SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Refluks miał ktoś ten problem ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3309

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 0
Witam
Od ponad roku walczę z refluksem a to wszystko zaczęło się od wprowadzenia diety na masę. Miałem prawie dziennie 4 tys kcal z odżywkami( diete wprowadziłem z dnia na dzień jadłem wszystko bez liczenia i nagle 4 tys kcal). Po 3 tyg stosowania diety zaczął się ból gardła i mam do tej pory. A to wszystko przez cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku ( chyba przeciążyłem dolny zwieracz i teraz się nie domyka dlatego kwas się cofa) Biorę masę leków na ale nie pomaga. Miał ktoś taki problem ?
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6712 Napisanych postów 59975 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 489987
http://www.sfd.pl/tag/refluks/ 
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
krzykacz

dzięki za link biorę się za czytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1682 Napisanych postów 46616 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 470523
lutek008
Witam
Od ponad roku walczę z refluksem a to wszystko zaczęło się od wprowadzenia diety na masę. Miałem prawie dziennie 4 tys kcal z odżywkami( diete wprowadziłem z dnia na dzień jadłem wszystko bez liczenia i nagle 4 tys kcal). Po 3 tyg stosowania diety zaczął się ból gardła i mam do tej pory. A to wszystko przez cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku ( chyba przeciążyłem dolny zwieracz i teraz się nie domyka dlatego kwas się cofa) Biorę masę leków na ale nie pomaga. Miał ktoś taki problem ?
Pozdrawiam

zdecydowanie na początek zmniejsz ilość spożywanych kacl jeśli zaobserwowałeś to po ich zwiększeniu, samych przyczyn refluksu może być wiele i jeśli dalej będzie on obecny będziesz wymagał konsultacji u specjalisty
1

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 433 Napisanych postów 2427 Wiek 21 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 251499
Jeśli pojawiło się to dopiero przy większej ilości żarcia to może jednak to dyspepsja, a nie refluks. Więc osobiście spróbowałbym z rzeczami tj. ocet jabłkowy, enzymy, betaina hcl.
Leki z grupy IPP, antagonisty receptora h2? Jeśli to dyspepsja to one tylko pogłębią problem. Miałeś wykonywane jakieś badania?

Confidence is silent. Insecurities are loud.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie te leki nie pomagają nic.
Moja główna dolegliwości jest ból gardła przełyku mam stan zapalny z którego zaczynają się robić wrzody.
Z tego co wiem na wrzody nie wolno używać octu jabłkowego? Szkoda że tak późno się o nim dowiedziałem bo jeszcze nie dawno było tyko zapalenie
A miałem badania robione
Gastroskopie
Rtg przełyku z kontrastem
Usg brzucha
Badania krwi
Wymaz
I tylko w gastroskopii mi wyszło zapalenie i niestrawność

Zmieniony przez - lutek008 w dniu 2018-07-09 10:44:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 433 Napisanych postów 2427 Wiek 21 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 251499
W gastroskopii test na helicobactera był?
Tak, jeśli masz wrzody to metody "dokwaszania" niestety odpadają.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A jeszcze nie dawno nie było wrzodow :-/ test na helikobakterolie miałem robiona z kału i krwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
gdzie masz te wrzody? w przełyku?
jakie leki przyjmujesz?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Emanera 40
Zirid 50
To biorę aktualnie
Nie miałem kolejnej gastroskopii i nie wiem teraz jak wygląda cały przełyk i żołądek.
Mam 2 widoczne wrzody na początku przełyku widać jak się zajrzy do ust
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1167 Napisanych postów 3688 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 179366
Ja miewam cofke jak jestem na masie a na redu zero objawów , u mnie objawia się uczuciem kluski w gardle , ciąglym odchrząkiwaniem czegoś i odbijaniem . Nauczylem się z tym żyć bo mam to od małego a odkąd cwicze i pilnuje diety wiem co powoduje cofke i sam wiem jak moge temu zaradzić .Lekarze od zawsze zwalali na nerwy ww, objawy .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odpowiedni trening siłowy, biorąc pod uwagę schorzenie.