SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

19 marca - UFC Fight Night 204: Alexander Volkov vs. Tom Aspinall

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Wyniki ważenia przed UFC Fight Night 204: Volkov vs. Aspinall

Ważenie przed galą w Londynie rozpocznie się o godzinie 10:00. Ceremonia dla kibiców od godziny 18:00.

Walka wieczoru:
265 lbs.: Alexander Volkov (253) vs. Tom Aspinall (252)

Karta główna (godzina 21:00 czasu polskiego):
145 lbs.: Arnold Allen (146) vs. Dan Hooker (145)
155 lbs.: Paddy Pimblett (155) vs. Kazula Vargas (155)
170 lbs.: Gunnar Nelson (171) vs. Takashi Sato (170)
125 lbs.: Molly McCann (125) vs. Luana Carolina (126)
155 lbs.: Jai Herbert (155) vs. Ilia Topuria (156)

Karta wstępna (godzina 18:30 czasu polskiego):
145 lbs.: Mike Grundy (145) vs. Makwan Amirkhani (146)
265 lbs.: Shamil Abdurakhimov (258) vs. Sergei Pavlovich (254)
205 lbs.: Nikita Krylov (205) vs. Paul Craig (206)
135 lbs.: Jack Shore (136) vs. Timur Valiev ()
115 lbs.: Cory McKenna (115) vs. Elise Reed (115)
125 lbs.: Muhammad Mokaev (125) vs. Cody Durden (126)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 204: Volkov vs. Aspinall – wyniki walk

Wyniki walk gali, która o 18:30 rozpocznie się w Londynie. W walce wieczoru Alexander Volkov podejmie Toma Aspinalla w kategorii ciężkiej.

Walka wieczoru:
265 lbs.: Tom Aspinall pokonał Alexandra Volkova przez poddanie (dźwignia na rękę) 3:45, runda 1

Karta główna (godzina 21:00 czasu polskiego):
145 lbs.: Arnold Allen pokonał Dana Hookera przez TKO (ciosy) 2:33, runda 1
155 lbs.: Paddy Pimblett pokonał Kazulę Vargasa przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:50, runda 1
170 lbs.: Gunnar Nelson pokonał Takashiego Sato przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Molly McCann pokonała Luanę Carolinę przez KO (obrotowy łokieć) 1:52, runda 3
155 lbs.: Ilia Topuria pokonał Jaia Herberta przez KO (prawy sierpowy) 1:07, runda 2

Karta wstępna (godzina 18:30 czasu polskiego):
145 lbs.: Makwan Amirkhani pokonał Mike’a Grundy’ego przez techniczne poddanie (duszenie anakonda) 0:57, runda 1
265 lbs.: Sergei Pavlovich pokonał Shamila Abdurakhimova przez TKO (ciosy w parterze) 4:03, runda 1
205 lbs.: Paul Craig pokonał Nikitę Krylova przez poddanie (duszenie trójkątne nogami) 3:57, runda 1
135 lbs.: Jack Shore pokonał Timura Valieva przez jednogłośną decyzję
115 lbs.: Elise Reed pokonała Cory McKennę przez niejednogłośną decyzję
125 lbs.: Muhammad Mokaev pokonał Cody’ego Durdena przez poddanie (gilotyna) 0:58, runda 1


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2022-03-19 23:49:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

The Sun

UFC Fight Night 204: Volkov vs. Aspinall – bonusy i konferencja

Aż dziewięcioro zawodników otrzymało bonusy po gali.

Po gali w Londynie władze organizacji zdecydowały o przyznaniu aż dziewięciu bonusów – został uhonorowany każdy kto zwycięsko zakończył swój pojedynek przed czasem.

Tom Aspinall w walce wieczoru potrzebował tylko kilkudziesięciu sekund w paterze z góry by poddać Alexandra Volkova rzadko spotykaną dźwignią prostą na rękę.

Arnold Allen kontynuuje awans w rankingu kategorii piórkowej, 28-latek już w I rundzie uporał się z Danem Hookerem.

Paddy Pimblett dopisał do swojego rekordu drugą wygraną w UFC przed czasem, 27-latek w I odsłonie poddał Rodrigo Vargasa.

