SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie w celu korekty sylwetki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 729
Witam, mój problem jest taki że mam delikatne skrzywienie kręgosłupa (skoliozę), z czym wiąże się wystająca lewa łopatka, podniesiony lewy bark, brzuch tak jakby "przesunięty" w lewo i miednica "przesunięta" w prawo... obecnie chodzę na dwutygodniową rehabilitację - laser, masaż żelem Mobilat z ultradźwiękami, aquavibron i ćwiczenia. To wszystko mam na środkową i dolną część pleców, ćwiczenia jeszcze trochę tak jakby ogólnorozwojowe. Rehabilitant powiedział mi że te przesunięcia, skrzywienia i wystająca łopatka to zapewne problem nierównomiernie umięśnionej sylwetki, ponieważ dużo czasu spędzam przy komputerze i lewą rękę i bark przy siedzeniu wyciągam do przodu. Ustaliłem że będę chodził na siłownię 3x w tygodniu (FBW+bieżnia) i 3x w tygodniu na basen, powiedział że może być tylko żebym nie pływał jakąś tam starą techniką która może uszkodzić barki. W związku z tym moje pytania są następujące - jaki styl jest najlepszy w celu poprawy sylwetki (chodzi mi o moją sytuację) i czy w ogóle jest coś takiego? Czy pływanie pomoże? Zalecił mi także ćwiczenie mięśni podłopatkowych, jakie na to są ćwiczenia bo nie mogę nigdzie znaleźć?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 724 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8563
Bez przesady, skrzywienia nie pogłębisz, ale staraj się rzadko pływać żabą, gdyż klatka idzie do przodu oraz obciąża stawy kolanowe. Ja mam lekką skoliozę, chodzę na basen, pływam każdym stylem do zawodów, nie tylko w celu korekty sylwetki, chodzę również na siłownię i ćwiczę potocznie zwanym planem na ''masę'' i nic mi nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 724 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8563
Wita, mam identyczny problem co Ty. Aktualnie pływam w miarę ''wyczynowo'' więc mogę udzielić Ci kilka rad. Co do naszego problemu to najlepsze jest pływanie grzbietem, możesz pływać również oburącz, ale najlepiej jest pływać każdym stylem w celu rozwoju wszystkich mięśni, gdyż podczas pływania pracują wszystkie mięśnie. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o swojej rehabilitacji, może ja bym się za to zabrał :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 729
Lekarz ortopeda przepisał mi dwa tygodnie rehabilitacji. Wygląda to tak że idę na miejsce, w pierwszej kolejności mam laser (normalnie leżę na brzuchu a babka mi przytyka do pleców coś pikającego inaczej niestety nie umiem tego opisać bo nawet tego nie widziałem), potem masaż - nakłada mi na plecy żel Mobilat i wciera go kilka minut też za pomocą niezidentyfikowanego przyrządu (z ultradźwiękami), potem w celu rozluźnienia mięśni idę na aquavibron (około 5 minut) a na końcu ćwiczenia - ich akurat jest całkiem dużo, od ćwiczeń na materacu, przez drabinkę i piłki po podciąganie na linkach i kilka minut na bieżni/orbitreku/rowerku na rozgrzewkę (na początku).

I dzięki za odpowiedź, na pewno się przyda, czekam na inne opinie i porady, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 724 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8563
Ja w związku ze skoliozą u lekarza nie byłem kawał czasu :D Dzięki za info.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 729
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Rehabilitacja pomoze

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 729
Ok sprinterek, tylko że nie udzieliłeś odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie, ja się pytałem o pływanie i ćwiczenia na mięśnie podłopatkowe. A jeśli chodzi o rehabilitację to nie mam do niej nieograniczonego dostępu, dostałem skierowanie na 10 dni więc w pływaniu szukam alternatywy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
NIedawno 2mieiące temu miałem wypadek samochodowy i naderwanie ścięgien wokół szyji , lekarz zalecił basen - w tym własnie zaleciła wpływanie grzbietem i to również ma działać na odcinek lędźwiowy w którym mam lekką skoliozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 144
Pływanie samo w sobie nie poprawi Ci sylwetki. Z siłownią też bym raczej dał spokój, bo możesz sobie pogorszyć wadę. Najlepiej zaufać rehabilitantowi i robić to, co Ci mówi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
Pływanie spokojnie poprawi i na bank będzie poprawa, tym bardziej że stawy pracują w odciążeniu i jest najbezpieczniejszy ! Poza tym pracują mięśnie głębokie które średnio wypracuje się chociażby na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 144
Wszystko zależy od tego jakim stylem pływasz, czasem możesz sobie pogłębić skrzywienie (Najlepiej zapytać specjalistę jak pływać na konkretne dolegliwości, żeby sobie nie zaszkodzić).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprzedam rower szosowy za niska kwote

Następny temat

pomoc w wyborze roweru

WHEY premium