SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa ektomorfika

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
Witam
Mam 18 lat, 62kg i 176cm. Jestem połączeniem większości ektomorfika z mniejszą częścią mezomorfika. Lekarz ortopeda kazał mi przybrać 10kg :). Pamiętam, że z 3 lata temu na gainerze pitym miesiąc zrobiłem chyba z 4kg (z dieta na minimum 4000kcal, a średnio około 5000). W związku z przygotowaniami do ćwiczeń mam pare pytań :).

Prawda czy fałsz? Ektomorfik powinien angażować jedną grupę mięśni jak najrzadziej. Treningi powinny być jak najcięższe i jak najkrótsze.
- jeśli prawda to proszę o przykłady ćwiczeń które można robić w domu bez sprzętu za kupę kasy :) mam drążek i ewentualnie mógłbym coś dokupić, ale w miarę taniego.

Nie wiem czy wiecie, ale smród potu bierze się z produktów zwierzęcych. Miałem w życiu różne okresy całkowitego weganizmu i pot zapachu wody z butelki. Nie pamiętam jak to jest z mięsem, bo nie jadłem go od 3 lat, ale jeśli chodzi o mleko to zjadając dziennie ze 100g sera śmierdzę jak ostatni skunks bez specjalnego wysiłku. Na diecie z większą niż bardzo małą zawartością mleka, po wysiłku, matka nie wytrzymuje ze mną w jednym pomieszczeniu :D. Jeśli chodzi o jajka to nawet w dużych ilościach nie powodują jakiegoś zeskunksowacienia, ale jednak jakiś tam niefajny zapach pozostawiają.
Nie wiem jednak co jest składnikiem powodującym zabarwienie zapachowe potu. Być może nie jest nim izolat białka serwatkowego i gainery mogę pić, bez obawy utraty znajomych. Wiecie coś na ten temat?

Co sądzicie o zabawieniu się w małego alchemika i komponowaniu własnych supli?

Czy jeśli po osiągnięciu celów treningowych na wysokokalorczynej diecie, zmniejsze jej kaloryczność do moich zwykłych 2000-3000kcal to nie spale mięśni? Nie zamierzam zostawać kulturystą, ani nadgorliwym obżartuchem (chociaż troche nim jestem, bo potrafię czasem zjadam 4 talerze spaghetti, albo dwie blachy pizzy), jestem muzykiem :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
mógłby się ktoś odezwać? serio zależy mi na odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. fałsz
2. Trzeba się myć A tak na serio, jem zawsze mięso ile moge i nie śmierdzę, ludzki pot jest raczej niezbyt przyjemny i to normalne. Antyperspirant i po kłopocie, ew. jak masz z tym problem, może do lekarza?
3. Własne suple ok. Jeżeli się na tym znasz to czemu nie?
4. Schodząc ponownie na deficyt kaloryczny najprawdopodobniej schudniesz ;) Ew. jeżeli będzie on zbyt duży/drastyczny. Możesz spalić mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
2. Codziennie biore prysznic, w lato czesto dwa razy dziennie. Poza tym myje pachy po wstaniu z łóżka rano :). Powiedz mi czemu skoro to normalne, pot weganina nie ma żadnego zapachu, nawet jak się spoci jak świnia? (no chyba, ze jadl curry xd).
1. To jak to jest?
4. Dobrym pomyslem by bylo isc do jakiegos instytutu zywienia?

Zmieniony przez - Frozy w dniu 2014-02-05 19:59:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3294 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19444
Co do tego pierwszego, to można stwierdzić, że prawda, a jednocześnie fałsz. Z jak najcięższym i jak najkrótszym treningiem chodzi oto, że wtedy możesz przez krótszy czas "spalać kalorie", które są naprawdę potrzebne, jeśli jesteś ekto. I to dotyczy się teoretycznie każdej aktywności fizycznej, którą ektomorfik powinien starać się "minimalnie" wykluczać podczas masowania, czyli na pewno nie ma po co robić aerobów itp.

Bez mięsa będzie trudno o masę, a już nawet o masie nie mówię, tylko o wykwintności potraw. Jako ektomorfik będziesz musiał zjadać więcej, a jeśli wyeliminujesz mięso, to nie będzie w posiłkach tego białka, które jednak czasem dodaje "smaku" naszej misce. Jednak też mam problemy z potem - strasznie się pocę i po kilku treningach, biała koszulka jest pod pachami żółta. I mam tak od kilku lat, jednak nie będę z tego powodu płakał, to tylko woda i toksyny, które ze mnie wychodzą.

Jeśli Twoja wiedza o suplementach ogranicza się do tego, że wiesz co to carbo, oraz znasz różnicę pomiędzy kazeiną, a WPC, to nie ma sensu się w to bawić. Jeśli jednak masz większe pojęcie o całych schematach itp, to można próbować

Projekt Masa 2014, czyli KUREK nie zniknie!
http://www.sfd.pl/KUREK_nie_zniknie__masa_zimą_2013_[DT]-t994269.html

[ART] Dlaczego białko to nie magiczny proszek i czemu z kreatyną warto poczekać?
http://www.sfd.pl/[ART]_Dlaczego_białko_to_nie_magiczny_proszek_i_czemu_z_kreatyną_warto_poczekać_-t1004088.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Typy budowy ciał są tak wymieszane, że ciężko o konkretnego ektomorfika. A poza tym mi to wygląda na jakiś mit. Trening ma być ostry (nie przeładowany) + dużo regeneracji to się wszystkim zaleca ;)
4. Sam możesz dietę zrobić, ale jak wolisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbilansowana redukcja do oceny

Następny temat

Dieta Plan do oceny Jakie Suple ?

WHEY premium