SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badminton- najlepszy sport.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13
Badminton to znakomity sport. Nazwa "Badminton" pochodzi od książecego pałacu Badminton House w Wielkiej Brytanii gdzie w 19 wieku stworzono zasady gry, jednak podobny do badmintona sport ma bardzo długą historię i rozgrywany był od dawna.
Badminton jest idealnym i wspaniałym sportem. Badminton jest najszybszym i jednym z najcięższych sportów na ziemi, gdyż wymaga ogromnej wytrzymałości.
To co jest w nim niesamowite to głównie to, że liczy się w nim wszystko w równych proporcjach- wytrzymałość, myślenie, szybkość, siła, sprężystość, technika, użycie wszystkich mięśni, precyzja, koncentracja itd. Rzadko w którym sporcie powyższe czynniki są tak zrównoważone jak w Badmintonie. Nawet w dość podobnym sporcie jak tenis jest zbyt duży nacisk na siłę (kosztem innych czynników) i odbicia są znacznie mniej urozmaicone niż w badmintonie. Człowiek grający dobrze w badmintona jest idealnie wysportowany i otrzymuje to co najlepsze w sporcie.
Badminton to sport halowy, gra się tylko na hali na specjalnej, bardzo drogiej, wykładzinie dywanowej (kilkadziesiąt tysięcy zł za jedną wykładzinę) na dużym boisku (ok. 13x6 m) i przy siatce zawieszonej dość nisko- 1,5 m.

Badminton jest najszybszym sportem rakietowym na świecie, ostatni rekord, wpisany do Księgi Rekordów Guinessa to 421 km/h, tyle wyniosła szybkość lotki po uderzeniu zawodnika na zawodach All England 2010.

W latach 70-tych badminton został demonstracyjnie wprowadzony na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium, a od 1992r. jest obecny na każdej olimpiadzie letniej jako pełnoprawna dyscyplina, także na ostanich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. W badmintonie na olimpiadzie rozgrywanych jest aż 5 konkurencji.

Badminton najpopularniejszy na świecie jest obecnie w Chinach, Japonii, Korei oraz w kraju Wikingów- w Danii.

Najlepsze rakiety, ubrania, buty i inny sprzęt do badmintona produkuje japońska firma Yonex, lepsze modele rakiet kosztują nawet ok. 1 tys. zł.
Do produkcji rakiet japońska firma Yonex używa niezwykle zaawansowanej technologii. W badmintonie, po umiejętnościach, liczy się rakieta, a po niej buty. Japońska firma wydaje się być liderem w badmintonie we wszystkich dziedzinach- rakiety, buty, lotki i inny sprzęt. Niektóre rakiety Yonex ważą jedynie 73g.
Rakiety i buty Yonexa są bardzo często podrabiane dlatego należy je kupować wyłącznie u autoryzowanych dystrybutorów lub w autoryzowanych sklepach internetowych (wyszczególnionych na polskiej stronie firmy), kupowanie ich w innych miejscach jest bardzo ryzykowne, a jeśli np. rakieta jest do tego bardzo tania (w stosunku do innych cen) to możemy być niemal pewni, że mamy podróbkę.

Strona yonex (oficjalna)- http://www.yonex.com/sports/badminton

Strona polskiego dystrybutora- http://www.yonex.com.pl/badminton

Sprzęt Yonex (niektóre przykłady):


Oficjalne zawody można rozgrywać jedynie lotkami piórowymi, jednak moim zdaniem niedługo to się zmieni i zostaną one zastąpione lotkami nylonowymi wysokiej jakości, gdyż ich żywotność jest znacznie dłuższa, a parametry są już prawie takie same (jeśli chodzi o najlepsze lotki).
Kort do badmintona:

Gra:


Złoty medalista z Atlanty, Duńczyk Poul-Erik Høyer:


Olimpiada Londyn 2012:

Polacy:

Hala:


Znaczek i moneta nawiązująca do badmintona na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012:


