SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

10 lipca - UFC 264: Dustin Porier vs. Conor McGregor 3

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9055

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Dustin Porier vs. Conor McGregor 3 oficjalnie na UFC 264!

Organizacja UFC oficjalnie zapowiedziała trylogię między Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem, która odbędzie się na lipcowej gali UFC 264.

Niedawno prezydent UFC Dana White potwierdził, że organizacja planuje zestawienie trzeciego starcia Dustina Poiriera (27-6 1 NC, 19-5 1 NC w UFC, #1 w rankingu UFC) z Conorem McGregorem (22-5, 10-3 w UFC, #6 w rankingu UFC). Dziś oficjalnie ogłoszono ten pojedynek na gali UFC 264, która odbędzie się 10 lipca. Według plakatu, gala odbędzie się w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Poirier i McGregor po raz pierwszy zmierzyli się we wrześniu 2014 roku w kategorii piórkowej i wówczas zwycięzcą przez nokaut w pierwszej rundzie został Irlandczyk. Do rewanżu doszło w styczniu tego roku na gali UFC 257 i tym razem „Diament” zrewanżował się McGregorowi nokautując go w drugiej rundzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Dustin Poirier przeprasza za swój atak na Conora McGregora w sprawie dotacji na jego fundację

Dustin Poirier przeprosił za wywołanie awantury z Conorem McGregorem na Twitterze w kwestii dotacji na jego fundację, która nie została wpłacona przez Irlandczyka po ich ostatniej walce.

Na początku tego tygodnia, Poirier odpowiedział na zapowiedź trylogii z McGregorem, dając do zrozumienia, że McGregor nie dotrzymał słowa w sprawie przekazania 500 000 dolarów na rzecz The Good Fight Foundation. Według Poiriera, team McGregora po prostu przestał odpowiadać na próby komunikacji w sprawie pieniędzy, które McGregor zobowiązał przed ich rewanżem na UFC 257 przekazać na fundację Amerykanina.

W następstwie tego McGregor był wściekły na Poiriera za „oczernianie” jego nazwiska i zagroził odwołaniem ich walki na UFC 264. W środę Poirier wydał oświadczenie, w którym przyznał się do błędnej oceny sytuacji.

Dustin Poirier
„Jestem wielkim pasjonatem mojej działalności charytatywnej, jak wszyscy wiecie. Pospieszyłem się i upubliczniłem prywatne sprawy pomiędzy Conorem i moją fundacją. Mój błąd, żyjemy, uczymy się” – napisał na Twitterze Poirier. „Rozprzestrzenianie pozytywności i czynienie dobra jest moim celem! Czuję, że wniosłem negatywną energię i osobiste opinie w coś, nad czym tak ciężko pracuję, co daje ludziom powód do radości i uśmiechu. Wezmę to pod uwagę i nadal będę walczył dla Good Fight.”

https://twitter.com/DustinPoirier/status/1382388473865322497?s=20

Pomimo groźby McGregora o wycofaniu się z walki przed oświadczeniem Poiriera, UFC w środę rano ogłosiło, że ich walka odbędzie się 10 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas przy udziale fanów.

Poirier (27-6 MMA, 19-5 UFC) i McGregor (22-5 MMA, 10-3 UFC) przystąpią do swojej trylogii remisując po dwóch walkach 1-1. McGregor wygrał pierwszą walkę w wadze piórkowej, przez TKO w pierwszej rundzie w 2014 roku. Poirier zrewanżował się w styczniu tego roku, pokonując McGregora przez TKO w drugiej rundzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Getty Images via TNS

Sprawa o rzekomą napaść seksualną przez Conora McGregora została umorzona

Urzędnicy z miasta Bastia na francuskiej wyspie Korsyka zdecydowali się umorzyć sprawę o napaść seksualną przeciwko byłemu podwójnemu mistrzowi UFC Conorowi McGregorowi.

We wrześniu 2020 roku McGregor został aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej i nieobyczajnego obnażania się. McGregor został przesłuchany i zwolniony przez francuskich urzędników, a jego zespół następnie wydał oświadczenie i stanowczo zaprzeczył wszelkim zarzutom.

