanie jest kolano, jakie problemy powoduje, co ogranicza?

Bez wątpienia warto jest skonsultować to z fizjoterapeutą, wprowadzić regularną pracę manualną, oraz ćwiczenia specjalistyczne, które on zasugeruje.

Sugeruję poszukać po opiniach w aplikacji znany lekarz lub też może ktoś z Łodzi kogoś doradzi.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krwiak - porady

Następny temat

Ciśnienie w trakcie treningu cardio

WHEY premium