Niesiona energią miejscowej publiczności, Molly McCann dała świetną walkę z Luaną Caroliną, zawodniczka z Anglii znokautowała rywalkę obrotowym łokciem w ostatniej rundzie starcia.

Ilia Topuria po I rundzie przegrywał walkę z Jaiem Herbertem na kartach sędziów, ale w drugiej odważnie zaryzykował i Gruzinowi opłaciło się to – w drugiej rundzie ciężko znokautowało rywala.

Makwan Amirkhani perfekcyjnie wykorzystał próbę obalenia ze strony Mike’a Grundy’ego, próbował łapać gilotynę a następnie anakondę by ostatecznie pozbawić rywala świadomości przed upływem pierwszej minuty starcia.

Sergei Pavlovich cierpliwie rozczytywał Shamila Abdurakhimova, ale jeszcze przed syreną kończącą pierwszą odsłonę posłał rywala na deski i zakończył walkę ciosami w parterze.

Paul Craig szybko wylądował na plecach w starciu z Nikitą Krylovem, ale Szkot potrafił wykorzystać tę sytuację. Paul złapał oponenta w trójkąt nogami i zapisał w swoim rekordzie już ósmą wygraną w UFC.

Ostatnim nagrodzonym został Muhammad Mokaev, którzy przed upływem minuty walki zmusił Cody’ego Durdena o odklepania gilotyny.

Poniżej video z pogalowej konferencji.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Tom Aspinall z łatwością poddał Alexandra Volkova na UFC Fight Night 204

Tom Aspinall wciąż podnosi poprzeczkę swojego potencjału. W głównym pojedynku sobotniej gali UFC Fight Night 204, wschodzący pretendent do tytułu UFC w wadze ciężkiej miał przed sobą poważny test i zdał go z łatwością.

Aspinall (11-2 MMA, 4-0 UFC) poddał byłego mistrza Bellatora i wieloletniego pretendenta do tytułu UFC Alexandra Volkova w pierwszej rundzie pojedynku.

To był dominujący występ Aspinalla. 28-letni zawodnik rozpracowywał Volkova (34-9 MMA, 8-3 UFC) we wszystkich płaszczyznach walki. Na początku rundy Aspinall trafiał Volkova, jednocześnie unikając jego mocnych uderzeń. Następnie Aspinall obalił Volkova i zadał mu mocny cios, który rozciął mu bok głowy. Volkov wstał, ale został ponownie obalony i poddany kilka sekund później przez dźwignię prostą na rękę.

Tom Aspinall pokonał Alexandra Volkova przez poddanie (dźwignia prosta na rękę) – runda 1, 3:45
https://twitter.com/ufc/status/1505312183848247303?s=20&t=FO3gbfY97b0sEkMjIsDCdA

Wygrana Aspinalla pozwoliła mu kontynuować niepokonaną passę w UFC i awansować w rankingu wagi ciężkiej. Aspinall ma już za sobą osiem zwycięskich walk, w tym pięć pod szyldem UFC. Apinall nie przegrał od maja 2016 roku.

Volkov nie potrafił nawiązać do wygranej przez jednogłośną decyzję z Marcinem Tyburą na UFC 267 w październiku ubiegłego roku. W trzech ostatnich walkach uzyskał bilans 1-2. Drugą porażkę poniósł z byłym tymczasowym mistrzem UFC w wadze ciężkiej Cirylem Gane w czerwcu 2021 roku. Była to druga porażka Volkova przez poddanie w karierze i pierwsza od 2010 roku.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Arnold Allen brutalnie rozbił Dana Hookera na UFC Fight Night 204

Arnold Allen włączył tryb turbo i nie odpuszczał aż do momentu, w którym zastopował Dana Hookera w pierwszej rundzie walki co-main event w wadze piórkowej na gali UFC Fight Night 204.

Allen (18-1 MMA, 9-0 UFC) napoczął Hookera (21-12 MMA, 11-8 UFC) we wczesnej fazie pierwszej rundy i kontynuował swoją ofensywę aż do próby skończenia. Walka toczyła się dalej, ale Hooker nie był w stanie wyjść ze strefy zagrożenia.

Brytyjczyk kontynuował swoją presję i zadawał ciosy aż do interwencji sędziego.

