SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolana :/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4470
Witam

Mniej więcej od wczoraj, może przedwczoraj nęka mnie ból kolana :/

Boli kiedy chodze, po rozgrzewce przestaje, dziś na zawodach np. podczas biegu w ogóle go nie czułem, jednak po biegu znowu bolało ;/

Poniżej wklejam foto i obszar, gdzie mnie boli :







Nie wiem, może wystarczy smarować fastumem 2x dziennie ? Poradźcie mi coś . Dodam jeszcze że lekko boli gdy prostuje noge. Może to "Kolano skoczka", czy jak to tam się zwało? Opis poniekąd pasuje... (Kolano moje, jak co ;p)

Z góry dzięki za odpowiedzi

Zmieniony przez - screaamm w dniu 2009-09-23 21:41:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4470
Jedyne co znalazłem i co pasuje chociaż trochę do mojego problemu to ten temat :

https://www.sfd.pl/ból_koło_kolana-t148057.html

Możecie mi podać konkretny link? Wcześniej szukałem w wyszukiwarce, teraz też...
Albo odpowiedzcie mi po prostu co to jest i czy moge to smarować fastumem, a może samo przejdzie :D





Zmieniony przez - screaamm w dniu 2009-09-24 11:14:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Być moze jest po problem z któryms z przywodzicieli albo zginaczy stawu kolanowego (półsciegnisty półbłoniasty). Zastanów sie nad wczesniejszymi urazami w tej nodze które miały miejsce skręcenia stawu skokowego albo cos z biodrem poniewaz uraz musi miec jakas przyczyne.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4470
Chmm, nic wcześniej mi nie było :P, nie wiem, może to jakiś lekki uraz, póki co fastum w ruch i zobaczymy jak bedzie :)


PS: Tak w ogóle to uprawiam lekkoatletykę (jakby ktoś nie wyczytał z profilu :P ) trenuję 5-6 razy w tygodniu, kilometraż 30-40 km tygodniowo, no i trenuje od marca tego roku :p

Zmieniony przez - screaamm w dniu 2009-09-24 22:04:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
jak sie do tego ma odnowa biologiczna??

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4470
Chodzę czasem na basen, raczej nic więcej, przecież tylko 14 lat mam :).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
No a w wieku 14 lat to człowiek nie ma zmeczenia?? To jest własnie taki bezsens polskiego sportu lekarz niepotrzebny fizjoterapeuta niepotrzebny a potem ludzie cierpia z powodu kontuzji i nie wiedzą gdzie mają isc

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
witam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
to byla proba logowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
z godze sie z przedmowca ze to moga byc problemy z wew grupa zginaczy i /lub przywodzicieli lu gorne przyczepy mesni lydki, oczywiscie takze moze byc przeciazenie przysrodkowej glowy miesnia czworoglowego.
charakter bolu wskazuje na przeciazenie przyczepow lub samych miesni

mozesz na to stosowac masci, + klac kompres z lodu na 10 min co 2godziny.
delikatne rozciaganie. dluzsza mniej intensywna roz grzewka, po treningu znowu lod,

to jest postaepowanie skutkowe,
j
jsli stan bedzie sie powtarzal to bedziesz musial isc do specjalisty

ktory preanalizuje dlaczego masz te bole, bimechanike biegu, obuwie,stan miesni miednicy i konczyny dolnej,kolano, ustawienie rzepki, rownowaga medzy miesniami, kontrola miednicy.
jest dosc durzo czynnikow wplywajacych na powstawanie przeciazen
pozdrawiam
jarek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból szyi

Następny temat

gips...??

WHEY premium