SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból głowy po treningu. Czy to ciśnienie ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68
Mam 18 lat. Ćwiczę już 5 miesięcy na siłowni. Od około 3 tygodni zaczęła boleć mnie głowa. Boli mnie podczas treningu np. gry robię klatkę na płaskiej ławce. Robie się przy 6-8 powtórzeniu czerwony na twarzy. Staram się poprawnie oddychać podczas cwiczen, piję 1 litr wody podczas treningu. Od dziś stosuję dietę rozpisaną przez dietetyka z siłowni. Wcześniej nie miałem takich problmeów. Bol jest taki ciśnieniowy, łeb mi pulsuje poprostu. Odczuwam to także po treningu. Np. dziś robiłem plecy + triceps + brzuch, skonczylem okolo 18:30, czuję jeszcz lekki ból do teraz. Robię jeden błąd który został mi już wytknięty, nie robię rozgrzewki. Jedynie kilka wymachów i skrętów. Wcześniej troche pobiegłem, pojezdzilem na rowerku, schodzilem na silownie do treningu spocony, miesnie byly ukrwione.

W czym może tkwić problem ?
Zgłosić się z tym do lekarza ?
Jak sobie z tym poradzić ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
a niemogłbys sobie tego cisnienia mierzyc z 3 razy dziennie? moze faktycznie masz za wysokie i podczas treningu jeszcze sie wzmaga. Jakbys mierzył i wyszłoby prawidlowe to mógłbys sobie wyeliminowac choc jedna przyczyne (w postaci wysokiego cisnienia) powstawania tych bołow głowy

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68
A jak zlikwidować taki ból głowy ?
Ktoś miał coś podobnego ?
I odrazu mówię, że nie biorę żadnej odżywki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 729 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3168
Kurde wlasnie tak patrze i mam dokladnie to samo. Tem mnie boli przy takich cwiczeniach jak wyciskanie na klatke czy wioslowanie sztangą. Kurde sam nie wiem co mam zrobic ale chyba sie zglosze do lekarza. A masz taki bol tez w karku? Bo ja i w karku i nad uszami i na samym czubku glowy.

Moze to od nauki mi sie tak mozg powieksza i nie miesci

Pomoglem? Rzuc SOG'a...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1047 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4955
"Moze to od nauki mi sie tak mozg powieksza i nie miesci "


hahaha to bylo dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
okres dorastania i wachanie cisnienia czesto ida w parze
unikaj cwiczen z glowa ponizej srodka ciezkosci. unikaj cwiczen mocno silowych, podnoszacych tetno
wybierz sie do lekarza niech cie zbada
bole glowy najprawdopodoniej sa wynikiem tychze skokow cisnienia
z "domowych sposobow" obnizenia cisnienia skuteczny jest czosnek w tabletkach
ale najpierw skonsultuj sie ze swoim lekarzem rodzinnym lub szkolna pielegniarka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68
Mierzylem sobie u pielegniarki cisnienie mam 105/60, mowi ze to bardzo dobre cisnienie. Od 2 tygodni mam diete, wiecej jem i pije wiecej wody podczas treningu. I jednym slowem LEB JUZ MNIE PRAWIE NIE BOLI. Boli tylko czasami, przy duzym ciężaże ale tak na kilka sekund.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak nie nadcisnienie to może przemęczenie/przetrenowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68
Wątpie, że to przetrenowanie, choc musze przyznac ze sie nie oszczedzam zabardzo i nie spoczywam na laurach bo wiem ze bez pracy nic nie osiagne !
Dzis lekko czulem bolace pulsowanie na glowie, tylko przy 1 cwiczeniu, 1 cwiczenie podczas calego treningu. Bicps, gryf prosty stojąc. po kolejnych cwiczeniach zupelnie zaniklo. W sumie juz zaniklo od modlitewnika (2 cwiczenie). A moze jescze lepsza rozgrzewka ? Co proponujecie dobrego na porzadna rozgrzewka. Ja robie wymachy, rozciaganie, skakanka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 729 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3168
To moga byc zatoki :D
1

Pomoglem? Rzuc SOG'a...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mocz, pieczenie, krew :(

Następny temat

Krzywy zgryz-proszę o radę

WHEY premium