Osiem miesięcy później, prokuratorzy poinformowali McGregora o swojej decyzji o nie wnoszeniu oskarżeń w liście uzyskanym przez TMZ Sports:

Oświadczenie
„Badanie obecnego postępowania nie uzasadnia żadnego postępowania karnego, ponieważ:

– „Fakty lub okoliczności stanu faktycznego postępowania nie mogły zostać jednoznacznie ustalone w wyniku przeprowadzonych dochodzeń.

– „Elementy materiału dowodowego nie są zatem wystarczające do ukonstytuowania się przestępstwa i zaangażowania ścigania karnego”.


Przedstawiciel McGregora powiedział, że dochodzenie karne prowadzone przez francuskie władze obejmowało pobranie DNA, które „potwierdziło relację McGregora”.

Był to jeden z trzech zarzutów o napaść seksualną, z którymi McGregor zmierzył się od 2019 roku, pozostałe dwa pochodzą z jego rodzinnego kraju – Irlandii. W styczniu podczas tygodnia walki przed UFC 257 poinformowano, że kobieta i jej matka złożyły wielomilionowy pozew wynikający z rzekomego incydentu w hotelu w grudniu 2018 roku. Nie jest jasne, w którym miejscu stoją sprawy z drugim zarzutem napaści seksualnej.

Conor McGregor ma się spotkać z Dustinem Poirierem 10 lipca na gali UFC 264 w Las Vegas w ich trzeciej walce. UFC ogłosiło w środę, że gala odbędzie się z udziałem fanów w T-Mobile Arena.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

joe.co.uk

Conor McGregor uderza w USADA za rzekome zamiatanie pod dywan naruszeń dopingowych Nate’a Diaza

Mystic Mac powrócił ze swoimi przewidywaniami i tym razem otarł się o skandal, poruszając kwestie wewnętrzne USADA, która nie ujawnia już kto przeszedł testy antydopingowe.

Conor McGregor ma przed sobą trzeci pojedynek z Dustinem Poirierem, który odbędzie się 10 lipca na UFC 264. I choć można mieć pewność, że mocno się na tym koncentruje, to jest też mocno skupiony na innych rzeczach, zwłaszcza na nieustannym pisaniu postów na swoich mediach społecznościowych. Ostatnio Irlandczyk skierował swoją uwagę w stronę USADA i Nate’a Diaza.

Wszystko zaczęło się od filmiku, na którym widać, jak McGregor ćwiczy jak opętany.

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1383754844838662151?s=20
Conor McGregor
„USADA przetestowała mnie tuż przed tym” – napisał McGregor. „Krew i mocz. To już dwa razy w tym tygodniu. Nie winię ich, jestem zwierzęciem. Co mnie jednak irytuje, to fakt, że nie ma już ogłaszania o przyłapanych sportowcach? Oznacza to 1. Mogą to przemilczeć. 2. Skażone suplementy są akceptowane.”


https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1383755799487414281?s=20
Conor McGregor
„Jeff Novitzky, jak to się dzieje, że opinia publiczna nie jest już informowana o pozytywnych testach?” McGregor dodał w innym tweecie. „Jak po sterydowej wpadce Nate’a Diaza, który wyprodukował własnej firmy suplementacyjnej skażoną multiwitaminę, został natychmiast dopuszczony do rywalizacji przed walką za mega pieniądze, czy teraz jesteśmy nieinformowani na temat wyników testów?”


https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1383889854677671946?s=20
Conor McGregor
„”Wszyscy są na sterydach” – sterydowy Nathan Diaz”


Być może na pierwszy rzut oka może się wydawać, że USADA była ostatnio bardzo cicha. Jednak szybkie spojrzenie na stronę USADA ujawnia 5 incydentów w 2021 roku, w których zawodnicy otrzymali ostrzeżenia lub sankcje za naruszenia antydopingowe. McGregor nie ma więc racji co do tego, że USADA nie ogłasza już ogólnie zawieszeń. Co jeśli chodzi o Nate’a Diaza?