Arnold Allen pokonał Dana Hookera przez TKO (uderzenia) – runda 1, 2:33
https://twitter.com/ufc/status/1505305855738224641?s=20&t=hk67CPHnnEOvp7dEHDM0Ww

Po tym znakomitym występie Allen, który ma obecnie najlepszą w dywizji passę dziewięciu wygranych walk, domagał się walki z Calvinem Kattarem.

Dla Hookera była to walka powrotna do kategorii piórkowej. Niestety, dla Nowozelandczyka była to czwarta porażka w pięciu ostatnich walkach. Jedna wygrana przyszła w walce z Nasratem Haqparastem. Jeśli chodzi o porażki, to Hooker przegrywał w walkach z absolutnym topem dywizji lekkiej: Dustinem Poirierem, Michaelem Chandlerem i Islamem Makhachevem.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Kieran Cleeves/PA Images via Getty Images

Paddy Pimblett szybko poddał Kazulę Vargasa na UFC Fight Night 204

Paddy Pimblett odniósł ważne zwycięstwo na ojczystej ziemi. Był nokaut w debiucie, a teraz Pimblett poddał Kazulę Vargasa w swoim drugim występie w UFC na sobotniej gali UFC Fight Night 204 w Londynie.

Po niepewnym początku, Pimblett (18-3 MMA, 2-0 UFC) wszedł w swój rytm i poddał Vargasa (12-4 MMA, 1-2 UFC) w pierwszej rundzie.

Pimblett pokazał się z bardzo dobrej strony, ale najpierw musiał zmierzyć się z kilkoma przeciwnościami. Został trafiony przez Vargasa na początku walki, a następnie obalony. W parterze Vargas wyprowadzał solidne ciosy i kontrolował Pimbletta.

W połowie rundy Brytyjczyk powrócił do stójki, a następnie wszedł za plecy rywala skąd poddał go duszeniem zza pleców meksykańskiego zawodnika. Kibice na arenie zaczęli skandować „Paddy the Baddy”.

Paddy Pimblett pokonał Kazulę Vargasa przez poddanie (duszenie zza pleców) – runda 1, 3:49
https://twitter.com/ufc/status/1505299846638489601?s=20&t=c7QsjUKdClPQQ4aKMbgDLw
https://twitter.com/ufc/status/1505299955078279170?s=20&t=jaK2KT15ZSDWDUKainzZSQ

Dzięki temu poddaniu Pimblett odniósł drugie zwycięstwo przed czasem w UFC. 27-latek po raz pierwszy walczył w oktagonie we wrześniu ubiegłego roku, nokautując w pierwszej rundzie Luigiego Vendraminiego. Pimblett ma na swoim koncie 21 zawodowych walk. Wcześniej walczył w wadze piórkowej i lekkiej pod szyldem Cage Warriors.

Vargas nie zdołał odbudować swojej formy po zwycięstwie przez decyzję nad Rongiem Zhu w kwietniu 2021 roku. W swoich ostatnich czterech walkach w UFC jego bilans to 1-3.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Muhammad Mokaev błyskawicznie skończył Cody'ego Durdena w swoim debiucie na UFC Fight Night 204

Muhammad Mokaev miał duże oczekiwania wobec swojego debiutu w UFC i z pewnością je spełnił.

Bardzo dobrze zapowiadający się prospekt wagi muszej potrzebował mniej niż minutę, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w UFC. Mokaev (6-0 MMA, 1-0 UFC) zadebiutował w UFC w sobotę w walce otwarcia gali UFC Fight Night 204 w Londynie.

Zarówno Mokaev jak i Cody Durden (12-4-1 MMA, 1-2-1 UFC) rozpoczęli walkę w szybkim tempie. Tuż po rozpoczęciu walki Mokaev trafił Durdena kolanem, powalił go, a następnie szybko zapiął gilotynę i zakończył walkę.

