SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Andreas Munzer

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 244446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
ciekawy artykul brawo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39589
Jak znosili Dilleta to był Arnold Classic 94 rok, wtedy zasłabł z odwodnienia

Drzey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38343
O no właśnie Arnold Classic '94 sorki, poprostu nie pamiętałem, ale sposób w jaki go przywracali był naprawdę dziwny - musiał bym odszukać ten artykuł ale z tego co pamiętam wynieśli go na dwór (nie wiem dlaczego) i owinęli w koce (też nie wiem po co wynosić kolesia na ziąb i owijać w koce) potem trafił do szpitala - aplikacja soli jonów potasu i wapnia był niemal w komie. Poprostu dawno temu już to czytałem, jeśli ktoś ma ochotę to może gdzieś został zamieszczony. Poszukajcie warto przeczytać chociażby ku przestrodze przed środkami odwadniającymi!

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6037
cały artykuł na ten temat jest w FLEXE abo MUSCLE... jak znajdę to podam dokladne namiary.
Gość zamarł na scenie i opowiadał że bolało jakby obcy wychodził mu z brzucha.
Wynieśli go bo jechali z nim do szpitala i przykryli go nie kocami a ręcznikiem (o co miał pretensję bo było chłodno)
później się wypowiadał, że więcej już tego nie zrobi (ale dalej startuje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 267 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8244


Ten artykul byl w M&F a to foto z niego.

Dowodem na to, że człowiek jest najszlachetniejszym stworzeniem na Ziemi, jest fakt,
że nigdy żadne zwierzę temu twierdzeniu nie zaprzeczyło.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 267 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8244


a to nastepne.

Dowodem na to, że człowiek jest najszlachetniejszym stworzeniem na Ziemi, jest fakt,
że nigdy żadne zwierzę temu twierdzeniu nie zaprzeczyło.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 815 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6280
dla mnie Munzer był idiotą, coraz więcej takich pseudo ,, kulturystów '' jeżeli andreas czyta to w niebie to mówie ci andreas ,,**** ci w twój głupi łreb !!! pozdrawiam wytrwałych

- NIE SĄDZ MNIE JESLI MNIE NIE ZNASZ- TUPAC AMARU SHAKUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
munzer nie znal polskiego, wiec mozesz smialo bluzgac

GOCHAN / URIEL skad wyczytujecie takie nowinki ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 963 Wiek 32 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7445
Mnie najbardziej zastanawia skad wiecie ze arnold koksowal w wieku 15 lat...i wogole jakie to koksy byly 40 lat temu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jak to jakie ? juz efedryne (tzn nie w talbetakch itp starozytnych chnach znali np. a z reszta dam co cos co mam w uluboionych

"Historia dopingu jest tak samo długa jak historia naszej cywilizacji. Wśród wielu manuskryptów i dokumentów z odległych lat zachowała się, datowana na około 5 tyś. lat temu, chińska rycina przedstawiająca cesarza żującego gałązkę pewnej rośliny. Botanicy nazwali tę roślinę „ephedra”, ponieważ zawiera efedrynę – środek pobudzający. W dokumentach podróżników z czasów wielkich odkryć geograficznych możemy znaleźć informacje dotyczące stosowanie środków pobudzających przez tubylców podczas obrzędów rytualnych. Natomiast wśród Inków rozpowszechnione było żucie liści koki, które usuwały zmęczenie i głód. Dzisiaj już wiemy, że zawierają one kokainę. Z zachowanych dokumentów wojskowych wiadomo, że często przed bitwami podawano środki pobudzające – np. w XVIII w. Szwedzi stosowali grzybki halucynogenne należące do rodzaju Amanita, natomiast wśród żołnierzy w czasie II wojny światowej powszechnie były używane różne pochodne amfetaminy.
Środki pobudzające wykorzystywane były również w zawodach sportowych. Pierwsze doniesienia dotyczą organizowanych w Starożytności w czasie Igrzysk Olimpijskich wyścigów rydwanów czterokonnych. Wielokrotnym zwycięzcą tych zawodów był Oenomos, o którym wiemy, że stosował u swoich koni różne środki dopingujące. Niestety konie często stawały się ofiarami dopingu, ale jednocześnie im właśnie zawdzięczamy pionierskie badania antydopingowe. Jako pierwszy takie badania wśród koni wyścigowych przeprowadzał około 1910 r. polski farmaceuta Alfons Bukowski. Podawał on zwierzętom między innymi heroinę, kokainę, morfinę czy kofeinę, a następnie pobierał do analizy ich mocz i kał. Później badano wyłącznie pianę wydzielającą się z pyska w trakcie biegu.
Wraz z szybkim rozwojem sportu nowożytnego coraz częściej stosowano różnego rodzaju doping wśród zawodników. Wkrótce po zakończeniu II wojny światowej zaczęły się mnożyć afery dotyczące środków dopingujących, które czasami kończyły się nawet śmiercią zawodnika. W latach 1960 –67 opisano ponad 30 przypadków śmiertelnych związanych z zażywaniem nielegalnych środków stymulujących wśród sportowców. Poza tym wielu sportowców długotrwale zażywających środki dopingujące nieodwracalnie niszczy swój organizm. Dochodzi u nich do uszkodzenia wątroby, zmian w układzie nerwowym (depresje, skłonności samobójcze) czy też w układzie hormonalnym, na który najczęściej działają środki dopingujące."
znalezione w google.pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16- letni kulturysci

Następny temat

Paul DeMayo

WHEY premium