SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból nadgarstka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Przedwczoraj byłem na pobraniu krwi.
Pielęgniarka kazała zacisnąć pięść i wbiła igłę w żyłę łokciową. Wtedy od łokcia aż do początku dłoni przeszedł mnie jakiś dziwny prąd/zdrętwienie, jakby przeskoczyło mi jakieś ścięgno w nadgarstku przy dłoni.

Wieczorem zrobiłem trening gumami oporowymi i sztangą o niedużym ciężarze 20kg.

Od wczoraj przy ruchach ręką, które wymagają niewielkiej siły a nawet schodzeniu po schodach (jakieś mimowolny ruch ręki/nadgarstka?) czuję właśnie ból w okolicy nadgarstka przy samej dłoni, jakby coś mi przeskakiwało.
Najbardziej bolesne i odczuwalne jest to przy ćwiczeniu gdy łokieć jest w kącie prostym i wyciskania hantla do klatki piersiowej. Teraz za każdym razem gdy wykonuje taki zakres ruchu samą ręką czuje jakby jakieś ścięgno mi przeskakiwało w nadgarstku.

Ciężko mi to dokładnie opisać bo nigdy tak nie miałem tak wcześniej.
Zrobienie kilku dni przerwy od treningu wystarczy czy powinienem iść do lekarza? A jeśli tak to do jakiego?

W załączeniu grafika poglądowa, przy jakim zakresie ruchu czuć ból i uczucie jakby coś przeskoczyło w nadgarstku przy samej dłoni oraz miejsce bólu, w którym coś "przeskakuje".




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Damiank2014
Dzięki za odpowiedzi, lekarz nic nie przepisał, kazał brać ibuprofen przez 5 dni. Dziwi mnie tylko ze jak lekarz uslyszal ze bol nastąpił po nieumiejetnym pobraniu krwi stwierdził że jest to łokieć tenisisty czy golfisty jakby z góry jego założeniem była obrona tej pielegniarki. Poczekam jeszcze tydzień i jak się nic nie poprawi to trzeba będzie zrobić jakieś usg albo rezonans ale chyba prywatnie bo innej opcji nie widzę


Jak masz jeszcze jakieś pytania do wal priv.

Z służba zdrowia nie wygrasz, ja składałem skargi/reklamacje, wydzwaniałem w celu wyjaśnień ale i tak za wszelką cenę wmawiali mi że nic się nie stało i pobranie krwi przebiegło zgodnie. Ciekawe jak to ustalili skoro innych świadków nie było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Przy pobieraniu krwi zaleca się DN najlepiej. Pewnie przejdzie chwile to potrwa ale spotykane także luz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zaleca się DN, dłoń nie zaciśnieta ?


Mam tak samo, tylko ze ból na przedramieniu, wkuła się w nerw i do tej pory jak przejadę po przedramieniu czuje zdrętwienie takie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Tak samo czuje ból, gdy odchylam rękę do tyłu (jak przy wyciskaniu tricepsa na wyciągu/gumach).
Dziwi mnie to, że ból i uczucie przeskakiwania/prądu jest w okolicy nadgarstka a nie żyły łokciowej.

Cofając rękę do tyłu nie ważne czy pięść jest zaciśnięta czy nie, ból i tak pojawia się w nadgarstku.





Zmieniony przez - zimowy w dniu 2020-12-10 07:21:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
anubis84
zaleca się DN, dłoń nie zaciśnieta ?


Mam tak samo, tylko ze ból na przedramieniu, wkuła się w nerw i do tej pory jak przejadę po przedramieniu czuje zdrętwienie takie.




Jak długo tak masz? Nie przeszło Ci to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
anubis84
zaleca się DN, dłoń nie zaciśnieta ?


Mam tak samo, tylko ze ból na przedramieniu, wkuła się w nerw i do tej pory jak przejadę po przedramieniu czuje zdrętwienie takie.




Mnie pytasz..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Tak co to DN jest .

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
anubis84
Tak co to DN jest .


Moim zdaniem chodziło mu o dzień nietreningowy.
A ja kilka godzin po pobraniu krwi poszedlem ćwiczyć.
4 razy z tej samej reki krew pobierali, ale tylko podczas pierwszego pobrania poczułem ból w całej ręce.
Teraz najbardziej przy nadgarstku boli przy różnych ruchach, ale pompki mogę robić bez żadnego problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Dokładnie - dzień bez treningu

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
krzykacz
Dokładnie - dzień bez treningu


Czytałem kilka takich samych tematów na tym forum i w internecie z takim samym przypadkiem, niektóre z roku 2007 i wcześniej ale wszystkie się urywają bez zakończenia. W jednym z nich napisales, ze miales taki sam problem po pobraniu krwi. Jak dlugo czekałeś az wszystko sie unormuje? Ja praktycznie nie moge ta reka nic robic a to już 4-5 dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 115
mam to samo, po jakim czasie wam przeszło?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ucięta brodawka sutkowa podczas zabiegu pomocy co robic

Następny temat

Ciśnienie 97na 67

WHEY premium