SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1053
witam, za 2 tygodnie (20 grudnia) będę miał robiona artroskopie biodra P (prawego) z powodu konfliktu udowo panewkowego typu FAI. Chciałbym się spytac czy jest się czego bać przed operacją? Ile czasu musi mniej więcej minąć od operacji żebym mógł wrócić do ćwiczeń na siłowni? ( nawet zeby robic zwykle podciąganie, wyciskanie itp?) dziękuje bardzo za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
tomik2
Dokładnie o to chodzi ;)

Czuje, że są spięte i to właśnie ogranicza ale jak rozciagne łydke i dwugłowy to jest wtedy ok, tylko, że jeszcze nie na stałe.
Ogarne drugą nogę i wtedy rusze z ćwiczeniami pełną parą


i prawidłowo pierw trzeba być sprawnym odpowiednio przygotowanym motorycznie żeby brać się za treningi

xBeziox
witam, za 2 tygodnie (20 grudnia) będę miał robiona artroskopie biodra P (prawego) z powodu konfliktu udowo panewkowego typu FAI. Chciałbym się spytac czy jest się czego bać przed operacją? Ile czasu musi mniej więcej minąć od operacji żebym mógł wrócić do ćwiczeń na siłowni? ( nawet zeby robic zwykle podciąganie, wyciskanie itp?) dziękuje bardzo za odpowiedź


zależy od indywidualnego stanu i przebiegu operacji , samo podciąganie to nie jest żadnym przeciwskazaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1053
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Mam nadzieje ze dając z siebie 200% podczas rehabilitacji dojde do 100% sprawności w 3 miesiące
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38260
Wszystko kwestia tego, co zrobią podczas zabiegu. 3 miesiące i 100 procent sprawności? Marzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Zależy co dokładnie będziesz miał robione oraz co rozumiesz przez pełną sprawność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
tomik2 Kto Cię operował?

Ja konsultowałem się prawie 3 lata temu u dra Drwięgi. Uszkodzenie obrąbków i FAI obustronnie. Dr twierdził, że uszkodzenia nie są duże, a z takim FAI niektórzy nie odczuwają dolegliwości. W związku z tym odradzał zabieg. Czuję jednak, że szczególnie prawe biodro coraz bardziej mnie ogranicza, jakbym miał zupełnie dwie różne nogi: prawa ucieka do rotacji zewnętrznej w wyproście i podczas chodzenia przesuwa się jakby po łuku.
Nie wiem co robić, dr mówił, że artro to spore ryzyko i może być nawet gorzej.

Fragmenty mri bioder: kąty CEA 44 st. lewa, 48 st. prawa; Kąt alfa k. udowej obustronnie w normie; po prawej niewielki naddatek kostny na pograniczu głowy i szyjki k. udowej w części przednio-bocznej, bez zwiększenia kąta alfa; niewielkie zaostrzenie krawędzi dołka centralnego głowy k. udowej prawej; wyspa kostna w okolicy międzykrętarzowej k. udowej prawej. (+ pęknięcia obrąbków)

Objawy pokrótce w prawej nodze: uczucie dyskomfortu przednio bocznie oraz bocznie, ograniczenie zgięcia. Noga rotuje się do zewnątrz tym bardziej im większe odwiedzenie, chociaż w zgięciu brakuje rotacje zewnętrznej. Myślę, że może to wynikać z budowy panewki/fai (retrowersja? - choć nikt tego nie sugerował) i nie rozciągnie się tego. BPL-G proszę o poradę.


Zmieniony przez - 4mass w dniu 2018-12-14 08:06:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38260
Napisałem na pw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
4mass
t
Ja konsultowałem się prawie 3 lata temu u dra Drwięgi. Uszkodzenie obrąbków i FAI obustronnie. Dr twierdził, że uszkodzenia nie są duże, a z takim FAI niektórzy nie odczuwają dolegliwości. W związku z tym odradzał zabieg. Czuję jednak, że szczególnie prawe biodro coraz bardziej mnie ogranicza, jakbym miał zupełnie dwie różne nogi: prawa ucieka do rotacji zewnętrznej w wyproście i podczas chodzenia przesuwa się jakby po łuku.
Nie wiem co robić, dr mówił, że artro to spore ryzyko i może być nawet gorzej.



pierwsza to kwestia to okres przez 3 lata mogły nastąpić zmiany
druga to problem może być czynnościowy a nie wynikający akurat z samego FAI
czy byłeś z tym u fizjoterapeuty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
BPL-G
[
pierwsza to kwestia to okres przez 3 lata mogły nastąpić zmiany
druga to problem może być czynnościowy a nie wynikający akurat z samego FAI
czy byłeś z tym u fizjoterapeuty ?


Odwiedziłem wielu fizjoterapeutów. Opnie są różne podobnie jak wśród lekarzy (jeden ortopeda kierował mnie już na operację inny ją jak wspomniałem odradzał). Jeden z fizjoterapeutów zaszkodził mi wykonując "siłowo" terapię w zakresach ruch dla mnie niemożliwych i pogorszył mój stan. Generalnie praca z fizjoterapeutą coś tam pomaga, ale najlepszy spośród których odwiedziłem przyznaje, że pewne zaburzenia wynikają z nieprawidłowości w budowie kostnej i idących za tym uszkodzeń obrąbka i to akurat można naprawić tylko operacją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38260
Ogarnij świeże badania i ruszaj do lekarza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

WHEY premium