SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Roznice miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a tabletkami "PO"

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11587
Czy sa jakies roznice skladowe w zwyklych tabletkach antykoncepcyjnych a tabletkach "Po" ? W dziale doping pojawila sie opinia (pojedyncza i w temacie nie na temat hehe) ze nie ma co przeplacac na "specjalistyczne" tabletki PO, tylko mozna przyjąć normalne (już po stosunku, nawet jak ich sie wczesniej nie przyjmowalo). Domyslam sie, ze moze chodzic o te same hormony (pod inną nazwą apteczną) i ich rozne ilosci (a moze i czasy wchlaniania?), ale o damskiej endokrynologii mam wiedze najwyzej podstawową i znawcy udawac nie zamierzam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11587
Ok, obadam te srodki ktore wymieniles pod kątem skladu i moze dolicze sie jak zastapic nimi tabletki Po. Dzieki za dyskusje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Sama sie zaciekawilam pytaniem,bo wczesniej nie znalam odpowiedzi.
Znalazlam o tym,ze takie tabletki maja taki sam sklad co antykoncepcyjne,ale bierze sie ich kilka,w ustalonych odstepach parugodzinnych,bo jak sie bierze tab.antykon.to masz jedna na dzien.
Nawet doczytalam,ze zwyklymi tab.antykon.mozna zrobic taki efekt.
Bu,ale to tak jakby aborcja.Straszne.
Dodatkowo takie dzialanie ma duzo skutkow ubocznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Tabletki po stosunku zawierają duża dawkę hormonów dlatego ich stosowanie powinno się ograniczyć.Nie ma sensu tak drastycznie wpływać na gospodarkę hormonalną organizmu.Tutaj mam dla Was przykład z własnego doświadczenia.Jak wiadomo tabletki antykoncepcyjne przyjmuje się w pierwszym dniu okresu.Był czas,że akurat okres się skonczył więc przyszło by nam z nową koleżanką czekać miesiąc,zaznaczam,że to był dawno,a ja miałem jakieś 18 lat,młody to i głupi.Wymyśliłem sobie zastem,że załatwię tabletki po stosunku i tyle.Załatwiłem Postinor.Sprawa wyglądała tak,że przez jakiś czas,coś koło tygodnia o ile pamiętam moja dziewczyna zażywała ten środek dziennie pojednej tabletce.Po tygodniu musiała przestać bo pojawił się okres ale na krótko.Po tym czasie nie było go chyba przez około dwóch miesięcy,po czym znów się pojawił i trwał prawie trzy tygodnie.Ten przykład pokazuje jak kilka tabletek potrafiło rozregulować cykl miesięczy więć lepiej nie bawcie się w gdybania i nie kombinujcie z hormonami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11587
Nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy... Pytam, czy np kupujac zwykle tabletki antykoncepcyjne po przykladowo 20zł za 30 tab i lykajac ich 4 czy 5 (aby dawka odpowiadala tej PO, w takich samych odstepach jakby to byla PO) po stosunku, nie otrzymamy takich samych efektow, jak zażycie "specjalistycznej" tabletki PO z takim samym skladem (acz np w jednej tabletce)?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Teoretycznie powinno tak to działać.Przykładowo Postinor zawiera 0,75mg lewonogestrelu.Możesz porównać ile jest go powiedzmy w tabletkach Rigevidon czy ogólnie w tabletkach anty drugiej generacji.Tylko,że w tych tabletkach nie ma tylko lewonogestrelu,jest też ethinylestradiol czyli bioaktywny estrogen i nie wiadomo jak wpłynie na organizm jednorazowa podwyższona dawka tej substancji.Słyszałem o takich praktykach przyjmowania zwykłych tabletek antykoncepcyjnych po stosunku,tylko kto tak dokładnie sprawdzał skuteczność takiego działania.Jak napisałem wcześniej lepiej nie kombinować.Poza tym czy tak trudno łykać dziennie po jednej tabletce i mieć w zasadzie bardzo dużą pewność zabezpieczenia?



Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-08-24 13:17:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
mozna "przyjąć zwiększoną dawkę zwykłych preparatów antykoncepcyjnych, a właściwie takich, które zawierają etylenoestradiol w dawce 50 mg i lewonorgestrel w dawce 250 mg każda. Taki skład ma większość hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych. Sposób użycia jest następujący: 2 tabletki zaraz po stosunku i kolejne 2 po 12 godzinach. Po zastosowaniu tej metody u 50 % kobiet występują nudności, u 25% wymioty a także krwawienia nawet do 3 dni po. Jest to tak zwana metoda Yuzpe – wyłącznie po konsultacji i pod opieką lekarza!!!
Wszystkie opcje oznaczają przyjęcie na raz dużej dawki hormonów, co powoduje zaburzenie naturalnej gospodarki hormonalnej w organizmie."

1 tabletka antykoncepcyjna to wychodzi jakies 1.5-2zl,a jak by sie wzielo takich 4 to jest 6-8zl,tabletki po to kilkadziesiat zlotych...
I tak nie patrzylabym na cene,ale na skutki uboczne i sprawe etyczna.


Wlasnie,lepiej po prostu brac codziennie jedna tabletke. Interesujesz sie tym pewnie,bo taka tabletke ciezej zdobyc.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Nie tak ciężko,wystarczy iść do szpitala na izbę przyjęć i powiedzieć jak się sprawa ma,przynajmniej całkiem niedawno tak było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11587
Skutki uboczne to chyba bylyby takie same jak i po tabletce PO, bo niby czemu mialyby byc inne, z uwagi na ta sama dawke, tylko zamiast jednej tabletki, to np 4 ? Macie jakies konkretne przykłady (leków) nazwijmy to "tańszych" zamienników tabletki PO ? Tez mysle, ze lepiej brac normalne tabletki i pozniej nie miec problemow, ale zobaczylem taka opinie na forum (dosc niepopularną) i dobrze by bylo znac kilka razy tanszy zamiennik w razie POtrzeby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Rigevidon,Gravistat,Anteovin,Klimonorm,Microgynon 21,Minisiston,Stediril 30,Tri-Regol,Triquilar.Zażywanie każdego z tych środków najpierw powinno być skonsultowane z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
"Zykle" tabletki antykoncepcyjne tez trzeba brac po skonsultowaniu sie z lekarzem.Musi byc pewny,ze kobieta nie jest w ciazy,bo stracilaby dziecko,a jesli o to jej chodzi to sa inne metody.

Roteiro-Lampka czerwonego wina jest zdrowa albo nieszkodliwa,ale pare butelek na raz? Duzo moznaby podac przykladow.
Wziecie tak duzej dawki hormonow na pewno dobre albo neutralne nie jest.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11587
Raczej niewiele osob konsultuje z lekarzem branie tabletki PO, tylko biegnie do pierwszego lepszego ktory to wypisze. Chodzi mi o sytuacje kryzysowe tj po stosunku bez antykoncepcji u zadnej ze stron a nie po kazdym stosunku, zeby sobie lykac jak cukierki. Potraficie wymienic konkretne tabletki, ktore maja taki sam sklad jak te PO a nie są PO tylko zwyklymi antykoncepcyjnymi ?

Zmieniony przez - roteiro w dniu 2008-08-24 21:00:40
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadmierne pocenie na twarzy - jak zlikwidować?

Następny temat

PYtanie stawy co najlepsze???

WHEY premium