SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Apropo zgiecia i wyprostu kolana.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Witam,
Wczoraj mialem wizyte u lekarza prowadzacego( rekonstrukcja ACL prawego stawu kolanowego ). Zdjecie szwow itd. Kazal dalej wykonywac cwiczenia ktore dostalem 2 tygodnie temu po operacji.Za miesiac mam kolejna kontrole. Pytanie moje jest takie. Mam mniej wiecej 75 stopni zgiecia i brak pelnego wyprostu ( brakuje minimalnie ). Jestem 2 tygodnie po operacji, czy powinienem po osiagnieciu 90 stopni zgiecia dalej probowac o wiekszy kat? Czy prestac?

Drugie pytanie mam takie. Lekarz kazal obciazac noge chodzac o kulach. Czy nie grozi to rozciagnieciem przeszczepu?

Dziekuje za kazda odpowiedz oraz przepraszam ze tak zawracam wszystkim glowy.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Dociskanie dołu podkolanowego, czy też dociskanie pięt na dysk sensoryczny. Zresztą jak jutro będziesz to wszystkiego się dowiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9694
Prawidowy zakres zgiecia w stawie kolanowym to 125-135 w zaleznosci od wieku. Jasne ze powinienes ale dalej chodzic z tym na rehabilitacje przypuszczam ze oslobiona tez jest grupa kulszowo goleniowa i po jej wzmocnieniu zakres tez nieco by sie polepszyl.
Drugiego pytanie nie jestem w stanie zrozumiec.Lekarz kazal OBCIAZAC noge chodzac o kulach ?
Jesli masz dobre fizjoterapeute to mu zaufaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Nie skierowal mnie jeszcze na rehabilitacja. Powiedzial ze jest jeszcze za wczesnie. Kazal wykonywac jego cwiczenia do nastepnej wizyty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9694
Jakie te cwiczenia ?
Pamietaj ze wszystko po malu,mialem taki przypadek jak pacjent tez chcial szybko zwiekszyc ruchomosc w stawie kolanowym i poprostu usiadl z duza sila w siadzie klecznym i docisnal nogi do konca,Nic na sile i zbyt szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
1.Cwiczenia izometryczne miesnia czworoglowego uda.
2. Takie dziwne cwiczenie na lydke ( okrezny ruch palcami u stopy )
3. + cwiczenie na zgiecie i wyprost siedzac na lozku ( do granic bolu ).

Czy powinienem jeszcze jakies cwiczenia wykonywac?

Zmieniony przez - dymitr1 w dniu 2012-10-20 20:52:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9694
Nie wiem czy moge tu wrzucic link jesli nie to przepraszam.
http://www.rehabilitacja.fr.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503
Poczytaj bedzie Ci to pomocne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9694
Tam masz bardzo fajnie opisane cwiczenia,tylko nie katuj sie zamocno powoli ale do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Napewno przeczytam, wlasciwie to juz zaczalem.
Dziekuje za odpowiedzi :)

Zmieniony przez - dymitr1 w dniu 2012-10-20 21:02:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nic nie rób na własną rękę a lekarza nie słuchaj i idź walczyć o rehabilitację. Co za idiota mówi, że za wcześnie ? Im wcześniej tym lepiej... a że on jest zacofany i nie chce mu się uczyć i bazuje na wiedzy z przed 20 lat to niech sobie da spokój i idzie na emeryturę.

Im wcześniej zaczniesz rehabilitację tym lepiej dla ciebie. Specjalista cie poprowadzi itp.
Internet to nie jest kopalnia wiedzy na takim poziomie, żeby wykonywać samemu rehabilitację i słuchać każdego.

Zmieniony przez - Mlekołak w dniu 2012-10-20 21:23:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Tez sie tak zastanawialem czemu od razu nie mam rehabilitacji. Wedlug lekarza zaczne z rehabilitantem 20 Listopada. Do tego czasu mam wykonywac cwiczenia podane przez niego. (4 dosc latwe).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym szedł na rehabilitację.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tatuaż

Następny temat

Ile moge procent za takie cos dostac.

WHEY premium