SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból lędziowo-krzyżowe- mydocalm

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 199
Witam ostatnio czyli od niecałych 2 miesięcy odczuwałem delikatny ból pomiędzy prostownikami w odcinku lędzwiowo-krzyżowym, ostatnio nasiliło się to do tego stopnia, że miałem mocne odczucie dyskomfortu podczas wstawania od komputera po dłuższym czasie, ale np po basenie pare dni temu było wszystko ok, po wczorajszym treningu łap, mocno rozciągałem plecy szczególne lędzwie i mogę powiedzieć ze wieczorem czułem się wyśmienicie delikatny ból ale to naprawde delikatny.
Dziś tj 14.01 udałem się do lekarza rodzinnego gdyż taki tylko był, lekarka gdy usłyszała, że ćwiczę na siłowni to tylko czekałem aż powie mi zebym przestał ćwiczyc, jednak tak się nie stało:P, ale przepisała mi lek o nazwie Mydocalm ( http://www.doz.pl/leki/p2214-Mydocalm_tabletki)i powiedziała zebym przez tydzień brał i zrobił odpoczynek.

Rozumiem żeby np nie ćwiczyć siłowo ale czy ktoś doświadczony może nawet jakiś lekarz mi odpowie czy mógłbym wykonywac przez ten okres tygodnia wysiłek aerobowy na rowerku 20-30 min po czym przeszedłbym do rozciągania całego ciała i np 1x w tym tyg basen? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21801 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Lek typowy przy tego typu dolegliwościach, bardzo często dorzuca się do niego również diklofenak. Basen możesz uprawiać, treningi sobie na razie odpuść. Warto też wykonać chociaż rtg tego odcinka, a przy nawracających problemach udać się do neurologa niech skieruje na rm.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 199
No dzięki za odpowiedź, po tym okresie właśnie czuje, że nie do konca mi przeszla szczegolnie gdy jestem zastany tj siedze prze laptopem albo w pozycji siedzacej glowe(brode) przyciagne do klatki to czuje takie zaj**iste rozciaganie miesni w prostownikach, może to mięsnie prostoniwki sa zbyt napiete i masażysta tu pomoze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21801 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Masaż, basen jak najbardziej. Wróć do lek niech rozważy dostawienie diklofenaku - wtedy objawy ustąpią całkowicie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 386 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1849
Mydocalm rozluznia miesnie ja bym tego wogole nie stosowal a diklo z tego co wiem tez dlugo sie nie stosuje jest b.niebezpieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2
bierz mydocalm po treningu, 150 tkę, jedną tabletkę. i jedną przed snem. powinno pomóc na bóle napięciowe kręgosłupa, dolnej czy górnej częsci. przed treningiem nie bierz. nie będzie działań nieporządanych, jeśli by jednak takowe wystąpiły, mam na myśli drżenie ciała nieostre widzenie czy bóle głowy ( najczęstsze działania nieporządane w przypadku brania mydokalmu) to ogranicz przyjmowanie leku do jednej tabletki 150tki. możesz ćwiczyć, i będzie poprawa zdrowia. mydokalm to dobry lek tyle że trzeba go umiejętnie stosować, tym bardziej że jesteś osobą trenującą. wieczorem przed snem dobrze jest rozluźnić sobie mięśnie.( niekoniecznie mydokalmem:) wtedy w okresie gdy ty śpisz twoje mięśnie też lepiej wypoczywają. pozdrawiam. doktor MEN g-elle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ucisk na szyi przy treningu i powiększony mięsień

Następny temat

Używki a badania wątroby

WHEY premium