SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

11 czerwca - UFC 275: Glover Teixeira vs Jiri Prochazka

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 275: Teixeira vs. Prochazka

Data: 11.06.2022
Miejsce: Singapore Indoor Stadium, Kallang – Singapur

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o pas wagi półciężkiej
205 lbs.: Glover Teixeira (c) vs. Jiri Prochazka

Walka o pas wagi muszej
125 lbs.: Valentina Shevchenko (c) vs. Talia Santos

115 lbs.: Zhang Weili vs. Joanna Jędrzejczyk 2
125 lbs.: Rogerio Bontorin vs. Manel Kape
170 lbs.: Jack Della Maddalena vs. Ramazan Emeev

Karta wstępna (godzina 2:00)
145 lbs.: Seungwoo Choi vs. Josh Culibao
185 lbs.: Brendan Allen vs. Jacob Malkoun
145 lbs.: Steve Garcia vs. Hayisaer Maheshate
170 lbs.: Andre Fialho vs. Jake Matthews

Karta przedwstępna (godzina 0:00)
135 lbs.: Danaa Batgerel vs. Kyung Ho Kang
115 lbs.: Silvana Gomez Juarez vs. Na Liang
135 lbs.: Joselyne Edwards vs. Ramona Pascual
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 275: Teixeira vs. Prochazka – wyniki ważenia

Wyniki ważenia przed galą UFC 275, która odbędzie się w Singapore Indoor Stadium w Kallang w Singapurze. Walką wieczoru jest pojedynek w wadze półciężkiej o pas między mistrzem Gloverem Teixeirą a Jirim Prochazką. W walce co-main event o pas wagi muszej zawalczą mistrzyni Valentina Shevchenko i Taila Santos, a w walce rewanżowej w wadze słomkowej zmierzą się Zhang Weili i Joanna Jędrzejczyk.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o pas wagi półciężkiej
205 lbs.: Glover Teixeira (205) (c) vs. Jiri Prochazka (205)

Walka o pas wagi muszej
125 lbs.: Valentina Shevchenko (124.5) (c) vs. Taila Santos (125)

115 lbs.: Joanna Jędrzejczyk (116) vs. Zhang Weili (116)
170 lbs.: Andre Fialho (170.5) vs. Jake Matthews (170.5)
170 lbs.: Jack Della Maddalena (170.5) vs. Ramazan Emeev (171)
125 lbs.: Rogerio Bontorin vs. Manel Kape — walka odwołana

Karta wstępna (godzina 2:00)
145 lbs.: Seungwoo Choi (146) vs. Josh Culibao (146)
145 lbs.: Steve Garcia (155.5) vs. Hayisaer Maheshate (155.5)
185 lbs.: Brendan Allen (186) vs. Jacob Malkoun (186)
135 lbs.: Danaa Batgerel (135) vs. Kyung Ho Kang (136)

Karta przedwstępna (godzina 0:00)
115 lbs.: Silvana Gomez Juarez (116) vs. Na Liang (116)
145 lbs.: Joselyne Edwards (145) vs. Ramona Pascual (145)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Julianna Peña czy Amanda Nunes? Zdaniem Valentiny Shevchenko „każda z tych opcji się sprawdzi”

Od czasu zejścia do wagi muszej, mistrzyni UFC Valentina Shevchenko przebija się przez konkurencję, co oznacza, że być może nadszedł czas na coś nowego. Albo, w tym przypadku, na coś starego.

W sobotę, w walce co-main event gali UFC 275 z Tailą Santos, Shevchenko chce zapisać się na kartach historii. Zwycięstwo oznaczałoby dla Shevchenko siedem kolejnych obron tytułu, co pozwoliłoby jej wyprzedzić Rondę Rousey i ustanowić rekord wśród kobiet walczących w UFC.

Czy w tym momencie Shevchenko miałaby jeszcze coś do udowodnienia w 125 funtach, gdzie od 2018 roku posiada bilans 8-0? Nie bardzo.

Shevchenko zmierza więc do UFC 275, chcąc pokonać Santos, która ma cztery zwycięstwa - i zachować otwarty umysł po tym wydarzeniu.

Valentina Shevchenko
"Każda możliwość jest nadal aktualna" - powiedziała Shevchenko podczas dnia medialnego. "Może waga kogucia, ale wciąż pojawia się wiele nowych pretendentek w mojej dywizji. Każda z tych dwóch opcji będzie dla mnie odpowiednia."