Muhammad Mokaev pokonał Cody’ego Durdena przez poddanie (gilotyna) 0:58, runda 1
https://twitter.com/FTB_VIDS/status/1505239544752267264?s=20&t=_tjLSeZdMkmJOnBkUpFRRg
https://twitter.com/ufc/status/1505239191306874885?s=20&t=bJdl7JiiGCMXTRNJ598msg

Mokaev jest niepokonany w swojej zawodowej karierze MMA. 21-latek zadebiutował w zawodowym MMA pod koniec 2020 roku, po tym jak w karierze amatorskiej uzyskał rekord 22-0. Mokaev walczył amatorsko przez pięć lat od 2015 do 2020 roku.

https://twitter.com/UFCEurope/status/1505243523196624902?s=20&t=1IbZzEpnx3QKlJ_pj03Flg 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Gilbert Melendez. / Getty Images

Arnold Allen uważa, że jest lepszeym bokserem niż Calvin Kattar

Anglik mierzy w wysoko notowanego rywala.

W co-main evencie sobotniej gali UFC Fight Night 204, Arnold Allen (18-1, 9-0 w UFC, #7 w rankingu UFC) już w I rundzie rozprawił się z Danem Hookerem (21-12, 11-8 w UFC, #8 w rankingu UFC wagi lekkiej). Sam zainteresowany doskonale rozumie jak wiele dla jego kariery znaczy ta wygrana.

Arnold Allen
To jest wielkie. Szczerze mówiąc, jestem zawodnikiem dążącym do skończenia. Wiem, że tak naprawdę jestem zawodnikiem decyzji, teraz to zmieniam, mam siłę ciosu. Wszyscy moi trenerzy powtarzają, że uderzam mocno, na sparingach kładę ludzi uderzeniami na korpus. Tylko to nie wychodzi w walce. Myślę, że to styl moich przeciwników nie pozwalał mi bym walczył w taki sposób. Prawie miałem to w poprzedniej walce, ale złamałem moje dziecięce rączki i to nie wyszło.

Zawsze mówiłem, że ja lepiej się prezentuje im walczę z lepszymi oponentami. On jest najlepszym zawodnikiem, z którym walczyłem. To najgroźniejszy gość do tej pory – fizycznie, pod względem umiejętności, warunków.


Allen uważa, że Hooker popełnia błąd ścinając sporo wagi i rywalizując w kategorii piórkowej.

Arnold Allen
Osobiście uważam, że to nie najlepszy wybór. Pójście w górę może być dobrym pomysłem, ale zna swoje ciała, wie jak się czuje. Uważam, że najlepiej radził sobie w wadze lekkiej.


Arnold tuż po walce wyraził chęć walki z Calvinem Kattarem (23-5, 7-3 w UFC, #5 w rankingu UFC) uważając, że stylistycznie jest to dla niego dobre zestawienie.

Arnold Allen
Chcę być w TOP5 a uważam, że on tam jest. To jest walka, która umieści mnie tam. Mieliśmy ofertę tego starcia jako walki wieczoru w zeszłym roku, ale ja byłem kontuzjowany. Myślę, że to byłoby dobre. On jest wyższy niż Hooker. On przeważnie dominuje boksersko, ja też dominuję boksersko tak, więc byłaby to na pewno dobra walka dla fanów. Uważam, że jestem lepszym bokserem.


Dana White był pod wrażeniem występu Anglika na gali w Londynie, zestawienie go do walki z Kattarem jest całkiem prawdopodobne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Kieran Cleeves/PA Images via Getty Images

Tom Aspinall po zwycięstwie na UFC w Londynie chce, aby Tai Tuivasa był jego następnym przeciwnikiem

Po dokonaniu wyczynu, którego nikt inny nie dokonał od kilkunastu lat, a mianowicie poddaniu Alexandra Volkova, Tom Aspinall postawił sobie za cel kolejne duże zadanie.

Aspinall (12-2 MMA, 5-0 UFC) poddał byłego mistrza Bellatora w wadze ciężkiej Volkova (34-10 MMA, 8-4 UFC) w pierwszej rundzie w walki wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night 204 w londyńskim The O2. Volkov nie doznał porażki przez poddanie od lipca 2010 roku.

Tom Aspinall
„To nie mogło pójść lepiej” – powiedział Aspinall po walce. „To był idealny występ. Naprawdę myślałem, że będę walczył przez pięć rund. Pokonanie w pierwszej rundzie takiego zawodnika jak Volkov, który w 45 walkach został skończony dwa razy, świadczy o moich umiejętnościach kończących. Moje umiejętności kończenia są na najwyższym poziomie.

Lubię nokautować ludzi. Będę szczery. Dla mnie znokautowanie kogoś jest lepsze niż poddanie. Ale wolę poddanie niż pięć rund.”