Cóż… Nate rzeczywiście oblał test antydopingowy przed jego walką o pas BMF z Jorge Masvidalem w listopadzie 2019 roku. UFC i USADA wydawały się chętne do zamiatania tego pod dywan po tym, jak Nate dostarczył im dowody na skażony suplement. Skąd o tym wiadomo? Ponieważ Nate osobiście pisał o całym incydencie na Twitterze.

https://twitter.com/NateDiaz209/status/1187483429803196416?s=20
Nate Diaz
„To była po prostu wielka tajemnica i to było ukrywane i brzmiało jak jakiś g****, w które zaangażowani są ludzie na sterydach” – powiedział wtedy Nate. „Nie czułem się z tym komfortowo. Więc postanowiłem po prostu powiedzieć o tym publicznie. Bo jeśli masz zamiar powiedzieć mi teraz, że uzyskam pozytywny wynik na jakieś g**** i wszyscy będą szaleć z tego powodu, to ja nawet nie chcę walczyć.

To jest tylko oszukiwanie, jeśli wskakujesz do walki pod wpływem tego gówna, prawda? Więc powiedzmy, że przypadkowo wziąłem to g****, czego nie zrobiłem, ale powiedzmy, że jednak to zrobiłem. Cóż, wtedy po prostu walczmy za kilka miesięcy, kiedy to g**** przestanie działać. Nie mam z tym problemu. Nie obchodzi mnie, czy to zrujnuje twój show. Nie zrujnujesz całego mojego dziedzictwa. Jestem całkowicie naturalny.”


Pozostaje więc pytanie, które wisi w powietrzu: skoro raz byli skłonni zamieść to pod dywan, to ile innych sytuacji zostało zamiecionych? Czy McGregor zdaje się sugerować, że pod powierzchnią reżimu USADA dzieje się więcej, niż wiemy?

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1383896451239931914?s=20
Conor McGregor
„W każdym razie dzięki za wyjaśnienie mi tego Jeff, cisza jest wymowna. Dodatkowo gdzie jest moja kurtka wręczana przez USADA za ponad 50 czystych testów, które jak widzę wszyscy inni dostali?

Chcę sobie nią podetrzeć tyłek.”


Oczywiście na odpowiedź Nate’a Diaza nie trzeba było długo czekać.

https://twitter.com/NateDiaz209/status/1383891442595078151?s=20
Nate Diaz
„Fast System McGregora. Oto, co sterydy robią z tobą.”


https://twitter.com/NateDiaz209/status/1383911859661594632?s=20
Nate Diaz
„@TheNotoriousMMA więc ożywiłem dla Ciebie Fast McGregora i nie wykorzystałeś tego przeciwko Mayweatherowi, Khabibowi czy Dustinowi Poirierowi? Masz się uczyć i rozwijać w tej grze amatorze, a nie ciągle nap***ać w ten sam sposób jak żółtodziób.”


https://twitter.com/NateDiaz209/status/1383921234178498571?s=20
Nate Diaz
„Piszę system kondycyjny Diaza, żeby pokazać jak to się naprawdę robi i tak sram na to głupie McGregor fast g****. Ten i****** po prostu kopiuje wszystkie moje ruchy. Próbuje wsiąść na rower, pływać i w ogóle”.


Wygląda na to, że będzie więcej wzajemnych ataków do czasu, gdy McGregor i Diaz zabiorą się za swoją własną trylogię. Na razie Conor McGregor ma przed sobą Dustina Poiriera, a Nate Diaz pojedynek z Leonem Edwardsem na UFC 262 zaplanowanej na 15 maja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Menadżer Conora McGregora: „Tylko wygrana Conora i walka ze zwycięzcą starcia o pas między Oliveirą a Chandlerem mają sens dla dywizji lekkiej”

Menadżer Conora McGregora, Audie Attar, uważa, że jego klient jest o jedno zwycięstwo od walki o odzyskanie tytułu mistrza wagi lekkiej UFC.