Nawet jeśli obie opcje się sprawdzą, to jedna wydaje się być preferowana: powrót do wagi koguciej i natychmiastowa walka o tytuł.

Zdobycie pasa UFC w wadze 135 funtów byłoby odkupieniem dla Shevchenko, która przegrała z ówczesną mistrzynią Amandą Nunes przez niejednogłośną decyzję we wrześniu 2017 roku. Walka, która była jej drugą przegraną z Nunes, była jej ostatnią w wadze koguciej.

Po pięciu latach Nunes nie jest już mistrzynią UFC w wadze koguciej, po tym jak w grudniu zeszłego roku została pokonana przez Juliannę Peñę w walce wieczoru na UFC 269. Peña i Nunes zmierzą się w rewanżu 30 lipca na UFC 277.

Biorąc pod uwagę historię Shevchenko z obiema kobietami (również poddanie Peñy w styczniu 2017 roku), nie ma ona problemu z walką z którąkolwiek z nich, jeśli wyjdzie zwycięsko na UFC 275.

Valentina Shevchenko
"Myślę, że to głównie dlatego, że ludzie tego chcą, a to było przedmiotem dyskusji przez lata" - powiedziała Shevchenko. "Nasza trylogia z Amandą, a teraz ludzie mówią o Juliannie. Nieważne, jaki będzie wynik ich walki w lipcu, dla mnie liczy się jedna i druga. To będzie ciekawa walka z Amandą, a z Julianną mamy już historię, bo kilka lat temu poddałam ją. Więc każda z tych opcji jest dla mnie korzystna."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Dana White odpowiada krytykom dywizji muszej kobiet w UFC: "Nie, to Valentina Shevchenko jest tak dobra"

Dana White nie zgadza się z opinią krytyków, którzy twierdzą, że kobieca dywizja wagi muszej UFC jest słaba, powołując się na to, jak dobrą mistrzynią jest Valentina Shevchenko.

W ciągu ostatnich kilku lat Valentina Shevchenko stała się jedną z najbardziej dominujących mistrzyń w historii UFC. W przeciwieństwie do niej, dywizja kobiet w wadze muszej od dawna jest postrzegana jako jedna z najsłabszych w organizacji, a Shevchenko panuje w niej jako królowa.

Shevchenko pokonała takie zawodniczki jak Joanna Jędrzejczyk, Liz Carmouche i Jessica Andrade w drodze do sześciokrotnej obrony pasa, ale kilka innych nazwisk sprawiło, że fani zastanawiają się, czy konkurencja jest na odpowiednim poziomie.

Tymczasem Dana White uważa, że wszystko sprowadza się do tego, jak dobra jest Valentina Shevchenko jako zawodniczka mieszanych sztuk walki.

Dana White
"To co osiągnęła Valentina, to co zrobił Anderson (Silva) podczas swojego panowania, lista jest długa. To jest dokładnie to, co się dzieje, ludzie mówią, że dywizja jest słaba, nie. Valentina Shevchenko jest tak dobra, że sprawia, że ta dywizja wygląda na słabą".


Shevchenko trzyma pas od grudnia 2018 roku, co oznacza, że kolejna wygrana lub dwie dałyby jej niesamowite czteroletnie panowanie jako mistrzyni. W tę sobotnią noc w Singapurze, "Bullet" zmierza ponownie na linię ognia na UFC 275, przygotowując się do kolejnej obrony pasa - tym razem przeciwko topowej pretendentce Taili Santos.

Jak dobra może być Santos i jak silnie prezentuje się na początku swojej kariery w UFC? Wielu wciąż nie wierzy, że ma to coś, co pozwoli jej zdetronizować Valentinę. Podobnie było z Julianną Peñą, z którą Shevchenko zapowiadała rewanż w walce o mistrzostwo wagi koguciej.

Czy Valentina Shevchenko jest w pierwszej trójce w rywalizacji o status GOAT wśród kobiet?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jan Błachowicz: Jeśli Glover Teixeira przetrwa "szalony styl" Jiriego Prochazki, może go poddać na UFC 275

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz będzie bacznie oglądał pojedynek o tytuł Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka na gali UFC 275. „Cieszyński Książe” przedstawił swoją predykcję dotyczącą tej walki.

Teixeira (33-7 MMA, 16-5 UFC) będzie bronił tytułu mistrzowskiego w wadze półciężkiej w walce z Prochazką (28-3-1 MMA, 2-0 UFC) w sobotniej walce wieczoru gali UFC 275, która odbędzie się na Singapore Indoor Stadium.

