SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból z tyłu głowy podczas przysiadów (przy intensywnym wysiłku).

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 481
Witam,
postaram się krótko opisać mój problem. Na siłownie intensywnie chodzę od ponad roku, a jakoś 3 tyg. temu pojawił się u mnie mocny ból z tyłu głowy przy intensywnym wysiłku. Tzn. kończąc serie przysiadów czułem mocny ból u z tyłu głowy (przy kręgosłupie).
Dodam, że w moi treningu nic znacząco się nie zmieniło - od ok. 3 miesięcy jestem na FBW i zawsze trening zaczynałem od przysiadów i dochodziłem do 90kg na serie, a teraz przy 80kg już nie mogłem zwiększyć obciążenia z powodu tego bólu. Następnie przeszedłem do wyciskania sztangielek na klatę i przy ostatnich powtórzeniach ból nadal się zwiększał. Głowa tak mnie bolała, że musiałem skończyć szybciej trening. Następnie ból był coraz mniejszy aż w końcu po kilku dniach ustał.
Ułożenie sztangi na karku nie zmieniło się, sposób oddychania również jest prawidłowy. Jestem an diecie LOW Carb - nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ czy nie, ale napiszę wszystko co może mieć z tym coś związanego. Myślałem, że to może wpływ mają słuchawki douszne, które od miesiąca stosuje, więc postanowiłem je odstawić. Po tyg wróciłem treningów i zacząłem od przysiadów od niewielkiego obciążenia. Niestety przy ostatnim powtórzeniu poczułem tez sam ból (lekki, ale wiem, że jakbym zwiększył obciążenie to ból był by większy). Miałem taką sytuację już 2 raz i dwukrotnie po tym incydencie zrobiłem sobie przerwę od siłowni (raz 3-4 dniową, raz tygodniową), ale nic to niestety nie dało.

Jest to dosyć dziwne dla mnie, gdyż dany trening robiłem już od dłuższego czasu, nic za bardzo w nim się nie zmieniło, a nagle taka niespodzianka się pojawia, która uniemożliwia mi trenowanie na takiej intensywności jak wcześniej (robiąc przysiady z mniejszym obciążeniem nie czuje, żebym dobrze zrobił trening nóg, a z większym ciężarem już dochodzi do bólu głowy...).

Gdybyście mieli podobną sytuacją lub jakieś rady to proszę o pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ból głowy podczas treningu może być spowodowany wieloma czynnikami choćby wzrostem ciśnienia czy górnym odcinkiem kręgosłupa szyjnego (poprzez nerwy podpotyliczne). Czy dolegliwości czujesz również przy innych ćwiczeniach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 481
Trening zaczynam od przysiadów. Wtedy odczuwam ten ból i czasami przy końcowych powtórzeniach wyciskania na klatkę piersiową.
Jeżeli omijam ćwiczenia na nogi i przechodzę do pozostałych zaplanowanych ćwiczeń ból nie występuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Wydaje mi się, że przyczyna tkwi w bólu natury napięciowej/ciśnieniowej.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 481
Więc co radzicie z tym zrobić, gdzie się udać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamanie podstawy V kości śródręcza z przemieszczeniem

Następny temat

Ciagle pojawiające sie pryszcze na brodzie

WHEY premium