Audie Attar, szef Paradigm Sports Management, uważa, że trylogia Conora McGregora (22-5 MMA, 10-3 UFC) z Dustinem Poirierem (27-6 MMA, 19-5 UFC) na UFC 264 zaplanowana na 10 lipca będzie decydującym pojedynkiem dla dywizji lekkiej UFC. Walka odbędzie się mniej niż dwa miesiące po tym, jak Charles Oliveira spotka się z Michaelem Chandlerem o wakujący pas 155 funtów na UFC 262 w dniu 15 maja, a Attar spodziewa się, że zwycięzcy tych dwóch walk zmierzą się ze sobą.

Audie Attar
„Myślę, że tylko to ma sens” – powiedział Attar w rozmowie z MMA Junkie. „Myślę, że to naprawdę będzie walką o miano pretendenta numer jeden. Sądzę, że kiedy Chandler vs. Oliveira dojdzie do skutku, zwycięzca tej walki zmierzy się ze zwycięzcą walki McGregor vs. Poirier 3.”


Chociaż istnieją znaczące konsekwencje, które wiążą się z walką Poirier vs McGregor 3, to dla McGregora jest ona bez znaczenia, jeśli w niej nie zwycięży. McGregor przegrał drugą walkę na UFC 257 w styczniu przez TKO w drugiej rundzie i bardzo chciałby rewanżu.

Attar powiedział, że widzi ogień w McGregorze wynikający z tego wyniku i jest on nakręcony, aby wygrać w trylogii.

Audie Attar
„Na tym etapie kariery Conora, udowodnił ludziom, że jest jednym z najlepszych w historii” – powiedział Attar. „Udowodnił sobie to, co chciał osiągnąć do tej pory. Jest takim zawodnikiem, że chce więcej. Nie musi już nigdy więcej walczyć w swoim życiu i być bardziej dumnym z siebie i wszystkiego, co osiągnął w oktagonie i poza nim jako przedsiębiorca i filantrop. Chodzi o to, żeby spróbować rzucić sobie wyzwanie jak prawdziwy fighter i myślę, że po przegranej, po której jest teraz 1-1, wypada odwrócić sytuację i zmierzyć się z nim w trylogii.

Zaoferowano nam garść innych opcji, możliwości i przeciwników, ale Conor był nieugięty w mówieniu „nie”, ponieważ chciał postawić sobie wyzwanie i upewnić się, że udowodni światu, że jest jednym z najlepszych w historii – i otrzyma lepszy koniec tej trylogii 10 lipca”.


McGregor i Poirier – którzy byli pierwszymi zawodnikami, którzy znokautowali się nawzajem w rywalizacji MMA – będą nie tylko walczyć o wysoką stawkę, ale zrobią to w powrocie fanów na gali UFC w Nevadzie. T-Mobile Arena w Las Vegas wyprzedała się w ciągu kilku minut na UFC 264, a Attar powiedział, że scena jest gotowa na wielkie widowisko.

Audie Attar
„Jedna rzecz o Conorze McGregorze jest taka, że nie chodzi o zwycięstwa i porażki” – powiedział Attar. „Chodzi o przygodę. (…) On ciągle budzi się zmotywowany każdego dnia, aby nadal ewoluować, nadal się uczyć – nie tylko ze wszystkich wspaniałych rzeczy, które wydarzyły się w jego karierze sportowej i z perspektywy biznesowej, ale także po prostu chcąc również ewoluować i rozwijać się, a nie żyć przeszłością z czymkolwiek, co robimy, czy to jego kariera sportowa, czy przedsięwzięcia biznesowe.

To ogromna walka dla tego sportu. Myślę, że fani, zawodnicy, wszyscy zainteresowani są po prostu tak podekscytowani tą okazją do wyrównania rachunków i zobaczenia, kto naprawdę będzie lepszym zawodnikiem – nie tylko tej nocy, ale całej trylogii.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Conor McGregor zainteresowany kupnem klubu piłkarskiego Manchester United

Były mistrz dwóch dywizji UFC Conor McGregor nie przestaje zaskakiwać i wywoływać kontrowersji. Tym razem Irlandczyk wyraził zainteresowanie kupnem klubu piłkarskiego Manchester United.

