SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w okresie przygotowawczym(2 miesiące). Siłownia + inne

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 436
Witam,
Dodaję temat do treningu dla początkujących, chociaż trenuję już sporo czasu. Głównym sportem który uprawiam jest piłka nożna. Zważając na Polską aurę odbywa się to tak, że grudzień na odpoczynek, styczeń, luty i lipiec na większe zapieprzanie, reszta miesięcy to gra z piłką.
Tyle wstępu, ale to nieważne... Jest styczeń i chciałbym rozpisać sobie plan treningowy na te miesiące. Z 7 dni w tygodniu będzie wyglądało tak, że:
- 1 dzień na regenerację na basenie(przeważnie piątek)
- 1 dzień na mecz(sobota)
- 1 dzień na trening bramkarski(niedziela)

Pozostały mi 4 dni które chciałbym w pełni spożytkować. Czasami będzie to wyglądało, że 2 razy trening piłkarski, 2 razy siłownia, w inny tydzień z kolei 3 razy siłownia, raz trening piłkarski. Co wtedy robić na siłowni? na czym dokładnie się skupić? Czy każdego dnia na innych partiach mięśni, czy może robić trening ogólnorozwojowy?

Trenował będę dwa razy dziennie, tzn. trenował... rano rozciąganie, ćwiczenia stabilizujące i ćwiczenia na wyskok, a po południu siłownia lub trening piłkarski.
Chciałbym również ustalić sobie jakąś dietę. O ile mam już rozeznanie jakie produkty spożywać/ zakupić, do dziennie spożycia potrzebuję 2500kcal, ale nie wiem co jeść przed, a co po. Przed i po treningu coś lekkiego? owoce i warzywa, owsianka? Nic z dużą zawartością białka i tłuszczy?

Mój wiek: 22 lata
Wzrost: 187cm
Waga: 85kg

Nie jestem ani gruby, ani szczupły. Moja waga jest związana z grubymi udami i łydkami co jest moją zmorą. Co można z tym zrobić aby ich obwód był mniejszy? jakie ćwiczenia? Jakie odżywki? czy warto kupić białko, spalacz tłuszczu bądź kreatynę?

Cel: Chciałbym ważyć w okolicy 80kg. Myślę, że gdybym zrzucił z ud i łydek spokojnie byłoby to możliwe. Każdy kto mnie widzi to dziwi się, że tyle ważę. Tkankę tłuszczową mam jedną z niższych w całej drużynie, ale do pełni szczęścia i profesjonalizmy dałoby się coś zredukować z tłuszczu z górnej partii ciała. Czy wobec tego jest sens kupować spalacz tłuszczu czy w jakiś inny sposób to wyrzeźbić?

Podsumowując:
- Co i jak trenować na siłowni?
- Co zrobić by uda i łydki były mniejsze?
- Co jeść przed i po treningu?
- Jakie odżywki zakupić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Przeczytaj posty podwieszone znajdziesz trening
Nie da się
nie ten dział
nie ten dział jak nie masz diety to po co Ci suplementy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Slaba klatka piersiowa!

Następny temat

Trening dla zarobionych

WHEY premium