SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alexandre 'Pequeno' Nogueira - wywiad [PL!]

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645


Alexandre 'Pequeno' Nogueira, niewątpliwa elita wagi lekkiej MMA, został niedawno pozbawiony pasa mistrzowskiego Shooto z powodu kontuzji kolana, która wciąż mu dokucza. Organizacja argumentowała swoją decyzję tym, że z powodów zdrowotnych zawodnik nie będzie mógł bronić tytułu. W poniższym wywiadzie można dowiedzieć się do na temat całej sytuacji uważa 'Pequeno' oraz dowiedzieć się paru innych, ciekawych rzeczy:

Jak doznałeś kontuzji?

Trenowałem, ale doznałem urazu, więc uznałem, że lepiej będzie jeśli Shooto "wrzuci" mój pas mistrzowski do gry. Najpierw doznałem kontuzji kolana. Przeszedłem operację i znowu zacząłem ciężko trenować. Kiedy mój brat również doznał urazu chciałem zająć jego miejsce w Hero's GP w walce przeciwko Ivanowi Menjivarowi, ale Shooto na to nie pozwoliło, ponieważ miałem bronić tytułu. Potem, podczas treningu, Marcelo Brigadeiro (brązowy pas RTF) upadł na moje kolano i po raz kolejny doznałem urazu, przez co nie mogę ciężko trenować.

Czytając historię tych wydarzeń, nie jesteś smutny z powodu ich decyzji?

Myślę, że zasłużyłem na więcej uwagi. Wiele razy byłem kontuzjowany przed walkami i, mimo tego, walczyłem, kontuzjowany, z gorączką tropikalną. Porażek doznawałem jedynie wtedy, gdy nie byłem w 100% przygotowany, a jednak walczyłem, więc postanowiłem więcej tego nie robić. Nie zrozumieli mojej decyzji i dlatego odebrali mi pas.

Kiedy już poczujesz się lepiej, chciałbyś zmierzyć się ze zwycięzcą walki o pas?

Najważniejsze będzie dla mnie Hero's w sierpniu. Przygotuję się solidnie, aby wygrać GP w przyszłym roku, a kiedy moja kariera będzie dobiegać końca postaram się znowu zdobyć pas mistrzowski Shooto. Byłem jedynym, który obronił ten pas siedem razy, bez porażki. Shooto zabrało mi pas tylko z powodu kontuzji.

Co sądzisz o fighterach z Peru?

Wszyscy prezentują wysoki poziom, mają więcej niż po 30 walk, a teraz ja dostałem zaproszenie do pokazania im paru technik i pomocy fighterom z Peru. Startuje z seminarium w poniedziałek.

Co sądzisz o porażce swojej brata w walce z Pitbullem?

Oglądaliśmy mnóstwo jego walk i sądziliśmy, że nie jest zbyt dobry technicznie, a po prostu jest dobrym zapaśnikiem. Myśleliśmy, że Leo szybko
go skończy, ale podczas walki byliśmy naprawdę zaskoczeni. Pitbull dobrze wykorzystał czas spędzony na Kubie na treningach boksu, a mój brat był niewystarczająco zdyscyplinowany, więc otrzymał cios i upadł.

Słyszeliśmy coś nt. Twojego startu w przyszłych edycjach w Peru. To prawda?

Negocjowałem z promotorem tej gali, więc jest szansa. Prawdopodobnie zawalczyłbym z El Pitbullem.

Co chcesz powiedzieć brazylijskim fighterom, którzy udają się do Peru, by walczyć?

Musicie zaskoczyć ich techniką, ponieważ są agresywni i mocni. Musicie mieć dobre i różnorodne umiejętności parterowe, ponieważ tutaj lubią prowokować Brazylijczyków przed walką.

Kto Twoim zdaniem jest faworytem do wygrania GP wagi półśredniej i open-weight w Pride, a kto zwycięży w wadze lekkiej w GP Hero's?

Paulo Filho i Rodrigo Minotauro w Pride. Miałem już okazję trenować z nimi w BTT. Obaj są naprawdę dobrzy i mają wszystkie, potrzebne do zwycięstwa, umiejętności. W Hero's moim faworytem jest Gesias Cavalcanti. Jest kompletnym fighterem. Ma dobry parter i wspaniale radzi sobie w Muay Thai. Jest za twardy i za silny na tą wagę.

Jak Minotauro ma wygrać z Fedorem, jeśli Rosjanin pojawi się w drugiej rundzie GP?

Minotauro, powinieneś trenować mnóstwo zapasów, aby sprowadzić go na ziemię i spróbować skończyć walkę przez duszenie trójkątne lub dźwignię łokciową.

Tłumaczenie: saib__
Ze strony: www.Tatame.com 

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2006-05-18 15:11:29

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oficjalnie - Fedor wypada z GP, Silva zamiast niego!

Następny temat

Shooto ma nowego mistrza!

WHEY premium