Badminton w Danii.
Badminton najpopularniejszy na świecie jest obecnie w Chinach, Japonii, Korei oraz w kraju Wikingów- w Danii.
W Europie badminton zdecydowanie i bardzo wyraźnie najpopularniejszy jest właśnie w Danii, gdzie jest sportem nr2 (po piłce nożnej).
Jak wiadomo w badmintonie prym od dłuższego czasu wiodą zawodnicy z Chin, Korei i innych krajów Azji Wschodniej. Jednak Duńscy badmintoniści należą do światowej czołówki i mają ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej i zarabiają dużo pieniędzy, gdyż są popularni w kraju. Duńczycy oprócz Niemców, Brytyjczyków oraz innych Skandynawów (gdzie badminton też jest relatywnie dość popularny) bronią z sukcesem Europy przed dominacją Azjatów w badmintonie.

Porównajmy duńskie osiągnięcia we współczesnym badmintowie do osiągnięć Polski (środek roku 2012):

Jeśli chodzi o mężczyzn to najwyżej notowany Duńczyk w rankingu Światowej Federacji Badmintona jest na 5 miejscu na świecie. Najwyżej notowany Polak na 35 miejscu. Miejsca trzech pierwszych Duńczyków to 5, 13 i 14. Miejsca trzech pierwszych Polaków to 35, 232 i 235.

Jeśli chodzi o kobiety to najwyżej notowana Dunka jest na 7 miejscu na świecie. Najwyżej notowana Polka na 70 miejscu.

Najwyżej notowany duński debel mężczyzn jest na 3 miejscu w klasyfikacji światowej. Polaków na 21 miejscu.

Najwyżej notowany duński debel kobiet jest na 6 miejscy na świecie. Debel Polek na 72 miejscu.

Najwyżej notowany duński debel mieszany jest na 3 miejscu na świecie. Polski debel mieszany na 20 miejscu.

Widać tu jak bardzo wielka przepaść dzieli Polskę od Danii jeśli chodzi o badmintona i nie tylko jeśli chodzi o sukcesy zawodników, ale przedewszystkim o ich liczbę i dominację w górnych partiach rankingu.

Obecnie (Marzec 2013) Duńczycy są nr 1 jeśli chodzi o debel mężczyzn, nr 4 jeśli chodzi o debel mieszany i nr 3 jeśli chodzi o debel kobiet.

Logo Duńskiego Związku Badmintona:


Oto kilku znanych badmintonistów z Danii:

Peter Hoeg Gade (nr 1 w Danii, nr 1 w Europie, obecnie nr 5 na świecie, wicemistrz świata z Sewilli, wielokrotny zdobywca pierwszego miejsca w wielu światowych truniejach, zdecydowanie najlepszy europejski badmintonista od dłuższego czasu, a może i najlepszy światowy badmintonista w pewnym okresie):
Jan Ø. Jørgensen:


Hans-Kristian Vittinghus:


Victor Axelsen- pierwsze miejsce na świecie w kategorii juniorów:


Christian Lind Thomsen:


Tine Baun:


Line Kjærsfeldt:


Thomas Laybourn i Kamilla Ryther Juhl:


Brytyjski Książe Karol (w środku) rozmawia z dr. Young Joong Kangiem (po lewej), prezydentem Światowej Federacji Badmintona oraz Gregorym Verpoortenem wiceprezydentem Światowej Federacji Badmintona, podczas meczu badmintona na Wembley Arena podczas Olimpiady w Londynie 2012:


Królowa Danii Małgorzata II na meczu badmintona w Londynie 2012:


Na Olimpiadzie w Londynie Duńczycy zajęli wysokie miejsca w badmintonie, pokazując swoją wyraźną dominację w tej dyscyplinie na terenie Europy.

