SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

piwko po treningu-czy mozna?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 122
czy duzo zaszkodzi mi jak po treningu bede wypijał piwko 2 lub 3 dla relaksu, no i ma weglowodany ktorych cialo potrzebuje po treningu, co sadzicie?czy mozna np bialko mixowac z browarkiem?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Alkohol jest jedną z najbardziej powszechnych używek. Zawsze nadaży się okazja by wypić z kolegami, rodziną czy sympatią. Jednak jaki wpływ ma alkohol na nasz organizm i czy możemy go pić będąc na diecie?

Często możemy spotkać się z poglądaem iż jeden rodzaj alkoholu jest lepszy od drugiego podczas diety np. wino vs wódka. Jednak prawda jest taka że każdy rodzaj trunku podąża jednym szlakiem - z żółądku przedostaje się do jelita cienkiego, a następnie do krwiobiegu.
Różnica między 100 ml wina a 100 wódki tkwi tylko w ilości alkoholu oraz kalorii na 100 ml produktu.

Co ciekawe wiele osób po intensywnym weekendzie odczuwa wzrost siły na poniedziałkowym treningu. Jednak nie ma to przełożenia na siłę czy efekty w dłuższej perspektywie czasu, a może mieć odwrotny skutek.

Alkohol podczas diety powinien być spożywany wyłącznie okazjonalnie, w naprawdę symbolicznych ilościach.
Po pierwsze alkohol zakłóca proces trawienia białek i węglowodanów, prowadzi do zaburzeń hormonalnych oraz do natężonej pracy wątroby. Obciążenie wątroby alkoholem, środkami farmakologicznymi, sporą ilością białka czy tłuszczu może prowadzić do jej niewydolności.

Potwierdzone jest również odwadniające działanie alkoholu oraz jego negatywny wpływ na regenerację - dwa bardzo ważne czynniki zarówno podczas redukcji jak i w okresie budowania masy mięśniowej.

Dodatkowo alkohol dostarcza nam bezwartościowych kalorii, szczególnie w połączeniu z napojami o wysokiej zawartości cukru które często mu towarzyszą. Jak również może prowadzić do spadku ilości testosteronu.

Odsyłam do bardzo ciekawego artykułu Macieja Sulikowskiego-Knife
https://www.sfd.pl/art/Trening/Alkohol_a_synteza_białek_mięśniowych-a550.html 





Zmieniony przez - godav w dniu 2017-10-30 14:25:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10916
o boze... gdzie sie rodza tacy ludzie?? albo pijesz albo cwiczysz! to moze chapsnij cwiartke przed bedzie lepiej szło... porazka
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 1946 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36723
mam znajomego co przed treningiem pije 2 browarki
3

AfterHours.fm - The Best in Trance & Progressive

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Raczej nie jest to polecane, piwo owszem ale nie częściej niż raz na tydzień po treningu, lepiej wypić piwo niż np. coca - cole.

Pzdr.

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3454 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33518
" albo pijesz albo cwiczysz"

gdzie sie rodzą tacy ludzie?!
3

"..im Bewußtsein der Verantwortung vor Gott oder vor dem eigenen Gewissen.."

robie formę na euro 2012
potrzebujesz pomocy - pisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Oczywiście jak jesteś w cyklu kreatynowym to nie możesz pić piwa.
Jeśli będziesz pił mało tzn. 2 piwa raz na jakiś czas - wszystko z umiarem i nie potreningu to wszystko będzie ok.
Trzeba pamiętać że piwo jest również alkoholem no i odwadnia organizm.

Po 2 mocnych piwach możesz np. wypić litr wody niegazowanej do tego dorzucić witamiy a szczególnie wit.C bądz też poprostu wypić wodę z cytryną. Piwo również ma witaminy Napewno jest zdrowsze od coli.

Piwo relaksuje a nawet poprawia nasze krążenie.

Pzdr.

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Daj spokój. Lepiej walnij lampkę czerwonego wina po obiedzie od czasu do czasu.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 922
raz na tydzień nie zaszkodzi. ale jedno, po co dwa. ja pije raz w roku na sylwestra przeciętnie.

Trzeba pamiętać że piwo jest również alkoholem no i odwadnia organizm.

nie rozumiem tu sprzecznosci z kreatyną, bo jezeli tak ona dziala to lepsza byłaby tu sól.

Zmieniony przez - mm__ w dniu 2007-09-29 11:54:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
"mam znajomego co przed treningiem pije 2 browarki"

hehehe :) ja też ma takiego znajomego co wali piwko+jabola przed "treningiem" z tym że dla niego trening to "ustawka" z kibolami z sąsiedniej wioski ;)) heheh:) pozdr
1

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 504 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13476
ja wale lufe po kazdej seri na treningu :)
7

Obecnie jestem na cyklu na gainerze o_O

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Ja lubie czasem po treningu wieczorem wypic 1-2 piwka.
Rzadko,ale sie zdarza.
Wszystko jest dla ludzi,alkohol rowniez!:-]
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból kolana

Następny temat

działanie gestagenne + owulacja

WHEY premium