SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku,niestabilność

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 50
Witam mam problem z barkiem od około 3 lat.3 lata temu chodziłem na siłownię i w trakcie przerwy miedzy ćwiczeniami (Między seriami przysiadów) poczułem ból w barku. Przez kilka dni bolało i ciężko było ruszać barkiem, gdy ból się umiarkował wróciłem i znowu zaczęło mnie boleć. Od tego czasu próbuję wrócić do ćwiczeń ale zawsze kończy się to bólem po 1/2 tygodniach regularnego ćwiczenia. Ostatnim razem był tak silny że nie mogłem spać przez 2 dni ani ruszyć odrobinę ręką, ręka bolała przy ruszaniu palcami u ręki. Pojechałem na pogotowie ale uznali to za stary uraz, do ortopedy się nie mogłem dostać. Byłem wcześniej u tego samego ortopedy 2 razy, na pierwszej wizycie dał mi blokadę do barku a na drugiej powiedział że z barkiem nic się nie dzieje i pokazał mi że jemu też przeskakuje bark. Bark jak już napisałem przeskakuje przy unoszeniu w górę jest jeden przeskok a następny przy opuszczaniu. Gdy oprę ręką na biurku jestem w stanie dwoma palcami wypchnąć bark ze stawu, czego nie mogę zrobić w drugiej ręce. Bark wyskakuje czasami np. podczas prowadzenia samochodu ręka spada ale gdy zepnę mięśnie wraca ona na swoje miejsce. Z barkiem byłem u kilku ortopedów żaden nic nie stwierdził.Mam badania sprzed 2 lat, USG i rezonans magnetyczny. Dodam że mam 20 lat. Wyniki MR: Struktury stożka rotatorów w normie, niewielkie zmiany wysiękowe w kaletce podkurczej, sygnał ścięgna głowy długiej m. dwugłowego ramienia w normie, cech ciasnoty podbarkowej nie stwierdza się, obrąbek bez widocznych zmian, obecny jest kompleks buforda w postaci pogrubiałego więzadła obrąbkowo-ramiennego środkowego, Staw barkowo-obojczykowy w normie, Struktury kostne bez podejrzanych zmian ogniskowych. Opis badania USG: Szczelina stawu prawidłowej szerokości. W kaletce podbarkowej niewielka ilość wolnego płynu, zwiększona odległość pomiędzy ścięgnem mięśnia nadgrzebieniowego a ścięgnem głowy długiej mięśnia dwugłowego. Obraz sugeruje częściowe jego uszkodzenie. Położenie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego w bruździe międzyguzkowej. Ścięgno mięśnia podłopatkowego, podgrzebieniowego oraz obłego mniejszego niezmienione. Zarys głowy gładki. Staw barkowo-obojczykowy niezmieniony. Żaden ortopeda u którego byłem nic nie stwierdził po tych badaniach i dostałem za każdym razem zalecenie oszczędzania barku, nie ćwiczenie na siłowni. Odbyłem 10 wizyt rehabilitacyjnych z zalecenia jednego z ortopedów: pole elektromagnetyczne, ultradźwięki,elektrolecznictwo. Bark mimo tego że nie ćwiczę i tak boli i nie przestaje dawać się we znaki. Nie wiem co mam dalej z tym robić... Nie wierzę że jakiś lekarz pomoże więc może jakieś ćwiczenia? Wykonuję parę ćwiczeń z youtuba na uszkodzony stożek rotatorów. Chciałbym wrócić na siłownie ale przez ten bark nie mogę i męczę się z nim już 3 lata.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7060 Napisanych postów 76899 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 643295
Proponuje zabrać swoje wyniki badań i udać się z nimi do sprawdzonego fizjoterapeuty . Fizjoterapeuta to wykwalifikowana osoba, która zdiagnozuje twoje słabe strony i zadba o ich wzmocnienie. Dzięki swojej wiedzy fizjoterapeuta może sprawdzić które mięśnie wymagają wzmocnienia lub nierozciągania. Dodatkowo może on doradzić które ćwiczenia będą dla ciebie najodpowiedniejsze. Fizjoterapia chroni przed urazami i kontuzjami. Ortopedzi przeważnie nastawieni są na leczenie schorzeń w sposób objawowy . Tutaj potrzeba działać kompleksowo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 50
No byłem u (teoretycznie) sprawdzonego fizjoterapeuty... Nie wiem czy mogę pisać jaka to była firma no , ale po 2 wizytach masażu i sprawdzania mnie powiedział że nie jest w stanie nic pomóc i kazał mi udać się do ortopedy. Aktualnie robię ćwiczenia hantlami po 2,5kg na oba barki (Chcę równomiernie wzmocnić mięśnie w obu) które znalazłem w internecie na wzmocnienie tych mięśni tak żeby bark się trzymał ale nie wiem czy... Nawet robiąc je ostrożnie nie przemęczając bardzo barku nie pogorszę sprawy i czy jest to możliwe aby w końcu dojść do momentu w którym ćwiczeniami się wyleczę?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poxet 90, Priligy

FuckBaton