We wtorek mocno analizowane plany dotyczące Europejskiej Super Ligi najwyraźniej zakończyły się niepowodzeniem po tym, jak fani piłki nożnej na całym świecie zebrali się, aby zaprotestować przeciwko temu pomysłowi.

Manchester United był jednym z zespołów, które miały być częścią nowej Super Ligi, ale po tym, jak rywale z Manchesteru City i innych drużyn Premier League zajęli stanowisko przeciwko tym planom, „Czerwone Diabły” szybko poszły w ich ślady.

Wśród chaosu nadeszło ogłoszenie, na które wielu fanów United czekało z utęsknieniem, ponieważ dyrektor wykonawczy Ed Woodward zrezygnował z pracy w klubie.

Wobec krążących plotek sugerujących, że obecni właściciele, The Glazers, mogą zrezygnować z zarządzania klubem z Manchesteru, były mistrz UFC Conor McGregor wyraził swoje zainteresowanie zakupem klubu.

Conor McGregor
„Hej chłopaki, zastanawiam się nad kupnem Manchesteru United! Co o tym sądzicie?”

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1384588096528863232?s=20

Glazerowie, amerykańska rodzina, która jest również właścicielem Tampa Bay Buccaneers, kupiła Manchester United Football Club w maju 2005 roku. Mimo że pod wodzą ówczesnego menedżera Alexa Fergusona odnieśli wczesny sukces, fani zawsze krytykowali Glazerów za brak inwestycji w klub i boisko.

Choć Conor McGregor zgromadził mnóstwo pieniędzy z walk oraz innych biznesów, prawdopodobnie potrzebowałby sporej pożyczki, aby kupić United.

Według raportów, światowej sławy klub piłkarski prawdopodobnie osiągnąłby cenę sprzedaży w okolicach 4 miliardów dolarów.

Manchester United posiada w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników, do których z pewnością należą m.in: Bruno Fernandes, Paul Pogba, Marcus Rashford, Anthony Martial, Luke Shaw, Harry Maguire i obecnie wypożyczony Jesse Lingard.

Jeśli chodzi o irlandzką gwiazdę UFC, Conor McGregor ma powrócić do Oktagonu 10 lipca na bardzo oczekiwaną trzecią walkę z Dustinem Poirierem na gali UFC 264.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Dricus Du Plessis i Trevin Giles zestawieni po raz kolejny na UFC 264

Nieoficjalnie zawodnicy wagi średniej Dricus Du Plessis i Trevin Giles zmierzą się 10 lipca na gali UFC 264. Wydarzenie odbędzie się w T-Mobile Arena w Las Vegas, a jego głównym pojedynkiem będzie trylogia pomiędzy Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem.

Dwie osoby zaznajomione z tematem tego pojedynku poinformowały MMA Junkie o tym zestawieniu, ale prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Obaj fighterzy pierwotnie mieli walczyć 20 marca na gali UFC on ESPN 21 w Las Vegas. Do walki jednak nie doszło, ponieważ Du Plessis miał problemy z wizą.

Dricus Du Plessis (15-2 MMA, 1-0 UFC), były mistrz KSW, wygrał swój debiut w UFC w październiku, kiedy to znokautował Markusa Pereza w pierwszej rundzie. Zwycięstwo przedłużyło jego passę zwycięstw do trzech. Du Plessis skończył przed czasem 15 z 17 swoich walk.

Po wycofaniu się Du Plessisa z pierwotnie zaplanowanego spotkania, Trevin Giles (14-2 MMA, 5-2 UFC) zmierzył się z Romanem Dolidze, którego pokonał przez jednogłośną decyzję. Wygrana ta przedłużyła serię zwycięstw po wcześniejszych wygranych nad Jamesem Krause i Bevonem Lewisem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Dustin Poirier zaproponował trzecią walkę w wadze półśredniej. Conor McGregor odmówił

Pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC Dustin Poirier zasugerował, że jego trylogia z Conorem McGregorem na UFC 264 mogłaby się odbyć w wadze półśredniej. Odpowiedź McGregora była krótka i jasna.

