SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[czkujawa] Dieta redukcyjna - Proszę o ocenę/korektę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Proszę o pomoc w korekcie diety pod redukcję tkanki tłuszczowej w moim przypadku.

Ankieta:

Płeć : mężczyzna
Wiek : 28
Waga : 85
Wzrost : 176
Obwód klatki : 102
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 100
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu FBW (Mawashi wersja latwiejsza), w DNT Biegi (30+ minut)
Odżywianie : do tej pory 3 posiłki, nadmiar piwa
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : skłonności do nadciśnienia
Preferowane formy aktywności fizycznej : trening w domowych warunkach, bieganie, trening z wykorzystaniem ciężaru ciała
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety : ponad 5 lat temu "dieta" kopenhaska i Dukana, od tego czasu nic.

Zgodnie z powyższym, właśnie rozpocząłem trenowanie celem zrzucenia pokładów tłuszczu.
Trzy dni w tygodniu wykonuję FBW by Mawashi, wersja łatwiejsza a w DNT biegam poczynając od 30 minut i zwiększając ten czas.
Szczegóły w dzienniku: tutaj

Na podstawie podwieszonych artykułów obliczyłem swoje zapotrzebowanie oraz bazowy rozkład BWT:


Następnie za pomocą kolejnych porad ułożyłem bazowy zarys diety (nie wliczałem warzyw i owoców):



Pytania do szanownych kolegów:
1. Jak to wygląda i co należałoby zmienić.
2. Zapotrzebowanie nie jest "ucięte" w ogóle. Czy powinienem to zrobić, w jaki sposób i o ile kcal ?
3. Trening, zgodnie z oznaczeniem w powyższej diecie oraz w informacji w dzienniku przeprowadzam z przyczyn organizacyjnych zawsze rankiem o godz. 05:00 zaraz po pobudce bez posiłku przed. W związku z tym być może coś w powyższej rozpisce wymaga dostosowania do tej sytuacji ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Czarek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodatkowe pytanie nr 4:

Czy warto/można wpleść gdzieś ser źółty ? Tutaj w Holandii gdzie obok znajduje się miejscowość Gouda czy Edam mam dostęp do bardzo dobrych serów żółtych, co za tym idzie chciałbym wiedzieć jak się z nimi obchodzić w diecie. Czytałem różne opinie. Pytanie co będzie najbardziej odpowiednie w moim przypadku.

Dziękuję za wszelką pomoc w temacie tym i powyższych :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 377
nie znam się za dobrze ale rzuciła mi się w oczy ogromna dawka tłuszczu w diecie, ważę tyle co ty a jem go dwa razy mniej na rzecz białka i węgli - staram się jeść co najmniej 30% białka, około 50% węgli i około 20% tłuszczy, do tego trenuję 4 do 5 razy w tygodniu. Zobacz moje dzienniki żywieniowe w profilu i porównaj. Dodam, że z efektów jestem zadowolony.


Zmieniony przez - Tokuzi w dniu 2014-07-09 12:24:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ukrywam, że faktycznie wygląda na dość dużo, ale opierałem się po prostu na wskazówkach z podwieszonego postu: tutaj, a że jestem zielony to ułożyłem rozpiskę tak a nie inaczej i oczekuję na informacje

Dzięki za rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 377
polecam też filmiki "zapytaj trenera" na youtubie :D między innymi mówią o dietach low carb że nie wszystkim służą, musisz samemu poczuć co dla ciebie będzie lepsze.

Zmieniony przez - Tokuzi w dniu 2014-07-09 13:37:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Endomorfik 17 lat i brak apetytu na redukcji...

Następny temat

Ocena diety na mase

WHEY premium