SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie oprawki dla chłopaka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 322 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23146
Witam,
Mam problemy ze wzrokiem i bede musiał zakupić okulary :/
Jeśli już musze to doradzcie jakie oprawki do szkieł są teraz modne?
Co polecacie i jaka może być ich cena,znacie jakieś dobre sklepy w krk?

Zmieniony przez - seia w dniu 2010-03-04 10:07:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
HEHE, u mnie zawsze jest tak że po badaniu zakrapla oczy, pisze receptę, mówi aby iść zrobić okulary na dół po czym zaprasza ponownie za ok. 30 min. bada dno oka i kasiorę bierze cfaniara.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727


Ja mam takie i dobrze mi w nich cena samych oprawek ok 140 ze 3 lata temu. W salonie jakaś miła Pani Ci doradzi, najlepiej iść jeszcze z kimś kto Cie zobaczy i oceni,nie patrz na modę tylko na wygodę, teraz sporo osób nosi okulary na Kubę Wojewódzkiego.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035


Ja nosze takie... Oprawka 180zł, Szkła 250 zł, Robocizna 50zł Razem: 480zł.
A i dodam, że faktycznie lepiej sie kogoś poradzić i nie kierowac się tym co teraz jest bardzo modne.. czasami lepiej sobie wybrac jakis starszy model i dobrze się w nim czuc niz na siłe kierowac się trendami i potem żałować...

Zmieniony przez - keval w dniu 2010-03-04 18:08:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Chyba że jak nie chcesz okularów to kontakty pozostają.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Nie patrz na modę, tylko w tym, w czym Ci będzie do twarzy

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
A i dodam jeszcze jako wieloletni posiadacz okularów i krótkowzrocznoci, że nalezy też kierować się przy wyborze oprawy tym jaki prowadzisz "tryb zycia" i jeżeli jesteś aktywny to powinienes unikac okularów typu "patent"( to sa same szkła bez oprawki, są strasznie nietrwałe, i często pekają a naprawy tanie nie sa), oprawki na "żyłkę" (czyli takie jak kolegi anubis miałem i powiem że sa fajne, dobrze wygladają, tylko żyłka z czasem się brudzi się pod spodem i bardzo ciężko się tego pozbyć do tego typu oprawki musisz też wydac nieco więcej na szkła bo muszą być plastikowe), teraz jak widac mam pełną oprawę i tez nie jest bez wad, bo troszkę więcej waży...
Robiąc sobie okularki warto dopłacić za szkła z antyrefleksem ( on redukuje odbicia światła co ułatwia np. jazdę samochodem po zmroku, bo kierowcy z przeciwka jadący nie oslepiają tak bardzo).
Kolejny aspekt to materiał z którego są zrobione szkła:
- szkła "szklane" są bardziej wytrzymałe, nie rysują sie tak szybko ale są cieższe i nie nadają się pod patent i żyłkę, tylko do pełnej oprawy..
- plastik jest lzejszy, nie tłucze się, ale znacznie szybciej się rysuje
- poliweglan - drogi ale bardzo wytrzymały.
Ja mam w swoich:
10 powłok antyrefleksyjnych
warstwe oleofobowa i antystatyczną (brid tak się nie przykleja i łatwiej się czyszczą)
warstwe hydrofobową (szybko schodzi z nich para)
warstwe utwardzającą ( nie rysują się tak łatwo)
filtr promieni EMI przydatny przy pracy przy komp. i podczas oglądania TV
A moje szkła to StayClean firmy Jai Kudo..i.
Mozna też zafundowac sobie warstwe fotochromową ( ciemniejącą pod wpływem słońca.. ale to głupio wygląda u młodych moim zdaniem)
To tyle rad doswiadczonego okularnika

Zmieniony przez - keval w dniu 2010-03-04 21:45:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
keval
Ja też od małego w brylach nawet nie pamiętam ile za mały byłem, chyba sobie zapisze firme "StayClean firmy Jai Kudo" do roboty bede szedł to napewno badania porobie i bedę musiał zmienić te długo już mam. Ja za swoje jak pamietam dalem 400 cos za komplet, cena szkieł plastikowych mnie przeraziła, zawsze na szklanych jechałem, nawet nie wiem ile ja powiek ochronnych mam, w nocy samochody oslepiają, parują jak cholera nawet na mrozie jak pogonie trochę i przystanę to się para na nich osiada. Ze szklanymi często mi wypadały szkła na pewno wina optyka, i denerwują mnie jak u góry tak odstają szkła poza oprawę, u Ciebie keval chyba na lewej stronie okularów widać albo taki obraz zdjęcia. W jakimś znanym salonie robiłeś co mają sieć na Polskę czy taki zwykły prywatny??

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2760
keval, a co powiesz o szkłach przyciemnionych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
W edycję się nie zdążyłem wbić.
Keval jak zmieniałeś na Jai Kudo była taka różnica jak pokazują na fotkach??
http://www.jaikudo.pl/index.php?group=prv&lng=pl&att_id=393 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
za modą podążają tylko leszcze i lamusy
ja też noszę okulary, mam z aluminium- strasznie droga sprawa takie opraweczki, i szkiełka ale mam już czwarty rok i nic sie nie dzieje. dostalem w okulary kasztanem raz, ~10 razy ktos na nie usiadł, spadły mi ze 100 razy i nic :)
kup drogie, na dłuzej starczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
KULTURNY szkła przyciemnione mają do siebie to, ze z czasem traca swoje właściwości i nawet w ciemnym miejscu nie bedą Ci się rozjasniały do konca, poza tym to Transistions, SunSensors i GoDark, bo to najbardziej znane fotochromy sa za sporą dopłatą do soczewek - suma sumarum jeżeli ktoś ze względów zdrowotnych ich nie potrzebuje to niech nie robi.
anubis zaraz wstawię Ci inne zdjęcie.. ja mam klasyczną pełną oprawę i szkiełka nigdzie nie wystają ( poprzednio patenty miałem i jeszcze wczesniej żyłkę, teraz chciałem klasyczne)... zdjęcie troche przekłamuje.
A co do "widoczności" to powiem tak jak mi pani optyk doradzała te stayclean to myślałem że kit wciska i mnie naciąga, ale ponieważ robię u niej okluary od lat zaufałem i nie żałuje. Bo odebraniu miałem cały czas wrazenie, ze nie mam szkieł w oprawce, tak czysty był obraz ( poprzednio miałem plastiki z atyrefleksem za 90zł, nawet nie wiem jakiej firmy), poza tym nawet jak się zabrudzą to wystarczy przetrzec je chusteczką higieniczną i nie ma żadnych smug ( gdzie te poprzednie myłem płynem do szyb), tak więc miom zdanie sa warte tych 250zł,ale wiem, że mozna je kupic taniej...
A co do salonu to nie robiłem w zadnej sieciówce tylko takim małym prywatnym i sprawdzonym, ale szkła są szeroko dostepne

Zmieniony przez - keval w dniu 2010-03-04 22:44:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co mi sie stało?

Następny temat

Zimą wiecznie chory.. nic nie działa

WHEY premium