Poirier i McGregor walczyli już dwukrotnie. Po raz pierwszy ci dwaj spotkali się na UFC 178 we wrześniu 2014 roku, a McGregor wygrał tę walkę przez nokaut w pierwszej rundzie w wadze piórkowej. Następnie obaj rywale zmierzyli się ponownie w styczniu tego roku na UFC 257 i tym razem Poirier wygrał walkę przez nokaut w wadze lekkiej. Obaj mają się teraz spotkać na UFC 264 w dniu 10 lipca w starciu, które prawdopodobnie będzie walką o miano pretendenta numer jeden w dywizji lekkiej. Poirier zaproponował jednak, aby tę walkę stoczyć w wadze półśredniej.

W niedzielę rano, McGregor napisał w mediach społecznościowych, że po tym jak pokona Poiriera w 155 funtach, przejdzie do 170 funtów i zmierzy się z mistrzem Kamaru Usmanem jeszcze w tym roku. Po zobaczeniu tego co McGregor napisał na swoim Twitterze, Poirier odpowiedział sugerując, że ich trzecia walka może się odbyć w wadze półśredniej.

Dustin Poirier
„Zróbmy to w 170 funtach. 3 walki 3 różne kategorie wagowe”

https://twitter.com/DustinPoirier/status/1386356755597303808?s=20

Jeśli tak by się stało, byłby to pierwszy w historii UFC, ponieważ żadna trylogia nigdy nie odbyła się w trzech różnych kategoriach wagowych. Generalnie większość rewanżów odbywa się w tej samej kategorii wagowej, więc fakt, że Poirier i McGregor walczyli do tej pory w dwóch różnych kategoriach wagowych jest już rzadkością. Jeśli jednak Poirier i McGregor walczyliby w wadze półśredniej w swojej trzeciej walce, byłby to pierwszy raz historii organizacji, co sprawiłoby, że trzecie spotkanie między nimi byłoby jeszcze bardziej intrygujące.

McGregorowi zależy jednak na pokonaniu Poiriera, a potem zdobyciu, a właściwie odzyskaniu tytułu mistrza wagi lekkiej i dlatego odrzucił propozycję stoczenia walki w wadze półśredniej.
https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1386372868011962369?s=20 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Conor McGregor przekazał darowiznę na rzecz innej fundacji charytatywnej. Dustin Poirier odniósł się do tej decyzji

Pozytywny finał konfliktu między Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem. McGregor przelał pieniądze na fundację charytatywną, ale nie jest to fundacja Poiriera.

Dla Dustina Poiriera fakt, że Conor McGregor zdecydował się przekazać darowiznę na rzecz organizacji charytatywnej z Luizjany - nawet jeśli nie jest to bezpośrednio jego własna fundacja - jest więcej niż wystarczające.

Przed ich rewanżowym pojedynku na UFC 257 w styczniu, McGregor obiecał przekazać 500 000 dolarów na fundację Good Fight Foundation Poiriera. Ale trzy miesiące po tym, jak Poirier (27-6 MMA, 19-5 UFC) znokautował McGregora (22-5 MMA, 10-3 UFC) w drugiej rundzie, jego fundacja nie otrzymała jeszcze żadnej wpłaty, a Poirier zdecydował się publicznie mu to wypomnieć.

Wywołało to konflikt na Twitterze między tą dwójką, a McGregor powiedział, że stał się podejrzliwy, ponieważ nigdy nie otrzymał "planów na wykorzystanie pieniędzy". McGregor zagroził nawet odwołaniem ich trylogii na UFC 264 w dniu 10 lipca z powodu tego, że Poirier krytycznie ocenił jego charakter.

Poirier pożałował jednak swojej decyzji, przepraszając za upublicznianie osobistych spraw i łącząc swoją fundację z prywatnymi sprawami z McGregorem.

