SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regulacja Hormonalna

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Witam . Wiele się w tym dziale mówi o sprzęrzeniu zwrotnym i o regulacji hormonalnej jednak nikt dokładnie (chyba) tego nie opisał więc ja to zrobie . Zaczerpnięte Endokrynologii Ginekologicznej .
Ujemne Sprężenie Zwrotne - ma ono miejsce gdy duże stężenie jednego hormonu powodujespadek ilości hormonu pobudzającego jego produkcje . np. duża ilość T3 blokuje wydzielanie TSH , czy progesteron blokuje wydzielanie LH .
Dodatnie Sprzężenie Zwrotne - taką formę obserwuje się , gdy stęzenie jednego z hormonów powoduje wzrost hormonu odpowiedzialnego za jego produkcje np. estradiol stymuluje LH podczas owoluacjii
Długa Pętla Sprzężenia Zwrotnego - Jest to długa pętla kontroli zwrotnej między organem docelowym a przysadką i podwzgórzem . np . estradiol kontroluje stymuluje wydzielanie LH podczas owoluacjii .
Krótka Pętla Sprzężenia Zwrotnego - Dotyczy efektu działania przysadki na uwalnianie podwzgórzowych czynników uwalniających (releasing factors) np. Wpływ wydzielania FSH na produkcje GnRH .
Ultrakrótka Pętla Sprzężenia Zwrotnego - Opisuje zależności dotyczące wydzielania hormonów podwzgórza poprzez wpływ na magazyowanie i produkcje . np. GnRH wpływa na wydzialanie GnRH , co powoduje jego pulsacyjne wydzielanie , podobnie jest z prolaktyną .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spoko, kilka podstawowych zagadnien w jednym miejscu, dam leb ze nie wszyscy to wiedza, sog, mozesz tez dodac wiecej do tego tematu. Przyklady moglyby byc bardziej "meskie" ale co tam, nie umiem zweryfikowac estradiol vs lh w czasie owulacji, po cyklu wiekszy estradiol = wiekszy blok takze troche inaczej wyglada sprawa dzialania na lh niz u kobiet podczas owulacje. Jestem skolowany bo mialem ciezka noc, moglem sie pomylic, jak cos usunac.


Zmieniony przez - ultrono w dniu 2005-05-08 13:14:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
Ja np nie znam tych nazw bo i po co??? Grunt to wiedzieć o interakcjach i działaniu hormonów a nie znać mądre nazwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no o interakcje mi chodzi, ***ac encyklopedyczne definicje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Cholera nie mam skanera ani aparatu cyfrowego
bym wam przerzucił budowe poszczególnych hormonów i na czym polega aromatyzacja itp . poszukam w necie może znajde
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Piętra hormonalne :
piętro najwyższe
piętro środkowe
piętro najniższe
podwzgórze przysadka jajnik lub jądro
gonadoliberyna (GnRH) folikulostymulina (FSH) /
lutropina (LH) estrogeny,
progesteron,
androgeny

podwzgórze przysadka tarczyca
tyreoliberyna (TRH) tyreotropina (TSH) tyroksyna (T4)

podwzgórze przysadka kora nadnerczy
kortykoliberyna (CRH) kortykotropina (ACTH) kortyzol

podwzgórze przysadka wątroba
(somatoliberyna - GHRH) (somatotropina - GH) somatomedyny

oraz układy niepełne - nie posiadające odpowiadającego docelowego gruczołu dokrewnego. Są to: układ odpowiedzialny za sekrecję prolaktyny oraz melatoniny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17718
Krzabr lapaj soga, duchowego :)

POW * MIA
Bring them home!!!

Farmaceuta - Technik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211
Kaziu nikt sie nie spodziewal ze znasz no co ty? kazik...

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Tzn. chce zrobić tutaj maxymalnie dużo podstawowych info o hormonach
jak ktoś ma coś ciekawego na temat hormonów to niech zarzuci sog bedzie
potem sie to porzekopiuje i zrobi jeden porządny post tak jak elita a saa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
jak to nikt??? nie wierzycie we mnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Jak akurat wierze jeszcze troche czasu kazam a modem zstaniesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobrze to rozpisałem

Następny temat

Kiedy sie odblokowac

WHEY premium