SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1500m przygotowanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam!
za 9 dni bede biegal 1500m ... moglibyscie udzielic mi jakis wskazowek odnosnie najlepszego przygotowania przez owe kilka dni?
pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


jeżeli nie biegałeś nic wcześniej to zbyt wiele nie da się zrobić.
W ostateczności możesz (ale musisz zacząć już dziś) trochę się rozbiegać.
Proponował bym tak:
dzień 1:
30min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
8x100m rytm
10min roztruchtania

dzień 2:

30min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
3x800 na3/4 (tetno do 170) na przerwach 5 min
10min roztruchtania

dzień 3:

30min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
4x200m rytm (na 80% szybkości) na przerwach 2min
10min rotruchtania

dzień 4:

50min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
2x100m rytm (luźno)
To jest trening na wypoczęcie, ponieważ jeżeli nie biegałeś nic wcześnij możesz(powinieneś) mieć zakwaszone mięśnie.

dzień 5:

30min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
8x150m podbieg (kąt nachylenia do 35 stopni)
6x80m skipA
10min roztruchtania

dzień 6:

45min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
8x120m rytm(luźno)
10 min roztruchtania

dzień 7:
30min lekkiego rozbiegania (tak aby twoje tętno nie przekroczyło 140/1min)
15min sprawności
2x400m (max, poprostu rębiesz pierwszą max i po 15min przerwy 2 max w czasie przerw nie zatrzymuj sie w miejscu najlepiej truchtaj "z nogi na nogę" a jak nie masz sił to marsz)
15min roztruchtania (luźno)
po tym treningu najlepiej idź na basen, a tam nie forsuj się tylko swobodnie pływaj)

dzień 8:
odpoczywasz

dzień 9:
twój wielki dzień, pochwal się wynikiem. Nie wiem czy ten trening coś ci pomoże w tak krótkim okresie czasu ale warto spróbować.
Najlepiej kup sobie koncentrat ISOSTAR albo jakiegoś innego izotonika i po każdym treningu rób coś w rodzaju takiej swoistej "odnowy biologicznej".
Jeżeli będziesz czuł że dany trening jest dla ciebie za mocny to poprostu odpuść. Nie możesz doprowadzić do tego byś w dniu startu miał zakwasy lub był zmęczony. Moja propozycja jest taka żebyś robił wolniej a wszystko.
Na trzy dni przed zawodami kup sobie ryż i jedz go sporo(bez przesady). Przed biegiem dobrze się rozgrzej to 1/999 sukcesu :)
I niech moc będzie z tobą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za pomoc, tylko mi jeszcze powiedz co to takiego ta sprawnosc ?
od jutra zaczynam, a moc bedzie ze mna ((:
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
na pewno nie rob 2x400max 2 dni przed startem, bo zamiast "wielkiego dnia" bedziesz mial zakwasy, zwlaszcza jesli wczesniej nie trenowales.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzień 8:
odpoczywasz


cenzura?
dodam tylko ze lepiej zeby ona byla u gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzisiaj sobie pobiegalem.. w te 30 minut 6km, a potem 7x100m no i musze poweidziec ze nozki czuje :D kejt dzieki za uwage..
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
prosze, nie ma za co
zreszta, IMHO - jak na 9 dni to trening za intesywny, za duzo biegow interwalowych i powtorzeniowych, postawione jest na szybkosc, a nie na wytrzymalosc
a to przeciez nie sprint.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
Zgadzam sie z Kejt te 400 cie zajedzie.

dziś jest
16- potruchtać lekko 15 minut rogrzac ciało rociagnac 6 x 200 m z przerwami 20 sek. te 200 piewr zacząc lekko i kolejne coraz mocniej ale nie na maxa równiez ta ostania majmocniej ale nie ma maxa lekka rezerwa
17- potruchctać rozgrzewka 1,5 km prawie na maxa z przyspieszeniem na koniec
18- dzień wolny
19- potruchtac lekko w trakcie jedno troche mocniejsz eprzyspiesznei na 500 m lae nie na maxa ale dosć mocno
20- lekko potruchtać przez 20 minut z jednym troszeczke mocniejszym przyspieszeniem na 200 m ale nie za mocno ale na tyle mocno by organizm pobudzić
21- rekord świata na 1500 m 3.20,17 sek.

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Muszę się wytłumaczyć bo czytam i czytam, i dochodzę do wniosku ,że zostałem zjechany a ja poprostu chciałem pomuc. Pani Kejt penie ma rację, ale zaznaczyłem, że trening może być zbyt mocny jeżeli gość nic nie biegał. A jeżeli nie dostałem odpowiedzi to poprostu chamsko olałem sprawę. Trenuję od paru dobrych lat (w sezonie 5-7 razy, w okresie przygotowawczym 6 razy- biegam śzrednie dystansy i poprostu może się trochę zapomniałem gdyż ostatni raz zakwasy czułem jakieś 3 lata temu) Nie piszę tego po to by się przechwalać przoszę mnie źle nie zrozumieć ale wśród ludzi w których kręgu się obracam ten trening nie był by zbyt ciężki. Tyle jeżeli chodzi o tłumaczeni ogólne.

Teraz chciałbym jeszcze wyjaśnić oco chodziło mi w tych 2x400na max. Poprostu chciałem doprowadzić do hiperglikemi a do tego było potrzebne oczyszczeni wątroby z glikogenu. Co do treningu na szybkość to chyba masz
rację- trening odpowiednijszy na 800m
Możęprzesadziłem z tym treningiem i chyba jeszcze nie powinienem chwalić się swoimi mądrościami:)

Pozdrowienia dla pani Kejt. Odniosłem wrażenie, że chyba zna się na rzeczy. A jeszcze jadno pytanie do OM-a: o co chodzi? Pytam poważnie. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
spoko, nie powiedzialam, ze sie nie znasz, i ze trening jest calkiem zly,
tylko, ze moim zdaniem: lepszy do 800m, zdecydowanie dla kogos z doswiadczeniem biegowym

aczkolwiek - najtrudniej doradzic cos sensownego kiedy ktos chce trening na zaledwie kilka dni, w kilka dni mozna troche organizm przyzwyczaich do obciazenia, ale nie zdziala sie cudow - zrestza ja sama nie podjelam sie napisania planu na kilka dni, zglosilam tylko swoje uwagi co do troche za duzych obciazen jak dla osoby nietrenujacej

rowniez pozdrawiam i mam nadzieje, ze bedziesz wpadal i dzielil sie swoimi doswiadczeniami - przeciez wlasnie kiedy mamy odmienne zdania mozna najwiecej sobie wyjasnic - dlaczego chcemy zastosowac na organizm taki a nie inny rodzaj bodzca,
tak jak na przyklad z tym 2x400MAX - nadal podtrzymuje, ze dla niedoswiadczonej osoby to nie byl dobry pomysl, ale uzasadnienie - gdyby to byl ktos ze stazem treningowym - jest sensowne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki a co do 4-setek to masz rację. Look-nołem na twój profil i tu mnie powaliło. Przypuszczałem, że studiujesz na AWF. Powaliło mnie pozytywnie. Tak nie na temat to skąd u ciebie te zainteresowania?
MOC Z TOBĄ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sposob na wiekszych:)

Następny temat

Obciążniki

WHEY premium