Dustin Poirier
"Moje przeprosiny były bardziej dla mnie, ponieważ czułem, że powiązałem z czymś negatywnym moją fundację – coś, nad czym ja i żona tak ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć się tam, gdzie jest.", powiedział Poirier w rozmowie z ESPN. "Nie chcę, żeby ta chmura wisiała nad nią, a ja połączyłem ją z negatywnymi sprawami z powodu osobistej sprawy, a kiedy jestem prezesem i głosem fundacji, nie mogę robić tego typu rzeczy. Człowiek uczy się na błędach, więc patrząc wstecz na to, myślę sobie, cholera.

Ale to jest jedna z rzeczy w mojej karierze i moim życiu: kiedy popełniam błędy, mogę się do nich przyznać, uczyć się i próbować być bardziej dojrzałym i rozwijać się. O to chodzi w życiu i o to chodzi w walce, ale patrząc na to z perspektywy czasu, czułem się źle za połączenie mojej działalności charytatywnej z negatywną energią w ten sposób, czrgo nie powinienem był robić. Nie powiedziałem jednak nic nieprawdziwego. Nadal stoję przy wszystkim, co się stało".


Zwrot akcji w tej sprawie jest taki, że McGregor zdecydował się przekazać darowiznę - tylko nie na rzecz fundacji Poiriera. Zamiast tego McGregor zaoferował, że przekaże darowiznę bezpośrednio do Boys & Girls Clubs of Acadiana w rodzinnym mieście Poiriera - Lafayette, organizacji, z którą fundacja Good Fight Foundation Poiriera współpracowała w przeszłości.

The Boys & Girls Clubs of Acadiana ogłosiło na Instagramie, że otrzymało "niespodziewany telefon w zeszłym tygodniu" i zostało poinformowane, że McGregor "przekazuje 500 000 dolarów" na rzecz organizacji. Nie jest wiadome, czy płatność została otrzymana.

The Boys and Girls Clubs of Acadiana
"Boys & Girls Clubs of Acadiana otrzymały niespodziewany telefon w zeszłym tygodniu i z pokorą chcą się podzielić tym, że @thenotoriousmma przekazuje 500 000 $, aby wpłynąć na młodzież w południowej Luizjanie, wspierając nasz nadchodzący 2021 Summer Camp i bieżące wydatki na zdrowie i rekreację w naszych 6 klubowych miejscach. Ta inwestycja zmienia postać rzeczy! Dziękujemy, Conorze, za pomoc w zapewnieniu, że nasze dzieci mają to, czego potrzebują, aby rozwijać się i kwitnąć tego lata!"

https://www.instagram.com/p/COJJEuihHQ3/

Podczas gdy niektórzy postrzegali decyzję McGregora, aby zrezygnować z bezpośredniej darowizny dla fundacji Poiriera jako celową zagrywkę, Poirier powiedział, że jest po prostu szczęśliwy móc zobaczyć, jak lokalne dzieci korzystają z darowizny, co było jego ostatecznym celem od samego początku.

Dustin Poirier
"To jest tak niesamowite, bo ostatecznie, pomagając społeczności, pomagając ludziom w potrzebie, była to misja i cel od samego początku. Od kiedy używałem aukcji eBay zanim miałem fundację, kiedykolwiek robiliśmy małe rzeczy dla społeczności. To zawsze było celem, więc na koniec dnia, dobroczynność wygrywa. Misja zakończona.

Widzę wielu ludzi, którzy chcą dołączyć negatywne emocje i powiedzieć, że to był policzek w twarz, to i tamto. Jeśli chodzi o darowiznę, Conor nie przekazał jej na moją organizację charytatywną, ale to nie są moje pieniądze. To są pieniądze ludzi. Nie wiem dlaczego ludzie tak myślą i skąd to biorą, ale ostatecznie wygrywa organizacja charytatywna, więc jest świetnie. To nie był policzek w twarz. To było przybicie piątki, ponieważ ludzie ze społeczności wygrają."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Dla Poirera idealny biznes ta trylogia, tylko czy jakkolwiek go sportowo do przodu pcha ten rewanż?


Zmieniony przez - annihilus w dniu 5/4/2021 1:06:30 PM

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17 lipca - UFC on ESPN 26: Makhachev vs Moises

Następny temat

21 maja - Bellator 259: Cris Cyborg vs. Leslie Smith 2

WHEY premium