Dzięki wygranej, Anglik powiększył swoją passę zwycięstw do ośmiu wygranych walk – wszystkie przez skończenia. W swoich pierwszych pięciu walkach w UFC, które stoczył w ciągu niespełna dwóch lat, posiada doskonały bilans 5-0 i to na coraz wyższym poziomie.

Przed zwycięstwem nad Volkovem, Aspinall poddał przez nokaut byłego mistrza wagi ciężkiej Andreia Arlovskiego, a we wrześniu znokautował w pierwszej rundzie Sergheia Spivaca.

Teraz Aspinall, który w przyszłym miesiącu skończy 29 lat, skupił się na Tai’u Tuivasie, który ma na swoim koncie pięć zwycięstw przez nokaut. W lutym pokonał Derricka Lewisa i zdobył swój trzeci z rzędu bonus w wysokości 50 000 dolarów.

Aspinall powiedział, że jego wyzwanie nie ma wrogiej natury, a wręcz przeciwnie twierdzi, że jest fanem potencjalnego przeciwnika, którym jest Tuivasa.

Tom Aspinall
„Jestem wielkim fanem Tai’a – wielkie brawa dla Tai’a” – powiedział Aspinall. „Powodem, dla którego rzuciłem wyzwanie Tai’owi jest to, że po pierwsze jestem wielkim fanem jego stylu. Po drugie, jestem wielkim fanem jego osobowości. Tłum szaleje, gdy on walczy. I najwyraźniej tłum szaleje, gdy ja walczę. Więc ja i on w Wielkiej Brytanii, no dalej, brachu. To byłaby świetna zabawa. Ustalmy to (na) następną kartę w Wielkiej Brytanii. Zestwcie mnie i Tai’a – proszę”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Paddy Pimblett odrzuca wyzwanie Ilii Topurii: "Wszyscy chcą się wybić na moich plecach"

Paddy Pimblett nie wydaje się być zainteresowany walką z Ilią Topurią.

Pimblett odrzucił wyzwanie Topurii na sobotniej gali UFC Fight Night 204 w Londynie. Topuria (12-0 MMA, 4-0 UFC) wyzywał Pimbletta (18-3 MMA, 2-0 UFC) i wyrażał zainteresowanie walką z nim przez cały tydzień poprzedzający ich walki po ich wtorkowej sprzeczce, a następnie ponownie go wyzwał po swoim zwycięstwie nad Jai’em Herbertem.

Topuria nazwał Pimblett’a „blond dziwką” w rozmowie po walce i powiedział, że chciałby spotkać się z Pimblett’em w Oktagonie.

Podobnie jak Topuria, Pimblett odniósł sukces i zwyciężył przed czasem na głównej karcie. Pimblett poddał Kazulę Vargasa w pierwszej rundzie – i nie wydawał się chętny do przyjęcia wyzwania Topurii.

Paddy Pimblett
„Każdy chce ze mną walczyć” – powiedział Pimblett na konferencji prasowej. „Każdy chce się wybić na moich plecach. Nikt nie wiedział, kim jest Ilia Topuria, czyli „chłopak od odkażania rąk”, dopóki nie próbował się ze mną bić. Nikt nie wiedział, kim on jest. Ja jestem magnesem. Każdy chce się ze mną bić”.


Mimo że nie darzy Topurii sympatią, Pimblett docenił jego zwycięstwo nad Herbertem przez nokaut. Potężna prawa ręka Topurii powaliła Herberta na deski i był on jednym z dziewięciu zwycięzców, którzy otrzymali w Londynie bonus w wysokości 50 000 dolarów.

Paddy Pimblett
„To był dobry nokaut” – powiedział Pimblett. „To był bardzo dobry nokaut, szczególnie po tym, jak otrzymał kopnięcie w twarz. Ale gdybym trafił go takim kopnięciem w głowę, to bym go wykończył. Jak już mówiłem, dla mnie jest on po prostu „chłopcem od odkażania rąk”. Lew nie przejmuje się opinią owiec”.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

26 lutego - KSW 67: Phil De Fries vs. Darko Stošić

Następny temat

23 kwietnia - UFC Fight Night 205: Lemos vs. Andrade

WHEY premium