SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczący z wsi i małych miasteczek

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Sporty i sztuki walki większą popularnością cieszą się oczywiście w dużych miastach - jest więcej klubów, instruktorów, no i warunki lokalowe są oczywiście również lepsze. W czasach PRLu miało to chyba jakieś znaczenie z jakiej kto pochodzi rodziny - czy z chłopskiej, inteligenckiej, robotniczej albo czy ma się w rodzinie księdza czy SBeka - to albo ułatwiało albo utrudniało zrobienie kariery.

Póki co te czasy minęły (choć nie każdy się z tym godzi). Znam wielu mistrzów z małych miejscowości, w tym mistrzów świata w kickobxingu. Czy ktoś z Was zna wielkich sportowców, którym udało się zrobić karierę w świecie a pochodzącego ze środowiska wiejskiego lub małomiasteczkowego (za małe miasteczko chyba należy uważać takie gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 50 tys. np. słynny Kazimierz Dolny liczy tylko ... 3,5 tys. mieszkańców). Widać też, że w małych wsiach mieszczą się też ogólnopolskie organizacje sportowe (np. Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do ma siedzibę w miejscowości Osiek koło Brodnicy - "Gmina Osiek [...] Zajmuje powierzchnię 7512 ha, w tym użytki rolne 6213 ha, z podziałem administracyjnym na 17 sołectw. Sąsiaduje z gminami: Brodnica, Świedziebnia, Wąpielsk, Rypin" www.gminaosiek.pl".

Ja sam urodziłem się i wychowałem na w małej wsi z czego jestem bardzo dumny i nie wstydzę się tego powiedzieć. Jednak wielu ludzi zwyczajnie nie ma takie dystansu do siebie i nadal uważa ludzi mieszkających na wsi za gorszych - z taką dyskryminacją nie można się zgodzić, bowiem ludność wsi to prawie 40 % naszego kraju

Nadal maleje liczba i udział mieszkańców miast w ogólnej liczbie ludności kraju. Obecnie ludność miejska stanowi niewiele ponad 61 procent, natomiast sukcesywnie rośnie liczba ludności mieszkającej na obszarach wiejskich. Ze wstępnych danych wynika, że w minionym roku liczba ludności zwiększyła się w 9 województwach.

Jakie macie na ten temat zdanie?
http://wapedia.mobi/pl/Ludność_Polski 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
A choćby Marek Piotrowski - Dębe Wielkie...

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Sam mieszkam w miasteczku ok 6 tys mieszkańców bez żadnego klubu SW. Ale jak to mówią chcieć to móc , a blisko nie znaczy dobrze.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Myślałem, że Marek Piotrowski jest z Mińska Maz., ale to nie jest wielka odległość od Dębe Wlk.

Zmieniony przez - MarKosTSD w dniu 2010-02-15 08:07:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
Dębe Wielkie ok. 10 km od Mińska Mazowieckiego, natomiast Marek Piotrowski prowadzi zajęcia w klubie razem z M. Kaczorkiem. Marek został uhonorowany ostatniej wiosny nagrodą powiatu Laur Roku za zasługi promocje powiatu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Feliks Stamm - Kościan. Co prawda zawodnikiem wielkim nie był, ale walczył.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5661
Z tą dyskryminacją ludzi ze wsi to pewien pan stanowczo przesadził. Sam mieszkam we wsi liczącej niecałe 200 mieszkańców i sam też poczułem się nieco urażony tymi docinkami i ciągłym podkreślaniem tego ,że ktoś pochodzi z małej wioski.



Zmieniony przez - kaamilew w dniu 2010-02-16 20:47:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 268 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3536
Pudzian jest z Białej Rawskiej, 3231 mieszkańców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Jacku dzięki za wypowiedź, Ty też chyba jesteś z jakieś wioski i prowadzisz tam klub tsunami?

kaamilew wiele osób mogło się poczuć urażonych takim sposobem prowadzenia dyskusji, podkreślanie (i to na niebiesko, czerwono - różowego mu tam jeszcze brakuje), że ktoś jest mieszkańcem wsi i czynienie z tego argumentu w dyskusji jest co najmniej żałosne. Przecież tak jak napisałem 40 % ludności to mieszkańcy wsi, czyżby komuś się wydawało, że ci ludzie ze wsi to są gorsi?

Piosenka dla wszystkich niewieśniaków http://jorgus1972.wrzuta.pl/audio/8qXb0yBTqsf/elektryczne_gitary_-_jestem_z_miasta

Zmieniony przez - MarKosTSD w dniu 2010-02-17 15:13:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 678 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5910
nie pamiętam imienia ale nazwisko Ziętek kick-boxer, miejscowość Brzeziny z 1 tys osob bedzie. W karierze zawodowej nie przegral zadnej walki

"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Mariusz :) jako trener jest niemożliwy ale się lubimy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rękawice bokserskie 200-300zł

Następny temat

Egzamin KK w Stalowej Woli

WHEY premium