SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocene treningu podciagania.Pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4
WITAM!!

Chciałbym żebyście przeanalizowali mój trening.Czytałem dużo artykułów na temat podciągania, na forum SFD dużo postów rad itd lecz zależy mi na ocenie moich błędów i pomocy bo trochę się zakręciłem.

Zacząłem trening 18 stycznia z myślą podciągnięcia się podchwytem 24 razy. Jest mi to potrzebne do testów do PSP. w tamtym okresie ważyłem 86 kg przy wzroście 181cm podciągałem się raz dwa(chodzi o dokładne podciągnięcia techniczne).Trening zacząłem od przeczytania wszelkich możliwych artykułów, postów na forum. Wywnioskowałem że najlepiej będzie zacząć od "negatywnych" podciągnięć i treningu z krzesełkiem. Z czasem zacząłem być co raz lepszy osiągałem 1-2 podciągnięcia w tygodniu. Czasami w tygodniu nie było wzrostu. W pod koniec maja doszedłem do 14 podciągnięć i do teraz "stoję". Teraz moja waga to 77 kg.
Musze zaznaczyć ze oprócz treningu ćwiczyłem raz w tygodniu na siłowni plecy i barki, bardzo rzadko biceps, do tego co dziennie rano pompki 3 serie i trening brzucha codziennie(od pon. do piąt. oprócz środy.).Do tego dieta (dużo ryb, warzyw, 0 słodyczy) i biegi 2 razy w tygodniu około 3 km. i gra w piłkę 2-3 razy w tyg(ostro).Łykam tez HMB około 10 tygodni
Próbowałem z treningiem Amstronga lecz po 3-4 tygodniach nie zauważyłem zbyt efektu(tylko 1 podciągnięcie).Ogólnie ćwiczyłem 5 dni w tygodniu(może to za dużo??, dodam też , że w domu też trochę się podciągałem po 8-10 razy po 3-4 serie każdego dnia.)
Od tego tygodnia zacząłem podciągać się z obciążeniem 5kg(przy pasku) w pierwszej serii 10 podciągnięć. Myśę że trening 3 dni w tygodni będzie ok??


Prze analizujcie mój przypadek dlaczego nie ma wzrostów w ostatnim czasie??. Czy to przez to , że nie ćwicze bicepsów?? czy może to efekt przetrenowania?? Co sądzicie o moich efektach??
Pozdrawiam i proszę o pomoć

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 77

Wzrost: 181

Cel treningowy: 24 podciągniecia drążek-podchwyt

Staż treningowy na słowni: 6 miesiecy

Uprawiane inne sporty: biegi, piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia,

Dieta: mało weglowodanów, 0 słodyczy, dużo ryb

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: HMB 1250 caps. OLIMP
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps na płask

Następny temat

Błagam pomocy

WHEY premium