SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lordoza lędźwiowa. czy ktoś to wyleczył ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Witam mam lordozę lędźwiową(niestwierdzona), tyle razy byłem u róznych lekarzy, czy to u ortopedy czy innych, i nigdy mi tego nie powiedziano, Doszedłem do tego wniosku sam, mam brzuch wypięty do przodu, odstający tyłek, jest to bardzo krępujące, pomimo że nie mam jakoś strasznie dużo BFa moj brzuch wydaje się wielki i niejedna osoba mi to powiedziała :(
Czy jest na forum ktoś kto zniwelował lordoze lędźwiową pogłębioną ?
jakieś ćwiczenia, porady dotyczące siedzenia, postawy itp ?
co powiecie o tym

?
niewiele rozumiem z tego filmu, jestem słaby z angielskiego

mam 21 lat
czekam na odpowiedź

Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-04-03 10:42:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
skoro masz nie stwierdzona to po co chcesz ją korygować? możesz sie porozciągać tak jak pokazuje ziomek na tym filmiku i tyle. Pogłębiona lordoze bardzo łatwo sie diagnozuje dlatego mało realne żebyś miał to niezdiagnozowane. Zajmij sie tłuszczem po jego zejściu będzie prościej to ocenić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26
Zasięgnij rady lekarza :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
wieczorem zrobię zdjęcie z profilu, ja jestem pewien że jednak mam tą lordozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
zdjęcie nic nie da :D trzeba cie zbadać na żywo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
RozczochranY nie da sie wywnioskowac nic na podstawie tego zdjecia ?:


Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-04-04 00:33:06

Przy wciągnięciu brzucha nadal nie wygląda to normalnie, to nie wina tłuszczu bo widac mi juz miesnie brzucha wiec nie jest go aż tyle

Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-04-04 00:34:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
To tak to są bardziej plecy okrągłe niż lordoza albo tak sie ustawiłeś popraw wytrzymałość siłową mięśni grzbietu głównie odcinka piersiowego oraz mięśni brzucha z głównym uwzględnieniem części dolnej a najlepiej idz do jakiegoś rehabilitanta i stań przednim w ten sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Mam iść bezpośrednio do rehabilitanta prywatnego ? to są koszta :(
A jeśli mowa o ćwiczeniach to jakie dokładnie masz na myśli ? ile powtórzeń itp ?

Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-04-04 00:44:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Koszt konsultacji rehabilitanta w większym mieście to około 40 pln więc stosunkowo niedużo. Ćwiczenia raczej standardowe co są na plecy podciąganie, wiosłowanie hantlami itp tylko małym ciężarem na początek powinien być to 30% max ciężaru ilość powtórzeń około 20 i przy tym krótka faza koncentryczna ćwiczenia i długa faza ekscentryczna serie standardowo 2-4 na jedno ćwiczenie nie wiem w jakiej jesteś dyspozycji fizycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Mam małe problemy ze zdrowiem ale dam sobie radę. Dzięki za pomoc, jestem z Krakowa wiec poszukam jakiegos rehabilitanta i zasięgne jego opini
P.S to ma byc rehabilitant czy fizjoterapeuta ?

Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-04-04 01:09:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Fizjoterapeuta to rehabilitant
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwne objawy. Pomocy

Następny temat

Uczucie silnego rwania od spodu stopy

Wiecej