Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 2431 razy
 • Autor

  WSS - Paweł Szkopek

 • OlekL
  • Pochwały:0
  • Nagany:0
  • Postów: 349
  • Na forum: 7 lat
  • LPA: 18134

  Wysłano 18 V 2009 21:16

  zgłoś naruszenie

  Paweł Szkopek  numer 19
  zespół Factory Racing
  motor Triumph Daytona 675(2008)
  wiek 33
  data urodzenia 06.08.1975
  strona internetowa www.szkopek.pl
  miejsce urodzenia Gostynin
  miejsce zamieszkania Dobrzyków
  narodowość Polak
  waga 68 kg
  wzrost 173 cm
  opony Pirelli

  Początek przygody Pawła Szkopka z jednośladami sięga roku 1982, kiedy to Paweł w wieku 7 lat otrzymał w prezencie od swoich rodziców motorynkę. Trzy lata później, dziesięcioletni wówczas Szkopek, usiadł za sterami popularnego w Polsce w tamtych latach Simsona S51. Po kolejnych trzech latach Paweł stał się dumnym posiadaczem MZ ETZ 251, motocykla, na którym jeździł niemal każdy polski motocyklista. Już wtedy Szkopek pokazywał swój charakter, co powodowało, że Jego motocykle częściej odmawiały dalszej jazdy niż by sobie tego życzył. Podobnie było z kolejnym nowym motorem, MZ ETZ 150, której żywot także nie trwał zbyt długo. Po ostatniej MZ Paweł miał sporą przerwę, by w wieku 23 lat, w sezonie 1998, dosiąść Hondy NSR 125 i wystartować na niej w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Debiut na torze Poznań przyniósł pierwsze zwycięstwa i błyskawiczny rozwój kariery Pawła Szkopka. Starty w Mistrzostwach Polski, Europy, wyścigach serii Master of Endurance i wreszcie w tych najważniejszych Mistrzostwach Świata sprawiły, że dziś nikt nie ma wątpliwości, iż jest jednym z czołowych polskich zawodników. Teraz jako pierwszy Polak ma szanse powalczyć w pełnym sezonie MŚ w klasie Supersport.

  Źródło: www.szkopek.pl
  I dont stop when im tired
  I stop when im done!
  0
 • Pippo
  • Pochwały:1
  • Nagany:brak
  • Postów: 23188
  • Wiek: 25 lat
  • Na forum: 6 lat
  • LPA: 66847

  Wysłano 24 VII 2009 03:00

  zgłoś naruszenie
  Wszyscy ludzie dobrej woli łączcie się! Potrzebna jest bowiem pomoc finansowa na leczenie jednego z najlepszych polskich motocyklistów – Pawła Szkopka.

  Podczas trzeciej rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski, obywającej się w czeskim Moście, w trakcie jednego z treningów zaliczył on potężny upadek. #19 wyleciał z toru i uderzył o bandę, poważnie uszkadzając przy tym lewą rękę. Po wypadku przetransportowano go do jednego ze szpitali w Moście, założono mu śruby na rękę i odesłano do Polski.

  A oto co powiedział nam sam Paweł:

  „Witam wszystkich moich fanów, kibiców, ludzi którzy życzą mi dobrze jak i tych którzy nie są może moimi przyjaciółmi ale trzymają za mnie kciuki podczas walki na torze.

  Rokowania w leczeniu mojej ręki nie napawają zbytnim optymizmem ale również nie są dramatyczne. Niestety na moją niekorzyść wpływa to, iż mam uszkodzone mięśnie i to one nie pozwolą mi wrócić szybko na tor. Na pewno nie w najbliższą rundę MMP. Jeżeli leczenie będzie przebiegało pozytywnie, to jest szansa na mój powrót jeszcze w tym roku i to może już podczas podwójnej rundy w sierpniu.

  Stan ręki konsultowałem w wielu klinikach w Europie, między innymi za pomocą Pawła Górki w klinice S.O.S Ręki we Francji. To klinika gdzie leczy się najcięższe przypadki po urwaniach czy zmiażdżeniach górnych kończyn. Ludzie stamtąd również mówili, że pierwsze zaopatrzenie w Czechach było w porządku. To samo powiedzieli lekarze od Olka z MK FOZ. Tak więc pozostają mi tylko w celu przyśpieszenia leczenia kosztowne zabiegi wszczepienia komórek macierzystych, laseroterapii czy magneto. Lekarz mówił również o jakiś komórkach ze szpiku kostnego.

  W tym miejscu, chciałem prosić każdego, kto w jakikolwiek sposób może mi pomóc o tę właśnie pomoc. Jak wiecie na początku roku wystartowałem w i miałem nadzieję na starty w pełnym sezonie, na zdobycie sponsora jeżeli będę startował. Jednak jak się potoczyły losy moich startów wszyscy wiemy. Ani startów, ani ogromnych pieniędzy włożonych do zespołu, ani zespołu, ani szansy na sponsora żeby oddać pieniądze pożyczone na sezon. Otwarcie przyznaję, że moja sytuacja finansowa na dzień dzisiejszy jest beznadziejna i nie mam pieniędzy na uregulowanie bieżących zobowiązań w terminie, a tu taki niespodziewany problem, który musi niestety kosztować. Jeżeli jest więcej ludzi dobrej woli, to proszę każdego o pomoc. Ja ze swojej strony obiecuję, że nie będę się żaden sposób oszczędzał i dam z siebie wszystko żeby jak najszybciej wrócić i bronić polskiego honoru.”


  Każdy kto w jakiś sposób może wspomóc Pawła, prosimy o wpłaty na jego konto w banku Pekao SA na numer 90 1240 3174 1111 0000 2901 7203.
  Power wears out those who do not have it.

  Inne dyscypliny & Hazard
  0