SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

oddychanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak oddychać przy podciąganiu sztangi wzdłuż tułowia oraz przy wznosach ramion bokiem/przodem. Bo niby gdy podnosi się ciężar, wtedy ma być wydech, ale niektórzy twierdzą, że przy ww ćwiczeniach naturalnym oddychaniem jest na odwrót - podciąganie sztangi = klatka się poszerza = trzeba ronić wdech. Więc jak to jest? Szłyszałem, że jak się źle oddycha, to można sobie uszkodzić serce?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


bd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 458
Dzieki chlopaki, znowu poczulem, ze zyje...mam teraz motywe do budowy ciala !!! I pomyslec, ze nauczylem sie oddychac dopiero teraz.........

Z poważaniem Underground Warrior.

Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no co jest z wami? nikt nie oddycha czy nikt nie wykonuje tych ćwiczeń?

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2410
Ja przy podnoszeniu sztangi czy też sztangielek nabieram powietrza,a wydycham przy ruchu negatywnym.

WitF1

WitF1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10479
ja też :)

zuar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy wysilku wydech, przy opuszczaniu wdech. i nie zatrzymuj powietrza bo zemdlejesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10479
Ogólnie to tak, ale akurat dla powyższych ćwiczeń bardziej naturalnym sposobem oddychania jest wdech przy podciąganiu sztangi czy wznosie sztangielek, a wydech przy opuszczaniu.

zuar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ryu masz racje. Przeciez oddychanie to jedna z najwazniejszych rzeczy w treningu. Ruch pozytywny wydychanie , a negatywny wdychanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Kiedyś kiedy jeszcze byłem młody na ruchu pozytywnym przytrzymywałem oddech pakując całą siłę w bebechy, wydychałem w negatywnym a wdychałem na poziomie zerow.
Tak mnie z***ał jakiś gościu, wyglądem zawodowca, że źle oddycham, że aż mi się głupio zrobiło. Od tego czasu zawsze pozytywny wydech a negatywny zaciągniecie powietrza.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 3310 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6461
zgadzam sie

Aptekarz
Moderator dz.Doping

Gdzie jest droga do spoczynku światła? (...)
Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził,
a liczba twych dni jest ogromna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 458
Czesc, mam wielki problem i nie wiem co ze mna jest...jak cwicze, a raczej cwiczylem, bo juz od miesiaca mnie tak boli glowa przy treningu, ze nie moge nic podniesc wdychalem powietrze wllasnie w fazie zerowej, trzymalem je w plucach i wyciskalem, wypuszczalem je dopiero wtedy gdy juz chyba opuscilem sztange, nigdy mi nic nie bylo i nie zwracalem na to uwagi, a teraz tak mi glowa czerwienieje i boli z tylu, ze mam podejrzenia jakiegos tetniaka albo goza...czy tak moze byc?, co robie zle? Dlaczego mnie tak boli glowa?, czy musze skonczyc z treningiem?, czy jeszcze sie do tego nadaje?, wyczytalem teraz, z waszych wypowiedzi, ze nalezy wypuszczac wraz z wyciskaniem, ale czy to nie oslabia, co mam robic, za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje...pozdro, jakos sie odwdziecze.

Z poważaniem Underground Warrior.

Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 809 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53284
MUSISZ SIĘ ODUCZYĆ TEGO NAWYKU I ZACZĄĆ ROBIĆ TAK ŻE KIEDY WYCISKASZ WYPUSZCZASZ POWIETRZE KIEDY SIĘ DO TEGO PRZYZWYCZAISZ TO NAPEWNO MNIEJ NIE BEDZIESZ WYCISKAŁ I GŁOWA NIE POWINNA CIĘ BOLEĆ

"Dla zdrowia najlepszymi aktywnościami są pompowanie mięśni i podnoszenie ciężarów..."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbę

Następny temat

Program na biceps?

WHEY premium