SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia i siatkówka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Witam. Mam 17 lat, 183 cm wzrostu, 60 kilo wagi. Z siłownią miałem do czynienia przez dwa miesiące. Planuje rozpocząć trening siłowy by poprawić swoje wyniki w siatkówce. Prosił bym kogoś kto sie na tym zna o rozpisanie mi dobrego trzydniowego treningu(pon,śr,pt). Z góry wielkie dzięki.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 60

Wzrost: 183

Cel treningowy: poprawienie wyników w siatkówce

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące (trening nieregularny)

Uprawiane inne sporty: siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Sztanga, prosty atlas, ławeczka, sztangielki

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja ćwicze siatkówke juz kolo 5 lat ( tez mam 17 lat ). Siłownia w siatkówce nie jest aż taka wazna. Typowemu atakującemu potrzeba dobry wyskok silne przedramię i palce oraz barki ( o technice wspominać nie musze :P ) ( wiec trening typowo siłowy obejmuje tylko nogi, przedramie i barki )Inaczej trochę się to ma w przypadku rozgrywającego gdzie ćwiczył bym jedynie nogi i barki ponieważ nadgarstki i palce mają być "miekkie" a trening siłowy dodając siłe usztywnia także prace mieśni. Natomiast Libero skupia się jedynie na dynamice i technice wiec trening siłowy nie potrzebny - chyba ze wytrzymałościowy, ale do tego nie potrzeba siłowni :)

Wiec na jakiej pozycji grasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Ja gram 4 lata wydawało mi się że treningi na siłowni w dużym stopniu poprawią moje osiągi. Dzięki za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Gram na pozycji przyjmujący/atakujący
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W siatkówce liczy się dynamika i refleks - na twoim miejscu zrobił bym sobie jakiś program na wyskok np. Super dunks 3. Kiedyś jakiś robilem ... ale nie pamietam jaki - po 3 tygodniach stawy mi siadały ( 3 razy podchodzilem do roznych programow i dluzej niz 3 tygodnie nie wytrzymalem - ale mialem wtedy 14-15 lat wiec bylo to troche głupie bo mialem jeszcze rozwijajace sie stawy ):P Ale i tak proponowal bym brać cos na stawy wczasie trwania programu ... W kazdym razie najlepszym ćwiczeniem na wyskok są ćwierć skoki :) Dodatkowo dobrze by było jakbyś wyrobił sobie dodatkowe nawyki np. jak chodzisz po schodach staraj się to robić na palcach a nie calą stopą ...bez wiekszego dodatkowego wysilku wyrobisz sobie porzadne łydki :) Albo głupie poranne ubieranie ... staraj sie ubierać na stojąco - takie blache rzeczy ... ale wykonuje się je regularnie a co najwazniejsze powoduje że ćwiczymy nie swiadomie nasze nogi :) Dodatkowo możesz na silce porobić przysiady i wznosy łydek :) Oraz plecy ( np. wiosłowanie sztanga )... gdy poprawie się atakuje to wieksza cześć sily ataku pochodzi z pleców a nie z rak ... :) W obronie to tylko technika :P wiec tu filozofi nie ma :P

Pozdro!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hantle czy sztanga? Pytanie do zorientowanych.

Następny temat

2 miesiace FBW. Co teraz ?!

WHEY premium