Błachowicz (29-9 MMA, 12-6 UFC) stracił tytuł na rzecz Teixeiry, kiedy został zdominowany i poddany na UFC 267, ale od tego czasu odbił się, pokonując przez TKO czołowego pretendenta Aleksandara Rakica na UFC on ESPN 36. Błachowicz daje brazylijskiemu mistrzowi nieznaczną przewagę w tym starciu.

Jan Błachowicz
„Dla mnie jest to 50-50 z odrobiną przewagi dla Glovera” – powiedział Błachowicz w rozmowie z MMA Junkie. „On odnalazł coś w sobie pod koniec swojej kariery. Potrafi przetrwać wszystko, ma duże doświadczenie, wie jak je wykorzystać i dlatego jest trochę lepszy od Jiriego, który jest młodszy i ma dziwny styl, szalony styl. Ale jeśli Glover przetrwa ten szalony styl na początku walki, jeśli go obali, to może go poddać.”


Jeśli Teixeira utrzyma swój tytuł, powiedział, że jego ostatnia walka może odbyć się w listopadzie. Kiedy tylko mistrz będzie gotowy, Błachowicz jest gotów wskoczyć do walki od razu, chociaż żartobliwie przyznał, że prawdopodobnie nie będzie w stanie zrobić wagi jako rezerwowy na sobotę.

Jan Błachowicz
„O pas mogę walczyć jutro” – powiedział Błachowicz. „Nie życzę im niczego złego, ale jeśli coś się stanie, to bez problemu mogę jutro walczyć o pas. Nawet z tą rurką w oku, bo wciąż ją mam, będzie ciężko (zrobić wagę w piątek), ale nie wiem, spróbuję.

Jestem numerem jeden. Wygrałem z numerem trzy, dlatego”.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 275: Teixeira vs. Prochazka – wyniki walk

Wyniki walk gali UFC 275, która odbędzie się w Singapore Indoor Stadium w Kallang w Singapurze. Walką wieczoru jest pojedynek w wadze półciężkiej o pas między mistrzem Gloverem Teixeirą a Jirim Prochazką. W walce co-main event o pas wagi muszej zawalczą mistrzyni Valentina Shevchenko i Taila Santos, a w walce rewanżowej w wadze słomkowej zmierzą się Zhang Weili i Joanna Jędrzejczyk. Początek gali godzinie 1:00.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o pas wagi półciężkiej
205 lbs.: Jiri Prochazka pokonał Glovera Teixeirę (c) przez poddania (duszenie zza pleców) 4:32, runda 5

Walka o pas wagi muszej
125 lbs.: Valentina Shevchenko (c) pokonała Tailę Santos przez niejednogłośną decyzję

115 lbs.: Zhang Weili pokonała Joannę Jędrzejczyk przez KO (backfist) 2:28, ruda 2
170 lbs.: Jake Matthews pokonał Andre Fialho przez KO (ciosy) 2:24, ruda 2
170 lbs.: Jack Della Maddalena pokonał Ramazana Emeeva przez TKO (ciosy) 2:32, runda 1
125 lbs.: Rogerio Bontorin vs. Manel Kape — walka odwołana

Karta wstępna (godzina 2:00)
145 lbs.: Josh Culibao pokonał Seungwoo Choia przez jednogłośną decyzję
145 lbs.: Hayisaer Maheshate pokonał Steve’a Garcia przez KO (cios) 1:14, runda 1
185 lbs.: Brendan Allen pokonał Jacoba Malkouna przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: Kyung Ho Kang pokonał Danaę Batgerela przez jednogłośną decyzję

Karta przedwstępna (godzina 1:00)
115 lbs.: Silvana Gomez Juarez pokonała Na Liang przez KO (ciosy) 1:22, runda 1
145 lbs.: Joselyne Edwards pokonała Ramonę Pascual przez jednogłośną decyzję


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2022-06-12 14:28:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postawiłem 5 dych na Glovera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja p... Ale walka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
na gorąco lepsza niż Hunt Silva
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Walka świetna! Glover to potwór! Nie wiem jakim cudem Jiriemu się udała ta końcówka. Anyway - nasz Janek nie ma z żadnym z nich szans.
1

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jan Błachowicz kontra...

Następny temat

Beneil Dariush kontra...

WHEY premium