SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biały pas w Taekwon-do ITF

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Witam, chciałbym się spytać o kilka rzeczy. Od niedawna chodzę na TKD, dobok już mam, razem z białym pasem. Chciałem się zapytać, czy jeśli będę zdawał przed komisją egzamin, to czy założyć dobok z białym pasem, czy w zwykłym stroju na wf lepiej być? Przecież pierwszy egzamin jest właśnie na biały pas, czy założenie go nie będzie jakimś karygodnym czynem?

Druga sprawa, jak to jest z przeskakiwaniem na stopnie? Czy zdaje się wtedy 2 egzaminy na raz? Nie znam żadnych układów, póki co tylko saju-makgi i saju-jirugi, no i podstawowe kopnięcia, to jest materiał na 10 kup, a gdybym chciał zdawać od razu na 9? Coś słyszałem, że to komisja decyduje o promocji, jeśli zauważą, że adept dobrze wykonuje wszystkie techniki i jest ponad grupę. Znam jeszcze inną wersję, że mówi się dla trenera, że chce się przeskoczyć stopień i wtedy komisja bardziej "ciśnie" tę osobę.

Pytanie trzecie i ostatnie, mam problem z przekręceniem stopy do dollyo. Jak obracam się na lewej i kopię prawą, to jest ok, natomiast na prawej masakra, zawsze mam po treningu odcisk na dużym paluchu. W dodatku chwieję się jak chorągiewka, ciężko mi na tej nodze utrzymać równowagę. Jakieś rady?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Co do tego kopnięcia - stopa się wyrobi. Jak masz problemy z równowagą przy tym, to dużo trenuj to kopnięcie, stawaj na tej nodze i rób różne jaskółki, wychylaj drugą nogę na bok, do tyłu na przykład, coś żeby to po prostu wytrenować.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
Trenuj, trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj... a technika sama przyjdzie. W razie wątpliwości masz trenera, którego o wszystko możesz się zapytać. A co do przeskakiwania w stopniach... na razie to skup się na doszlifowaniu technik tj: układów Tul, Ilbo Matsogi, Ibo Matsobi, Sambo Matsogi, bloków, kopnięć, udezeń itd, itd...

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Co do kimona czy tam doboka u nas w klubie jest tak: normalnie sobie kupujesz strój, który jest wymagany na egzaminie i przewiązujesz kimono białym sznurkiem (jeżeli jest kimono w którym wiąże się bluze to sznurek nie jest wymagany), ale nie wiem jak jest w ITF. Jeszcze coś dorzucę do przeskakiwania: doszlifuj techniki, żeby były wykonane poprawnie, a jak się okaże, że masz dynamikę na poziomie 9kup i kopiesz oraz uderzasz szybciej niż pozostali to Sensei sam to zauważy i zdecyduje z komisją czy możesz przeskoczyć czy nie. Wątpie, że można ot tak podejść do trenera i przeskoczyć stopnie...


Zmieniony przez - SzK w dniu 2010-10-16 22:25:53

Zmieniony przez - SzK w dniu 2010-10-16 22:26:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Dzięki za odpowiedzi :) pierwszy egzamin mam w grudniu. Wczoraj coś mi się stało i przekręciłem kolano, spuchło mi maksymalnie i ciężko mi było chodzić, opuchlizna już schodzi i nie boli aż tak bardzo, mam nadzieję, że nie przerwie mi to kariery. Co do techniki, to nie idzie mi najgorzej, praktycznie wszystko wykonuję poprawnie, ap chagi mogę na luzie kopnąć na wysokość głowy, naeryo też mogę już komuś położyć piętę na czole, tylko że jestem dość niski, mam tylko 170cm wzrostu, także to kiepski wynik, mówię oczywiście o podnoszeniu nogi na wysokość własnej głowy. Do szpagatu brakuje mi może 10cm, rozciągam się regularnie od prawie roku, jestem dość gumowy. Największy problem mam z utrzymaniem równowagi na prawej nodze, na lewej jest wszystko ok, dollyo mogę kopać tak na wysokość barku, ale na prawej już mnie po prostu kiwa na boki, upaść mi się nie zdarzyło, ale podskakuję na tej nodze, żeby się utrzymać, próbuję różnie ustawiać tułów, nieznacznie uginać nogę. Tak samo z tym przekręceniem się, mamy na sali stary parkiet, nogi się spocą, to się do tej klepki kleją i jest ciężko, dlatego ciągle mam odciski na paluchu, próbowałem przekręcać się na śródstopiu, ale to tak jakbym kręcił piruet, w ogóle nie mam kontroli nad sobą, kręcę się cały. W domu na dywanie to spokojnie przekręcam nogę o 145 stopni i mogę wywinąć nogą dość wysoko, wyżej jak na sali. Trzeba jeszcze to dopracować. Wyczytałem, że przed każdym egzaminem dostaje się do wypełnienia kartę i tam się pisze na jaki stopień chce się zdawać, czyli co, komisja wtedy będzie patrzeć czy zasługuję na ten stopień? Jeśli według nich nie zasłużę, to zdam przynajmniej na 10kup, czy zostanę na 0, wszak deklaracja odnosi się do stopnia 9, nie ma nic o 10. Jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
Na biały pas zdaje przeważnie każdy, u nas w sekcji nie dostawaliśmy kart, tylko podzielono na grupy według stopni i każdy prezentował co potrafi i egzaminator stawiał punkty za wykonane techniki, ale w każdej sekcji egzamin pewnie inaczej przebiega. A powiedz jak po egzaminie i o ile stopni zdałeś?

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Zdałem na 9 kup bez problemu ;) musiałem zrobić w wyskoku dollyo i Chon-Ji. Teraz mogę z zamkniętymi oczami żonglować i kopać czy to lewą, czy to prawą, już nie robi mi to różnicy, równowaga przyszła sama. Ogólnie do przodu, mam motywację do dalszych treningów, jest super w każdym razie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
A tak z ciekawości w jakiej sekcji trenujesz i kto był twoim egzaminatorem ?

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
So-San Białystok, egzaminator Wojciech Zdanuczyk VI Dan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
To niedaleko sekcji która jeździ z nami na obozy, PST Ko-Dang Lipsk, ale nie jestem pewien ;)

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
No właśnie na stronie klubu jest jakaś wzmianka o zawodach, które się niedawno odbyły i gdzieś mi tam przeleciała przed oczami nazwa Ko-Dang Lipsk, jakoś w połowie grudnia to było. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roy Jones Jr.- David Haye.??

Następny temat

zęby

WHEY premium