Duński duet mężczyzn Boe/Mogensen zdobył srebrny medal, a duet mieszany Fischer/Pedersen brązowy medal, resztę medali przyznawanych w tej dyscyplinie, czyli, aż 13, zdobyli reprezentanci krajów Azji (w tym 1 Rosja, a to w sumie też Azja geograficznie), w tym wszystkie złote Chińczycy.

Mathias Boe i Carsten Mogensen cieszą się po pokonaniu Korei:
Joachim Fischer i Christinna Pedersen:


Hala tylko do Badmintona, Esbjerg Dania:


Duński znaczek nawiązujący do badmintona:


Mecz o srebro z Londynu 2012 Korea VS Dania You Tube:

Niesamowite wymiany w badmintonie:
Przykłady niektórych technologii zastosowanych w sprzęcie do badmintona japońskiej firmy Yonex (każda rakieta ma opis jakie technologie zostały zastosowane):

Specjalna rama (opis po ang.):


Zastosowanie specjalnego materiału (różnice pomiędzy normalnym grafitem wprowadzone na poziomie molekularnym):Izometryczna budowa głowicy rakietki przez co większa powierzchnia jest naciągnięta z tą samą siłą:


Specjalne zawijanie naciągu:


Rama wypełniona specjalnym proszkiem absorbującym drgania:


Aerodynamiczny kształt ramy:


Wbudowane wzmocnienie między głowicą, a trzonkiem rakiety umieszczone w otoczeniu specjalnej pianki:


Bardzo cienki trzonek dla zmniejszenia oporu powietrza:


Zastosowanie opatentowanej technologii NANOPREME™ na poziomie molekularnym dla zwiększenia mocy rakietki:
Buty do badmintona (po umiejętnościach i rakietce w badmintonie liczą się buty, a niektórzy uważają, że są ważniejsze niż rakietka):

Specjalny materiał w podeszwie. Jajko zrzucone na ten materiał z wysokości 7 metrów, odbija się na wysokość 4 m i nie pęka:


Specjalna podeszwa:


Specjalne zagłębienia na podeszwie:


To tylko mały przykład z dziesiątek technologii Yonexa, jeden produkt ma nawet po kilkanaście takich technologii zastosowanych.

Więcej na stronie http: www.yonex.com/sports/badminton

Zmieniony przez - germanguy12 w dniu 2013-03-23 11:15:49

Zmieniony przez - germanguy12 w dniu 2013-03-23 11:17:53

Zmieniony przez - germanguy12 w dniu 2013-03-23 11:19:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13
Niemiecki producent- Adidas od tego roku mocno wchodzi do gry na rynku sprzętu do badmintona prezentując rakiety (ok. 30 modeli), lotki, naciągi, buty, ubrania i inny sprzęt do badmintona i zamierza być konkurencją w tej branży dla japońskiej firmy Yonex. Adidas zamierza promocję także w Polsce, gdzie odbędą się gry pokazowe w ramach Adidas Badminton Demo Days.

Stoisko Adidas na targach w Monachium:


Zmieniony przez - germanguy12 w dniu 2013-03-28 10:57:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 403
Temat mnie zainteresował. Ale widzę, że post to sama reklama. A szkoda bo też uwielbiam badminton. Rozumiem, że to forum jest bardziej skierowane na trening siłowy. Ale miałem nadzieję, że paru entuzjastów się pojawi
Przetestowałem na sobie bo dobrym meczu można wyjść zalany potem i z niezłymi zakwasami - polecam ten sport jako świetną rozrywkę!

....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4
To naprawdę super sport, który pozwala nam na rozwój swojej sportowej osobowości, jednak aby nasz rozwój nie był ograniczony. Pod adresem : http://www.badmin.pl możemy zapoznać się z ofertą fajnego sklepu z rzeczami dla chcących zagrać trochę w ten jakże fajny sport. Naprawdę polecam zapoznać się z ofertą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12080
Daffan08 Archeolog !!! i nie wystawiac www Sklepu - regulamin SFD

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

technika pływania.

Następny temat

Zakwaszenie mięśni i dług tlenowy...!!!

Fitmeal